Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Nagyon érdeklődve várom a folytatást... Éppen nemrég nézegettem, hogy telekomos előfizetőként, hogyan tudom a mobiltrácát aktiválni. A homályos rész ott jött be, hogy elvileg a banktól kéne kérnem valami paypass kártyát. Aminek értelmét nem látom, de legalább annak is lenne éves díjja...

    Ilyesmiről is lesz szó mint -tehát bankok, bankkártyák, appok viszonya az egészhez?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz rwbag2012 #8 üzenetére

    Én is ezt láttam...viszont ezt nem tartom reálisnak... De a másik, hogy a mobiltárca app-ba lehet több kártyát felvenni...amennyire láttam. Így viszont ellentmondásos a dolog.

    Ha kell a plusz kártya akkor tuti kihagyom...ennyit nem ér meg.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz sanyijedi #11 üzenetére

    Ez nagyon szép számítás... Azonban az aktuális bankkártyám is paypass képes, aminek szintén van éves költsége. Akkor miért fizessek duplán? Ráadásul az új kártya csak fizetésre jó másra nem...
    De továbbmegyek mert specifikusan AMEX-et vonnék be a mobiltárca alá...ha már kényelem. Annak szintén van éves költsége. Szóval akkor hány kártyáért fizessek amikor a kártya nem is kell a fizikai tranzakcióhoz...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz kimista #30 üzenetére

    Mivel te vagy a második aki "megragadja a lényeget" ezért szeretném felhívni a figyelmet két problémára:

    1. Az oktatási rendszerünk egy kalap kutygumi, mert egy csomó szövegértelmezésre képtelen embert enged ki az életbe...

    2. Jó, hogy ilyen nagy lelkűen számolod a bank javára a dolgokat. De ismételten jelezném, hogy általában az embereknek a folyószámlához alapból tartozik egy bankkártya aminek az első éves költségét elengedik, de nem mindenki friss hús a bank számára így már fizetnie kell érte. Tehát most köteleznek egy második kártya kiváltására. Ami ráadásul technikailag szükségtelen, hiszen nem vesz részt aktívan a tranzakcióban. Elvileg telefonnal fizetsz nem? A szoftver kezeli le a kártyaadatokat...nem?

    Akkor még nem is beszélek arról, hogy bizonyos esetekben még ezen kívül is lehet bank- illetve hitelkártyája az embernek ami ismét X ezer forint évente...

    Nem a havi rongyos 400 forintról van szó...hanem arról, hogy 2015-ben virtuális dolgokat materializálnak és pénzt kérnek érte... újra...meg újra...

    Ha annyira nem számít neked éves szinten 5 rugó, akkor kérlek fizess be valamelyik állatmenhelyre, vagy alapítványnak évente...hiszen ennyin nem spórolsz...ez neked semmi... vagy így már mégis? :U

    Nem szeretnék vitába bonyolódni, de egyszerűen nem tudok elmenni amellett, hogy ennyire kiforgassák a szavaim. :(((

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz VD #34 üzenetére

    "Nem kötelez senki, de ha igényelsz egy szolgáltatást, aminek vannak működési feltételei, akkor mi a probléma? Ha nem tetszenek a feltételek, nem kell megrendelni!"

    Ez egyértelmű... ennek megfelelően fogok tenni...

    "Nem. Technikailag ez egy bankkártya aminek a megvalósítása más. Nem egy plasztik lapot kapsz chippel, mágnescsíkkal, hanem a SIM kártya veszi át kvázi ezt a funkciót. Ha kiveszed a SIM-et, nem fogsz tudni fizetni a telefonnal!"
    Értem, tehát a telefon egy kvázi bankkártya lesz az NCF/Sim kárty/mobilapp kombinációval. Így már érthető a külön bankkártyaigénylés szükségessége.

    "A szoftver csak arra szolgál, hogy vizuálisan megjeleníti a kártyákat és tájékoztat azok állapotáról. Semmilyen tranzakcióban nem vesz részt és nem kezeli a bankkártya adatait!"
    Mivel információs funkciója van akkor így számomra tényleg értelmét veszti a dolog. Több számla, több kártyáját szerettem volna bevonni alá. Például paypal esetén is lehet default kártyát választani... Tudom ez nem olyan... De jó lett volna, mert így tényleg egy széleskörű fizetőeszközt csinál a mobilomból.

    Értem, hogy mi miért van...de így nem vonzó számomra ez a megoldás.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák