Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz #41635072 #4 üzenetére

    Ezekkel a nyitóárakkl úgy számolj a nyitóárral, hogy én a dual simes 640-et április közepén az elsők között 42,4 ezerért vettem az Edigitalnal 2 év garival. A csempék átlátszósága állítható.

    Kb 35 körül lesz karácsonykor az ára mindenhol, annyiért szerintem nem rossz vétel.

    Den Hadnagy: az a nagy különbség, hogy nekem volt 35-40 ezres droidos telefonom, és egy frissítés jött rá, és az is elcseszték a kamerát, de erre azt mondták sorry, vegyenek újabbat. Itt a 8.1-re a 640-re fél év alatt kb 4 frissítés jött, ami kisebb hibákat javított, és tényleg javított, láthatóság napfényben bekapcsolásával akadozott kicsit ilyesmi. Ja és elsők között kapja meg a Windows 10-et , mert közben fehjelesztették azt is.
    Megy rajta folyamatosan online 3 email szinkronizáció, Mesenger, Facebook, Viber, Whatsapp, Skype, és mindent megkapok. Nem kell újraindítani több hónapja nem indítottam újra. Tényleg kicsit lassabnak tűnik az animáció miatt de baromi stabil több hónap után is akkor is ha nincs kikapcsolva.

    Az akkuidő is baromi jó két sim kártyával is, 2 nap így megvan simán, ha nem terhelem agyon, sokat skypolunk a Hollandiában élő nővéremmel videóval neki ugyanannyi idő alatt a Samu S4-ese kb. háromszor annyit merül ennyi különbség. Ez használni kell csak kicsit unalmas is.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz BobTail #32 üzenetére

    Bobtail, az tényleg igaz, hogy windows 10-en a csempés alkalmazásoknak asztali gépen, tableten, és mobilon ugyanaz a forráskódja???

    Mert ha igen akkor valószínűleg a verzió frissítésbeli lemaradás fel lesz számolva, mert asztali gépen elég sokan használnak asztali windows 10-et és oda is kell Viber, Messenger stb. programok stb. (A Viber jó meg megbízható de pl. WP 8.1-en nem lehet videótelefonálni, messengeren telefonálni :N)

    Azt olvastam a project astoria leállt, bár annyira nem örülnék a droidos programoknak, nem annyira optimalizáltak, az alap programok pl. facebook is szíjvák az akkut, az IOS programok stabilabbak, jobban teszteltek, inkább onnan jöjjenek az appok, sokat szívtam a droiddal korábban.
    A projekt Islandwoodról tudsz valamit?
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Den Hadnagy #49 üzenetére

    Akkor mondjál hasonló telefont mint a 640-es, 42 ezer körül függetlenül dual simes droidot, amire tuti jön a frissítés 2 évig és tuti nem cseszi el a telefont valamilyen szempontból. És nem lassulgat be 2-3 hónap után sem.

    És 2 napot kibír, ha whatsapp, skype, viber, messenger+ 3 email folyamatosan online, és megy a glance screen is, és a záró képernyőre kiteszek egy csomó mindent pl. naptár, időjárás, nénapok, napkelte napnyugta stb. és az is frissül..

    És így dual simmel folyamatos mobilnettel, kibír 2 napot, átlagos használat mellett?

    Ja és támogassa az SD kártyát 128 GB-ig, vagy legalább 64 GB-ig, mert nekem az van most benne.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Grodd #51 üzenetére

    Szerintem nem gáz, mert azt is kell nézni, hogy nappal nagyon jól olvasható lesz, mert kb. 200 nittel veri a Meizu m2-t, ami kb 50%-kal erősebb fényerőt jelent, ami nem mindegy.

    Nekem volt TN-es telefonom, IPS-es van, azért akkor különbséget nem érztem, bár IŰPS-en szebbek színek tényleg. 35 rugért szerintem belefér. Ez az 520 utódja, gyakorlatilag ez lesz a Lumia kínálat majdnem legalja.

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz janeszgol #55 üzenetére

    De írjál már párat 40-50 körül, mert tényleg ha app frissítés hiány nem sikerül megoldani pl. Viber lehet én is visszatérek droidra. A Honor 4C tetszett még, de az fél később jött ki, mint a 640-n és 12-vel drágább. Meg a Huawei vonal tetszik is mindig is szimpatikus volt, az ebayes echte kínai telefonok mert nekem kell a gyári hazai 2 év garancia és ha elromlik javítsák meg gyorsan, vagy adjanak cseretelefont. De az emberek többsége így van.

    Szerk: a témáról szól a beszélgetés, kb. az a kérdés, hogy 35 körüli árkategóirában akciósan sikeres lehet-e ez az 550-es telefon a droidos kínálattal szemben? (Az nyilvánvaló 45 nem maradhat az ár, mert annyiért 640-et lehet kapni, ami elég sok mindenben jobb)

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz mike1334 #59 üzenetére

    Ja tényleg néztem a Meizu m2 tényleg elég jó teló, Xiaomi Redmi 2 is, mondjuk a fényerő lehetne kicsit jobb.

    Ezeket ki javítja a Telemax, mert azzal nem jó tapasztalat, vagy újat adnak ha hibás?

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Den Hadnagy #62 üzenetére

    Nem így van most is tanultam pl. a Meizu m2 note tényleg szép és jó telefon, ár érték bajnok. Ezt nem tudtam, hogy hazai garanciával adják. Korábban a Honor telefonokat is leírtam, az idétlen és szerintem elég hülye névválasztás miatt, de megtudtam, hogy Huawei gyártja azokat akkor korrigáltam álláspontomat.

    szerk: de azért tegyük hozzá, az emberek többsége nem ismeri ezeket a kínai márkákat, és Samut, LG-t ilyesmit vesz 1 GB memóriával és droidon 1GB-tal eléggé szenvedés az élet. Ezek az echte kínai gyártók tényleg jó telókat ajánlanak hazai garanciával és 2 GB rammal, bár nem tudom ki a szerviz, hogy működik a szervízelés, csak bolti garancia van?

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz janeszgol #66 üzenetére

    A Meizu M2 miért kuka? Elég jó telónak tűnik, bár a Meizu M2 Note még jobbnak, elég keskeny a káva, nem lett batár az 5,5 col ellenére.

    Huawei Y6-ból nem látok 2G-os ramosat Mo-n, pedig a Huawei formavilág mindig tetszett.

    " A Lolli sok készüléket tönkre vágott, amik nagyon jól működnének, ha nem az a vacak lenne rajtuk. Várj fél évet és akkor a közép kategóriában is megjelenhetnek a 6-os droiddal szerelt telefonok."

    Na ezeket mondom én is jön egy gyári frissítés és annyi a telónak, vághatom a falnak, ezt már átéltem droid fronton. És honnan tudni, hogy a 6-s jobb lesz a Lolli-nál? Már a Lollinál is ezt igérték, hogy minden jó lesz stb. mindig megy a mese az új verzió előtt ,hogy optimlizálásra helyezik a hangsúlyt 1 GB-on is elfut stb. már fárasztó a csalódás.

    Lehet van amiben gyengébb az MS Lumia vonal, de ilyenektől, hogy frissítés tönkrevágja nem kell félni, atom stabil, megmondom engem ez motivált az áttérésben. Bár a 21-es az elején biztos nem lesz tökéletes, de az IOS 9 sem volt az, de jön majd a hibajavítás, mint 8.1-en és az tényleges hibajavítás lesz. Nem utáltam a droidot, de fárasztott elég sokszor főleg amikor rosszabb lett, ez nagyon elszomorító, amikor frissítéssel amit annyira vártunk rosszabb lesz ...

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Den Hadnagy #68 üzenetére

    Az LG valahogy sohasem vonzott, lehet a formavilága miatt, de ezt tegyük félre.
    "Az előlapon egy 4,5 hüvelykes FWVGA (480 x 854 pixel) felbontású IPS megjelenítő található, aminek a pixelsűrűsége csak 217 ppi." Ez nekem már nem játszik azért.

    A kamerája nem túl jó, ezért elég mosott és kicsi a felbontás, mind elő, mind hátlapon.

    Az 1900 maH-s akku is elég nagy 32%-os visszalépés lenne. De elsősorban a kijelző felbontása riasztó.

    szerk ->janeszgol: tényleg az edigital 2GB-os verziót adja, Huawei Y6 LTE Dual tényleg jó telónak tűnik, tetszik a formavilág is szeretem a márkát. Tényleg ez az droid fronton ami nekem kb. jó lenne ,tényleg jó áron van, meg LTE-s is.

    szerk2: ugyanakkor a korábbi rendszernek is lehet kisebb hibája, amiben bízol, hogy kijavítja az új és idióta módon rányomsz a frissítésre. Már én is tudom ezzel vigyázni kell, de sok ember nem piszkálja automatikusan be van állítva a frissítés, és azt hiszi ez jó ha megteszi, mint pl. Windows, ahol nem árt letiltani a frissítést.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Ringman #76 üzenetére

    Azért nem ugyanaz az fél főleg a cm szélességben elég sok, bár a vastagság meg kicsit nő ami érthetetlen.
    35-ért azért szerintem sokan veszik majd, bár nem én vagyok és ismerősiem a potenciális vevő.
    De pl. a szüleimnek a Lumia 532 -> 25 rugóért nagyon bejött, nagyon szeretik, nem kell buherálni, Skypera, Whatsappra nagyon jó a Hollandiában élő lányukkal, unokájukkal, egy célszerszám, nem tudják mi az újraindítgatni a telefont.

    Szerk: Den Hadnagynak Persze, de átlagfelhasználó azt hiszi igent kell nyomni, mert a Windowsos laptopján is jó ha jönnek a frissítések, mert különben biztonsági rések lehetnek. Tehát nyomja az igent és csodálkozik, ennyi. Meg azt gondolja a frissítéssel csak jobb lesz, lemarad valamiről.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Den Hadnagy #79 üzenetére

    Az 520 nem mai darab azért.... Lehet akár hardveres baja is, volt ilyen tapasztalat a 640-nél is, megjavították a szervízben alaplap cserével.Szüleimnél van pin beállítva, de nem indul újra. Az egyik kártya, hogy elérhetőek legyenek bárhol apn mobilnet 1650 Ft/2GB/hó, itt a pin be van állítva, (Hollandiába a mobil-mobil hívás 200 Ft/perc és percalapú számlázás van!!!) , Nekem régebben volt pin beállítva nem indult újra a 640 kb. egy hónapja kapcsoltam ki a pint.

    Egyébként régen a driod 4.0 512MB-on is tökéletesen elfutott, ha a háttréfolyamatok a fejlesztői módban 4-re voltak korlátozva. Megjegyzem a fő appokkat ekkor sem lőtte ki pl. GPS így akár 7-8 program is ment a gyorsítótárban. Ha ez nem volt beállítva, a telefonkönyve 4-5 nap használat után kb fél perc alatt vette nyitotta meg.Ha elindítottam a telefont kb 20-25 alkalmazás töldődött be a memóriába, ezek közül kb. felét 1 hónapja el sem indítottam, ekkor dobtam egy hátast, miért jó ez, miért is gyorsítja ez a telefont?

    De tényleg ez már nem ide tartozik, de engem ezek zavartak a droidban, nem utáltam a rendszert, de hagyjuk az egészet tényleg.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz Harkovz #89 üzenetére

    Lumia 735-t azért érdemes megnézni, az 4,7 colos, carl zeiss optikával ellátott és vezeték nélküli töltéssel, szürke hátlappal elegáns is, a színes hátlap nem áll szerintem jól neki. De a Huweik is jók, de pl a Huawei Y6- mégsem az igazi, hiába a 2GB ram, ha nem zavar hogy kicsit akadozik, bár a kétrkártyáson jobb a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz 4264adam #88 üzenetére

    Ha atom stabil rendszert akarsz ne vegyél windwos 10-es telefont, inkább Lumia 640 windwos 8.1-el, oszt frissíteni kb 3-4 hónap múlva, ha teljesen kiforrja magát lásd ios nél is verzióváltáskor elég sok probléma van, de javítják.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz helixP #118 üzenetére

    Nekem is van 4.4-es droidos tabletem 1 GB rammal, viszonylag jó procival, buta 1024*768 febontással, és ha nem állítom be a fejlesztői módban a háttérfolyamatok korlátozását 4-re össze vissza akadozik, megbízhatatlan, nehezen idulnak, vagy lépnek ki a programok ilyesmi. Ha a háttérfolyamat korlátozást beállítom, akkor tényleg nagyon stabil megbízható és stabil, de alapból nem ilyen. Semmi idóta cleaner, optimizer, vírusírót és efféle hülyeséget nem használok, amik többet ártanak, mint használnak.

    Pedig a tabletet nagyrészt csak netezésre használom, egy két játék, nem megy 6-7 program folyamatos online szinkronizációval és nincs 2 sim kártya, aktív mobilnet, mint a WP-s mobilban.

    tomboy0013 +1 ez tök igaz amit írtál, az 550-en 35 rugó környékén érdemes venni, ilyen árazással semmiképp, inkább 640, vagy 735/730 az sokkal jobb.

    scyllarus: ez is tök igaz, biztos driodon bel lehet szaladni könnyen nagy szívásba, de pl. nővérem Samu S4-ese egész jól működik 1,5 GB rammal, alacsony képernyőfelbontással pedig nem mai darab, mondjuk eléggé merül, de használható.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    Októberi felmérés, előző évhez viszonyított részesedésről:

    [Jó hír a Microsoftnak: Több országban is növelte piaci részesedését a Windows Phone]

    Ami külön jó, hogy Kínában is 1,6%-os részesedés növekedés volt, és pl. Németországban lett10,5%-os a WP részesedése, míg pl. az IOS-e 13,6%. Az EU 5 top országban 11% a WP rendszer részesedése, ami azért nem annyira rossz szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz User64476 #140 üzenetére

    A messenger tényleg hiányzik a telefonálás, le van maradva a verzió, de a whtasapp, skype, viber stb. ott van. És pl Skype-nál ha nőveéremmel beszélünk videóval neki kb 2,5-szor annyit merül a telefonja: ennyit a különbség, a használhatóságban, optimalizáltágban. inden van Viber, Skype, Messenger, Waze, Whatsapp és nekem tökéletesen működnek is folyamatosan, de a verziók tényleg le vannak maradva.

    Az az előrelépés, hogy a Windows 10-ben már elvileg univerzális appok vannak, a csempés számítógépes, tablet, és WP oprendszereken, bár lehet még kell kicsit buherálni. Ez nem látványos dolog, de eléggé újra kellett mindent írni, a mélyebb integráció miatt, mondjuk már 8.1-gyel is meg kellett volna csinálni. A kérdés mondjuk windows 10 számítógépekre fognak-e fejleszteni rendes messengert, nem tudom a mostani 110 millió felhasználó miatt megéri-e programozni, szerinted?

    Meg az hogy a windwos 10-en project islandwood-dal, hogy az IOS programok nagyon könnyen, kis erőforrással WP-re ez érdekelni fogja-e a fejlesztőket pl. Európában az 5 legnépesebb országban 16,2% az IOS részesedése, míg 11% a WP rendszeré, szerinted? [link]

    Szerencsére az androidos programok átfordítása befuccsolt, én féltem volna a bugos erőforrászabéó szoftverektől, ne az optimalzálatlan szoftverek onnan semmiképp akkor inkább IOS programok jöjjenek, közelebb is áll logikailag a két rendszer.[link]

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz csongi #187 üzenetére

    Sajnos az 535 szerintem nem túl jó telefon, a kijelzője sem a legjobb, meg a proci sem gyors, a nagy kijelző lenne egyedüli előnye, de elrontja a hatást a kijelző minősége.Nekem az 535 kicsit játéktelefon hatást keltett amikor fogtam, nem tetszett rajta a rendszer nekem sem, valahogy fura az a telefon.

    A 640 és 535 között elég nagy különbség van, de az 535-nél de szerintem a 630, 635 is sokkal jobb telefon, élesebbn jobb a kijelzője, valahogy sokkal jobban egyben van. Először én is 630-at akartam venni, amikor megfogtam elfogott az érzés hú ez az, nagyon kompakt benyomást keltett, nagyon jó a fogása, valahogy egyben volt, de elriasztott az fél giga ram. (Több ismerősömnek van 35-e még mindig imádják, nagyon stabil, megbízható telefon.)

    Az 550-nél nagyon tetszik a kijelző, hogy jó erős a fényerő, a napfényben is jól látható, a tesztek is ezt emelik ki, hiába csak TFT, nem tűnik rossznak.

    Szerintem az árazás hamar bemászik 40 alá, mert így hogy pár ezer Ft a különbség a 640 között nincs sok lételeme az 550-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz ToniSoprano #189 üzenetére

    Mármint lemaradt a lényeg a 630-at és a 635-t imádják akinek az van az ismerőseim között.

Új hozzászólás Aktív témák