Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    Nem értem miért lenne olyan fontos a születésszabályozás. Attól hogy leszabályoznánk a szülést, megoldódna az energiaválság ? Jó lenne ez az abban az időben, mikor kolonizálni kellene majd egy-két másik bolygót ? Illetve szeretem biológiai értelemben nagyon káros lenne. Ez csak még nagyobb károkat teremtene szerintem. Tegyük fel, hogy most bevezetnének egy ehhez hasonlót. Ma legyen egy átlagos családban 8 fő. 2 szülő, és 6 gyerek. Na most ha az 1. generációban a gyereknek megtiltják, hogy 1-nél több gyereket vállaljanak, akkor a második generációban a gyerekeknek baromi nehéz dolga lesz, hogy eltartsa magát, családját, és még a szülőket. Ez így is rosszul hangzik, pláne, akkor ha a társadalomban több lesz az öreg, mint a fiatal. Ez ugyan úgy válsághoz vezet.
    Másrészről nekem úgy tűnik, mint ha mindenféleképpen a nemzetek megóvását tartod szem előtt. Szerintem felesleges ma már ilyenekről beszélni. A különbségek egyre laposabbak lesznek.
    Én ha a mai tendenciát veszem alapul, akkor azt tudnám mondani, hogy a cégeknek egyre nagyobb befolyása lesz a hatalomra, és egyre kisebb befolyásuk lesz maguknak a nemzeteknek. Szóval marha nagy esélyt adok egy olyan társadalomnak, amiben az emberek már hagyományosan nem emberek, és ahol nem maguk a nemzetek irányítanak, hanem a cégek. (pl.: Syndicate, Deus Ex HR.) Természetesen 100 éven belül. És ez még lehet jobb is, mint egy akármilyen demokrácia. Egy cégen belül nem sokszor van korrupció, hiszen attól lesz sikeres a cég, ha minél nagyobb profitot termel. Erre nagyon jó példa az, ahogyan az űrkutatást egyre jobban kezdik átvenni a magáncégek. Nem nehéz belegondolni, hogy ha ezek a cégek egyszer csak elkezdenek terjedni az űrben, mekkora hatalmuk lesz. (Mass Effect: Cerberus).

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Apollyon #14 üzenetére

    Értem mire gondolsz, de ez akkor is tüneti kezelés, semmi több. Vegyük azt, hogy ma bevezetnének egy ilyen, globális törvényt. Vegyük azt, hogy emiatt stagnálna a népességszám, ergo Kínában akkor is maradna a mostani állapot. Ez kinek lenne jó ? Jó szemmel nézné bárki is, hogy mondjuk USA-ban x ember él, és ennél nem is élhet több, Kínában pedig 2x ?
    Na meg ez még mindig csak a kisebbik gond. Vannak ennél fogósabb kérdések is manapság. Illetve felteszem azt a kérdést is, hogy ha nincs motiváció, akkor hogyan lenne fejlődés ?
    Értem a problémát, de ez a fajta "megoldás", nem több mint tüneti kezelés.

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák