Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janitor01

    tag

    Hát azért nekem ebből az MWC ből az jött le, hogy a mobilgyártók feladták kicsit azt, hogy jobb smartphonokat készítsenek a hagyományos értelemben, mert ahogy az LG-s interjúban ki is mondták nincs már értelme. Senkit nem érdekel a GSM chip és a mikrofon, mert egyszerűen mindegyik elég jó. Így nem érdekel már senkit lassan a processzor meg a grafikus teljesítmény további növelésé sem. hála istennek a felbontás növeléssel is leállnak a gyártók. Ezt fel kell ismerni el kell fogadni. Szerintem innen bárki elfogadná a jelenlegi csúcs mobilok erejét mondjuk 3 napos üzemidővel. De sajna az üzemidőre ezek szerint nincs szériában alkalmas új technológia jön helyette a gyors töltés. Hát szerintem ez az ami nagyon ritkán segít majd rajtunk. Nekem a legritkább esetben az a gondom, hogy nincs időm 2-3 órát tölteni a telefonom. Általában inkább az a bajom, hogy nincs honnan töltenem. A jobb kamera meg a gyorsabb fókusz na az jó. Sajnos azért áttörés itt sem nagyon van. Azaz továbbra is jó fények mellett baromi jó képeket lövünk majd mobillal egyébként meg kellene az optika aminek a hely ami meg nincs. Lehet két kamera meg lézeres akármi.. Titeket ez mozgat? Engem már nem. Legyen 2x olyan jó. Az érdekelne.
    Ami nekem tetszett, hogy ki hogy reaglája le.

    A Hua elindul egy másik irányba, laptop mobil, tablet, okosóra… Ismerős?

    Az LG még ha szép készülék is meg érdekes lehetne ez a moduláris design de őszintén hotswap nélkül szerintem ez inkább egy érdekes kísérlet mintsem egy jól használható dolog. Képzeld el a következő szitut: Meglátod a témát! Ezaz fotót róla! Tegyük fel nem mozog akkor előkapod a G5-öd. akarod használni a kis fotós modulodat ha már megvan éppen van nálad egy a zseb Ő táskádban. felrakod. akku ki telefon bootol lekapod a tájat csinálsz 3 fotót felnyomod a facebookra telefon zsebre Ő nem megy be! Akkor akku ki fel az másikat újra bootol..

    A Samsung meg számomra inkább azt mondja, hogy a mobilod az a mobilod. Szép, csilli-villi, mindentudó De nem igazán tudunk indokot mondani, hogy miért jobb ez mint az S6. Rakhatsz bele memória kártyát, meg nézheted szakadó esőben a kijelzőt de leginkább azért csináltuk, hogy ne melegedjen túl a VR szemüvegedben. Mert a mobilod mostantól a kulcs a Virtuális valósághoz. Ezzel szerintem kapásból húztak egy merészet és mondhatják, hogy iPhone 7 vagy 8 azt tök mindegy, tudsz vele virtuális sétát tenni Párizsban? Nem. Akkor? Számomra a VR egyenlőre inkább olyan mint a 3D Tv. Nem igazán látom, hogy hol a szerepe az Én életemben és egyenlőre nem is igazán győztek meg, hogy sisakkal a fejemen kell csinálnom bármit is, ergó nem érdeklődőm igazán. Valószínűleg nem is én vagyok a közönség.

    Kicsit olyan nekem ez az egész MWC mint az okostelefonok előtti utolsó MWC-k mindenki próbálkozik de igazából nem nagyon van olyan út ami a nagy tömegeknek változásokat hozna. Akkor az Apple volt az innováció indítója, de szerintem náluk sincs a zseben semmi forradalmi egyenlőre. Szép apránként mennek előre az öles léptékből tyúkléptek lesznek és bár mondjuk a nyomás erősségének érzékelése szerintem ígéretes azért ez sem fogja megreformálni az iparágat.

    A mobil piac szerintem a PC piac sorsa felé halad, ahol évek óta kis túlzással jönnek ugyan azok a termékek 10% os gyorsulással.

  • janitor01

    tag

    válasz Bog #21 üzenetére

    Jó volt olvasni, hogy gyakorlatilag száz százalékik egyetértünk. Az előző hozzászólásomban szinte pontról pontra írtam le én is ugyan ezeket.

    De nem hiszem, hogy a mobilipar kifulladna, pusztán csak toporog. 3 dolog közül elég ha egy valami megvalósul:

    Forradalom az akku terén: Szerintem az elektromos kocsiknak van itt nagyobb szerepe. Az Ő húzásuk jótékony lehet az akkuidőre 1-3 éven belül én itt számítok egy duplázódásra. A gyors töltés szerintem tévút vagy max az útnak egy része.

    Forradalom a hajlítható kijelzők tömeg gyártásában. Itt szeretném jelezni, hogy ÉN azonnal vevő lennék egy jelenleg 5 colos de mondjuk gombnyomásra megnövő vagy kiteríthető kijelzőre. De szerintem erre még nagyon sokat kell várni..

    A másik út a Windows által járt (és ez az Apple egytelen menekülő útja a kifulladástól hosszú távon szerintem), hogy bedokkolom a telóm és egy teljes értékű gépet kapok. Szerintem 1-2 év múlva ez simán reális lesz akár a közép kategóriában a mai HW-ek simán elegek egy irodai PC-t kiváltani.

    Mindenesetre nem feltétlen hiszem, hogy 2016 az izgalmas mobilok éve lesz.

Új hozzászólás Aktív témák