Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Én valamikor 1996-97 környékén kezdtem PS-el, a PC akkor még eléággé gyerekcipőben járt grafikai téren, nekem akkor a PS egy áll-leejtős dolog volt. A PS2 kimaradt és valahol akkor tértem át PC-re és ez egy jó darabig így is maradt. Annyira, hogy amikor (többször is) beruháztam PS3-ra, teljesen idegen volt számomra az irányítás, szinte megszokhatatlan. Így fel is adtam a harcot, maradtam PC-n. Viszont csak nem hagyott nyugodni a dolog, mert tisztában voltam vele, hogy ez igazából csak az én hibám, így nem is olyan régen vettem egy PS4 slimet. A másik valóban az anyagi része. Nem azért, mert nem tehetném meg, de egyszerűen nem vagyok hajlandó kiadni 120k-t egy olyan VGA-ért, ami normál esetben sem lenne több 60-nál. De még az is sok, a jelenlegi egyik gépem nagyjából 350k-nál tart és még nincs benne VGA. Igaz, ezt 90%-ban másra használom, a teljesítményre szükségem van. A beruházás hosszú távú, kiszámoltam, hogy ha folyamatosan upgradelgetném a következő 5 éves tartományban, akkor is többe kerülne, mint a mostani konfig egyszeri kiadása. Így jobban megéri, a következő 5 évben nem kelll fejlesztéssel, kompatibilitási problémákkal foglalkoznom.

    Viszont.

    A PS4 slim nagyjából 250 eurómba került. Ott akkor vettem hozzá 7 játékot, de most már tudom, hogy két okból is felesleges volt.
    Egyrészt én nem vagyok az a típus, aki ragaszkodik a fizikai adathordozóhoz, hogy az később eladható maradjon. Sokkal inkább zavar az, hogy sérülhet, olvashatatlan lesz egy idő után, valamint állandóan bekéri a gép, ha játszani akarok vele.
    Nagyságrendekkel kényelmesebb az online vásárolt, kapott verzió. Az első lépéseim egyike volt a PSN plus csomag éves megvétele, amit nem bántam meg és a kezdeti lelkesedésem csak fokozódott, amikor konstatáltam, hogy nem csak az ingyenes játékok miatt érdemes megvenni, hanem az akciós játékokból még nagyobb kedvezményt kaphatok, valamint - amin a legjobban meglepődtem - egy csomó, egyébként fizetős játékot ingyen megkaphatok. Ez akkor jött jól például elsőként, amikor az egyik megvett játékot nem olvasta be a gép, mert az adathordozó sérült volt. Mindenképpen szükségem volt a játékra így megnéztem a store-ban. Erre "mi jön velem szembe"? :D. Ingyen letölthető.

    Ami megdöbbentett az az, hogy mivel én 1 TB-os verziót vettem, azt hittem, hogy most aztán kánaán van, nem kell foglalkoznom egy darabig a tárhellyel. Rémlett ez még a PS3-as időkből, amikor a PS3 slimem 500 gb-os tárral volt és az akkor gammák töredékei voltak tárhely tekintetében a mostaniaknak.
    Majd elájultam, amikor megláttam a 70+ GB-os játékokat a merevlemezen. Azaz jó esetben 20 játék fér fel egy időben a gépre. Ok, természetesen ez is user error, ez simán managgelhető és a jövőben ezt át is kell ütemeznem, mert ez csak az én hibám. :).
    Kezdem megszokni az irányítást és vanank olyan játékok, amiktől valóban elakad a szavam. Rám nézve egy kicsit frusztráló, hogy alig van magyar nyelvet tartalmazó játék, de ezt is betudom az én hibámnak, 2018.ban már illik olyan szinten mondjuk angolul tudni, hogy ez ne okozzon gondot. Ebben is igen jól haladok, mondjuk eleve nem nulláról indulok, hiszem van néhány nyelv, amit a munkám miatt már valamilyen szinten használok. Alakul ez majd. Egyáltalán nem bánom, hogy megvettem a PS4-et, hosszú idő után újra játszom, még ha nem is sokat, de játszom. Tulajdonképpen már kezdtem feladni és azt hittem magamról, hogy egyáltalán nem érdekelnek a játékok, egyszerűen kiöregedtem az egészből. Remélhetőleg nem így van. ;). Egy jó játék nem korfüggő. :).

    Ugyanakkor épp most vettem meg Steamen a Fallout 4-eet PC-re. Ott van magyarítás, és ez a gamma nekem több, mint egy végigrohanás. Viszont kellően bonyolult ahhoz, hogy felszínes angol tudásom miatt lemaradjak dolgokról. ;). Konzolon is már eléggé messze jutottam benne, de azt gondolom, hogy igazán akkor értem majd meg és tudom beleélni magam a játékba, ha értem is pontosan hogy miről van szó. de igen, ez is az én hibám. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz hajbel #55 üzenetére

    Ezt jó hogy leírtad, mert már kezdtem rosszul érezni magam amiatt, hogy nem pro-t vettem és hozzá egy 4k TV-t, amit már amúgy is terveztem venni. :U

    A VR-ről írna valaki őszintén, de nem kimondottan fikázva, hanem racionálisan, (Ha létezik még ilyen).

  • Geller72

    veterán

    válasz KoNZoLik@ #65 üzenetére

    ..ezzel az AMÚGY-al óvatosan, mert hasonló szavakat használnak a trollok flame indítónak.. Ez amolyan "mindent megmagyaráz, "így van és kész!" - magyarázat szokott lenni a részükről. Innen már nincs messze az "Apukám sokkal erősebb, mint a te apukád!" reflekt. :D. A legbutábbak ezt az AMÚGY szót természetesen minden alap, azaz minden racionális magyarázat nélkül teszik. A fekete marlboro a legjobb! Kész! Ki nem szarja le, hogy miért? .:D.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    Én ezért törlöm a bejegyzéseimet egy idő után, vagy nincs komment...szélmalomharc.. :(

Új hozzászólás Aktív témák