Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beach head

    senior tag

    Sziasztok

    Sokáig keresgéltem első androidos telefont, már majdnem 2 hónapja bujtam a netet , nézegettem az ajánlatokat és a 3 mobilszolgáltató árait. És végül ennél kötöttem ki, mivel a legfőbb szempont az az ár volt, amire sajnos nem túl sok feláldozható jó magyar Ft-om volt.

    Nem tudom, hogy vagytok vele de bizony az, hogy középkategóriás andrpidos mobil, nincs összhangban az árazással, és ezt hiányolom is a tesztekből, olyan értelemben, hogy lehúzzák a telefonokat, mert nem teljesítenek úgy, mint egy magasabb középkatos mobil, holott inkább az árat (jobban) figyelembe véve kellene véleményt alkotni. Nem mindenkinek van pénze tespitelefonokra előfizetéssel sem, de lehet ezt csak én gondolom így aki nem telefonál és netezik annyit mobilon, hogy megérné egy drága havidíj plusz telefonrészlet fizetős kombóra beneveznie.

    No de a tapasztalatok:

    Külső:
    olyan amilyen, szerintem ez érdekli a legkevesebb embert a világon, mindezek mellett abszolút nem vállalhatatlan telefon GUN GREY (pisztoly fegyver szürke ) színben pompázik, Krómozott kerettel. Én nem mondanám rondának, viszont a fóliázás macerás lesz, mivel lekerekítettek az élek, a mikrofon pedig az előlapon van. Ami hülyeség az a kétrészes hátlap.. emiatt néha roppan is kicsit de semmi komoly, a műanyag nem rossz , nem az a hangosan koppanós fajta. A telefonnak elég jó súlya van mintha fémből lenne. Az akksit elég nehéz kiszedni,sajnos a sim és memkari foglalat alatta van, így marad az adatkábeles másolás inkább. ÉS 2 GBos MicroSDvel érkezik alapból.

    Kijelző:
    320x480 HVGA szerintem szép, elég érzékeny, a giroszkóp kicsit tulságosan is. Androidos billentyűre váltani ajánlott. Valóban erős napfénybenn em túl jól látni, de hát ez melyik mobilnál nem így van. Fényérzékelő az előlapon, fülhöz emeléskor elsötétül a kijelző...

    Kamera:
    fixfókuszos 3 megapixeles, nem ezzel fogok hd videókat felvenni de amennyit fényképezek és videózok nekem megfelel, nem szempont-ezek ellenére led vaku van a kamera mellett:D érdekes elképzelés ilyen kamera mellé, de legalább működik a mobilfény.

    Működés:
    Meglepően gyors, a menü nem szaggat lehet pörgetni több app telepítése után is...A böngésző sebessége is vállalható ennyi pénzért (elég lassu a netem így erről inkább nem nyilatkozok érdemben), 2 ujjas nagyítással is megbírkózik ha kell. Youtube videókat viszi, elég hangos, mp3-at is jó hangerőn játssza le. Viber, Skype fut videótelefonálás viszont nem megy, csak hang.

    Akit a játékok érdekelnek a gyümölcsvagdalós fut rajt mást nem próbáltam, és a beszélő macskás (talking tom cat) szintén nem akad. De valószínüleg nem egy gamer telefon.

    Sajnos az előre telepített facebook stb dolgokat nem lehet törölni, se sd-re rakni. A hangminőség telefonáláskor rendben volt.

    Az akksi lehetne combosabb kicsit 1200mah.

    Android 2.3.7 fut rajt, töltő (száras usb fajta mint a többi alcatel) adatkábel, headset jár hozzá. A headset nem nagy eresztés, műanyag , mikrofonos, rádióhoz kell ha hallgatni akarod.

    Elméletileg 2 év gari jár hozzá.

    Ha körülnéztek 25000 ftért nem kaptok máshol kapacitív 3.2 hvga kijelzős mobilt (azt hiszem 16m szinű de ez nem biztos), ebben az árban a samsung star , star 2, star 3 mozog és még néhány túlárazott nokia. Kispénzűeknek, akik kipróbálnák az androidot, kezdetnek szerintem bőven jó telefon, mégha nem is a jövő telefonja...legalábbis ideáig így látom, késöbb majd kiderül mire költöttem a pénzt.

  • beach head

    senior tag

    válasz Crydan #35 üzenetére

    Vodás custom cuccok vannak rajt (face, twitter, gmail...mellett) data manager, időjárás

  • beach head

    senior tag

    válasz Voice24 #84 üzenetére

    hali, én nem találtam halknak az mp3makat. engem inkább a 150 mega tárhely zavar, főleg ha frissíted az appokat akkor az a letöltött plusz x megabájt még ráadásként foglalja a helyet... És a facebook meg google + , stb appokat át se lehet helyezni sd karira meg le se lehet törölni... rootolni meg nem szeretném amíg garis. (youtubon már fenn láttam a videót a rootolás menetéről). Próbáld ki a poweramp-appot, ott lehet állítani a hangszínen.

    Ami szerintem negatívum az a kétrészes hátlap (ez csak a recsegés miatt, amúgy nem nagyon zavar), a 150 mega belső tárhely, és a kamera.. valamiért gyengébb képeket csinál mint a régi lg cookie-m (élesség szempontjából). És lehetett volna kicsit acélosabb az akksi, bár ez lehet azért furcsa mert az első ilyen telefonom....

    Illetve akit még érdekel a sims 3 akadás nélkül fut rajt.

  • beach head

    senior tag

    Egyébként most néztem a youtubos videót ahol a vodás csaj beszél pár percet róla és egy srác képernyőre vonatkozó kommentjére azt válaszolták a vodások hogy gorilla glass 2-es.

    idézem:

    Hi charlieberry366,
    It's actually Gorilla glass 2 which means that it's a much tougher glass display. :)
    Thanks,
    Heidi

    VODAFONEUK válasz a következőre: charlieberry366 5 nappal ezelőtt

  • beach head

    senior tag

    válasz gtasystem #87 üzenetére

    Lehet:) mindenesetre vicces, hogy kijön egy telefon és senki nem tudja a pontos specifikációkat:D És az meg még viccesebb ha pont egy vodafoneos hülyeségeket beszél:D

    [ Szerkesztve ]

  • beach head

    senior tag

    válasz Voice24 #88 üzenetére

    nem talál drivert? én letöltöttem az xda developers oldaláról a telefonhoz való pc usb drivert, nem próbáltam, mert nekem ment alapból, de ha gondolod elküldöm mailbe hátha azzal működik.

  • beach head

    senior tag

    válasz gtasystem #87 üzenetére

    Nos igen ebben van némi logika:D

    Bár magyarázatot adna, hogy mért az előlapon van a mikrofon. Egy rémálom fóliát tenni rá, el is b...tam. na majd a legközelebbi csak a kijelzőt magát meg a 4 érintőgombot takarja majd csak és nem próbálom körbevágni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák