Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RAMb0

    tag

    Köszönöm a tesztet!

    Kicsit vártam is a tesztet, meg nem is. A vas miatt annyira nem, és bár "tudjuk", a vas nem minden a WP esetén, mert még a legolcsóbb SoC-on is elmegy a WP, de valljuk be, tekintve, hogy középkategóriába szánják, és azért ez szerintem evidens, egy komolyabb SoC elvárható lenne, pláne, hogy nem sokkal jobb azért az 550-től sem. És most inkább a saját generációjával, azaz az x50-es szériával érdemes összevetni őket vas tekintetében. A töltő esete nagyon szomorú és elég kínos ugyanúgy. (mintha az ezer éves töltőket előkukázták volna, vagy túl sokat készítettek az 550 mellé, ott is ugyanilyen töltőt látok a kicsomagolásnál, csak ott nem volt kiemelve a töltő tulajdonsága és az MS oldalán sincs semmi infó róla)
    Szerintem ez durva felár egy épp csak erősebb SoC-ért, egy 3 Mpixel-el jobb kameráért, ami az Adreno 304 miatt ugyanúgy csak 720p-t tud (ezt a jelenlegi 620-asom is tudja). Mondjuk, ha úgy nézem, kb. hasonló árkategóriában kezdett a 620 is anno, mint ez. Tehát olyan 40 felett kicsivel reálisabb lenne, pláne a kis tesó 550 mellé rakva. Itt valóban az látszik, hogy valahova középre is kell egy készülék, mert nem lesz 750-850, hanem majd a Surface a Redstone után.... Ez azért nem vigasztaló egyáltalán, így szerintem aki WP-n váltana (vagy WP-re), inkább várjon nyár végéig, hátha addig kicsit komolyabban is vehető termék lesz a középkategóriára (7xx-8xx sorozatra gondolva). Persze akinek minimál felhasználásra kell, (sms, hívás, e-mail, néha böngészés, zenehallgatás, gyors fotózás alkalmanként, kis közösségi élet) annak elegendő lehet (ha a menet közben előkerülő bugokkal együtt tud élni, ha sokáig nem javítanák őket).

    OS oldalról is van tapasztalatom, bár csak a 620 alattiról, ami igen, 512 RAM-os, tehát fenntartásokkal kezelendő. Az a "fícsör", hogy nyelvváltás miatt újra kell indítani (8.0 és 8.1 alatt is fennáll ez a helyzet), valljuk be, nem praktikus és azért rendesen megöli a felhasználói élményt, tekintve, hogy a többi rendszer - ilyen szempontból összehasonlítható - restart nélkül tudja. Ja, lokalizáció esetén szintén zenész. Az időbeállítást nem értem a cikkből, nekem ahányszor HR-ztem, vagy újra tettem a WP10-et, nem kellett beállítani, WiFi belövés után már lehúzott mindent a netről. De lehet, hogy ez a véglegesben már így van.
    Az, hogy a SIM beírásánál, ha véletlen a vissza, vagy a windows gombra nyomunk, vagy a mégsére, akkor valóban csak újraindítás után lehet csak beírni. Ez dettó kellemetlen és kínos, úgy érzem. (az nem ér, hogy sok júzer kikapcsolja a SIM-nél a PIN kérést, így nem kell beírni, mert az mindent elárul a kedves felhasználó óvatosságáról és a saját adatai, értékeinek a biztonságban tartásáról)

    Az appok kapcsán tényleg kevés a lehetőség, vagy eléggé lemaradott a fejlettségük (Lásd Facebook, vagy FB Messenger, a korábban említett Voda app és a hiányzó KH-s appról nem is beszélve) és elég szomorú, hogy több szolgáltatást, amit azért használna a júzer (Hangouts, Youtube pl.) csak 3rd party appal tud megoldani, ami engem kicsit visszatart, nem bízom bennük, mert nem garantált, hogy később nem lesznek esetleg blokkolva (pl. a Google által). Böngészőből meg WP alatt szintén nem nagy élmény, ahogy más rendszeren sem.

    A cikkben említett bugokkal nem találkoztam annyira számottevően, de azért az áruházban, ha már magyar a lokalizáció, nekem ne spanyol-arab, vagy más nyelven, hanem magyarul, vagy ha más nincs, akkor angolul írja már le az infókat róla. Fél évvel a WP 10 startja után ez több mint kellemetlen, a másik két OS gyártó ennyi idő alatt simán kijavítja és ez szintén nem készülék/készülékgyártó függő.
    Skype setén volt olyan, hogy Xbox One-on is be voltam jelentkezve Skype-ra, a WP-n is be voltam jelentkezve, valamint Droid-on is. Persze, hogy a WP-n csörgött a hívás, a másik két készüléken semmi sem volt és nem volt lehetőség, hogy akár a Boxon, vagy a Droid-on fogadjam a Skype hívást és állítani sem lehet, hogy milyen eszközsorrend legyen ilyen esetre. Ez is kellemetlen tud lenni azért. (mondjuk ez a Skype szolgáltatás hibája már, mint a WP-é)

    Az a gond, hogy ahogy néztem más topikokban, az éles WP10 jelenleg ugyanaz, mint ami a legutolsó Preview-ben lett kitolva a múlt héten a kis 620-asomra és azért voltak még benne hibák. És ha ilyen bugok vannak, azért elő fognak jönni, úgy mint, hogy azért a beállításoknál egy-két menüből simán kidobott főképernyőre (voltak olyan app frissítések, amik az sehogy se akartak települni (még ha azt választottam, hogy telefonra települjenek, akkor sem), így a beállításokban sem tudtam kiválasztani őket (pl. equalizer, érintés), ezen csak a HR segített volna, ami megint nem egy felhasználói barát megoldás), valamint a képernyő megosztásnál (Play to alkalmazás) pl. a párom szüleinél a Samsung készüléket látta, de az Istennek sem akart csatlakozni, pedig a TV-n be volt kapcsolva a lehetőség. Míg itthon a Sony tv-re simán kirakta a kivetítendő képet.

    A HERE térképek helyett meg ott a Waze, meg más navigációs appok, de valóban kellemetlen, hogy bár a HERE megszűnik, ugyanúgy azokat a térképeket fogja használni az MS a Térképek alkalmazásban, csak kérdés, hogy a licencelés nyomán ugyanúgy lesz-e offline, ami azért elég nagy vonzerő volt szintén a Lumiák irányába.

    Én azt mondom, hogy pro-kontra van bőven, de összességében elmondható, hogy aki erre a készülékre várt, ne egyből a megjelenés után vegye meg, mert így túlárazott, mindenképp. A W10 jó lehet talán, de még mindig vannak benne kellemetlen és logikátlan megoldások, és bár javult is a 8.1-hez képest, szerintem ugyanannyi negatívum is került bele. A decemberi nagy csinnadrattával történt éles kiadás (ami valljuk be, éles béta teszt volt) óta eltelt idő alatt voltak javítások, de még mindig nem az igazi. Tekintve, hogy a 620-at korábban (kb. egy éve) iOS mellett is használtam, próbáltam ott is meggyőzni magam, hogy a WP alatt is ugyanazokat meg tudom csinálni, mint iOS alatt, vagy Droid-on, valahogy mégsem sikerült kivitelezni, buta OS hibák és hiányzó appok miatt. Tudom, a 620 még mindig nem a 650, de a WP ökoszisztémát nézve a 650 ilyen módú kiadása számomra kicsit csalódás, summa summárum, mindent egybe nézve, összehasonlítva. Pár hónapja még WP irányba haladtam volna tovább, de sajnos az elmúlt pár hónapban tapasztaltak, látottak alapján eltántorodtam és vélhetően egy darabig biztos nem kacérkodom a WP-s iránnyal.

Új hozzászólás Aktív témák