Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rover623

    félisten

    Lehet hogy tévedek, de megpróbálok válaszolni a cikk címére! :DDD

    Az előlap alsó részén...vízszintes ráccsal fedve.

    Kering egy ilyen video is mindenfelé, pl. a fácsén is: [link]
    Szerintem a video megtévesztő! Amit a kommentátor az előlapon mikrofonnak hisz, az egy hangszóró! Van egy hátul is. A mikrofon szerintem alul van, az USB csati mellett, a szokásos kis kerek lyuk formájában. A környezeti zajok szűrésére szolgáló másodlagos miki is a hagyományos kerek lukacska a hátlapon, az optika mellett. Szerintem zajongásra alapból a hagyományos hangszórók szolgálnak, a közelségérzékelő jelére, vagy az érintőképernyő aktivitásának megváltozására pedig rásegít a képernyő a "vezetéses" hangkeltéssel...
    Egy ilyen méretű, tömegű és merevségű felület (gyk.: a teljes kijelző üvegfelülete!) széles sávú hangátvitelre gyakorlatilag alkalmatlan. Pláne akkora hangerővel, hogy az jól hallható legyen nem "vezetéses" módon is, vagyis a levegőt használva átvitelre! :(
    A telefon méretéhez, de főleg az akkumulátorához képest irdatlan méretű mágnes(ek) és erősítő szükségeltetne egy ilyen megoldáshoz....vagy vmilyen komoly piezoelektromos zajkeltő, amit baromi merev módon hozzászerkesztettek az előlaphoz.
    Szerintem.

    P.S.:
    Ismétlem: lehet hogy tévedek. De majd ha kézzel fogható lesz több helyen, kiderül az igazság! :DD

    [ Szerkesztve ]

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz 64b0r #43 üzenetére

    Ad egy: a merev, de rugalmas anyagok igenis remekül használhatóak hangvezetésre. (gyerekkorodban biztos te is játszottál telefonosat 2 műanyagpohár és egy zsinór segítségével)

    Ezt simán aláírom... :K

    De!

    Szerinted egy mobiltelcsi üveg előlapja, vagy bármilyen edzett üveg RUGALMAS? :F

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz Gusztáv #51 üzenetére

    OK!
    Rendben...rugalmas...annyira, amennyire...:DDD
    Én csak annyit állítok, nem hiszem, hogy ne lenne rajta hagyományos előlapi hangszóró, mivel szimplán az üveg "rezgetésével" nem lehet elfogadható hangerejű zajt előállítani úgy, hogy nem "vezetéses" módban használjuk.
    Márpedig teljesen életszerű az a helyzet, hogy a telefont nem érintjük hozzá az arcunkhoz, ilyen vagy olyan okokból...márpedig akkor is kell normális hangerőt produkálni, és szerintem nem elfogadható, hogy ekkor azonnal kihangosított üzemmódba kapcsoljon egy telcsi és hátul kezdjen el ordítani.
    Az ős Kyocera prototípuson valóban nem volt előlapi hangszóró, de nem is lett belőle kereskedelmi termék tudtommal. :(

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz 64b0r #56 üzenetére

    Nem mindegy, hogy mekkora erőhatás kell vminek a meghajlításához....szerintem! ;)
    Nem mindegy, hogy milyen frekvenciákat visel el az adott anyag...persze alacsony intenzitással, amplitúdóval jóval szélesebb sávban "rezgethető" vmi, de akkor megint csak előjön a hangerő kérdése. :U

    Asszem megvan mit értettél félre: nem kell hogy hozzáérj az üveghez, hogy halljad, elég közel tartani. Amúgy ha tiszta erőből a füledre nyomod, akkor is lesz a dobhártyád és a telefon között kb. 1-2 cm vastag levegőréteg a füljáratodban

    Minden prosiban és az eredeti Kyocera cucc tesztelésénél is kihangsúlyozták: a hallókészülékekben is használatos "vezetéses" technológiáról van szó...tehát hozzá kell érinteni a fejhez vagy a külső fülhöz.

    De ismétlem: várjuk meg, amíg vki végre kézbe tud fogni egyet, és minden kiderül! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    primus inter pares

  • Rover623

    félisten

    válasz 64b0r #60 üzenetére

    [link]

    Idézet:
    "When you hold a device to your ear or head, the sound bypasses the eardrum and puts those vibrations into your inner ear," said John Chier, Kyocera's director of corporate communications.

    primus inter pares

Új hozzászólás Aktív témák