Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alevan

    őstag

    válasz mrhitoshi #9 üzenetére

    De vedd figyelembe a két legnagyobb lakosságírtó tényezőt, amelyektől úgysem szabadulunk meg. Sőt, a minnél népesebb lakosság csak hamarabb előidézi: a háborúk és a járványok.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz mrhitoshi #9 üzenetére

    Egy részben igazad van, de egy részben nincs. Születésszabályozás pontosan azért kell, hogy a jövőben is eltarthassa magát a gyerek. Nem tudom láttad-e az Idiocracy c. filmet. Az csak egy film, de a lényeget bizony nagyon jól ábrázolja: azok szaporodtak a legjobban és azoknak a gyerekeivel lett tele a társadalom, akiknek az intelligenciájuk az elvárható alatt volt, így a társadalom is mondhatni romba dőlt, mivel képtelen volt fenntartani önmagát. Illetve nem omlott össze, de egy katyvasz lett az egész.

    A cikkben meg többek között pont erre próbál rávilágítani az író, hogy olyanoknak ne legyen 6-8 gyerekük akik nem tehetik meg, mert emiatt nyomorban élnek, és nem tudják még rendes iskolába sem járatni a gyerekeket. Ha meg nem lesznek iskolázottak az emberek, nem lesz rendes állásuk, kénytelenek segélyért folyamodni és akkor a nyugdíjasokat kinek az adójából tartják el? Ha túl vagyunk szaporodva felhígulnak a szakmák, 1-1 ember szaktudása nem lesz olyan unique mint korábban volt, bár most is bárki pótolható, de azért mégsem annyira, mintha mindenkiből 1+ millió lenne / ország.

    A Mass Effect-es témára: szerintem egy Cerberus szintű valami nem fog létrejönni, mivel – bár én szeretném a legjobban – nem hinném hogy megvalósulna hogy bolygók között csak úgy utazgatni fogunk. Még Solar System-en belül is évekig tart utazni, hát hogy ha még kívülre megyünk, hacsak nem találunk mi is fel valami jó fénysebességnél gyorsabb lehetőséget mint a mass relay. Ezzel pedig az a baj, hogy még elméleti szinten sincs kigondolva hogy lehetne ezt a bolygóközi űrutazást megoldani, talán a Star Trekből ismert Warp Drive-ra van esélyünk.

    Az pedig, hogy kolonizálhassunk egy másik bolygót, nem azon fog múlni hány ember van a Földön, szerintem ha megkérdezel 100 embert, legalább 90 azt fogja mondani hogy de igen, szívesen élne egy másik bolygón ha lehetne rá lehetősége.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák