Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wajk

    addikt

    válasz Fitzgerald #11 üzenetére

    azért kíváncsi lennék egy tesztre fHD-ban és 4K-n rögzített videót 4K-s TV lejátszva van-e különbség. Ekkora optikával szerintem nemigen lesz a 4K tűéles... :N

    iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

  • ArsenalF

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #11 üzenetére

    Nem kell egyben lennie, elég ha elmegyek valahova ahol nincs jó net, vagy külföldön egy napos túrára erdőbe, hajóútra, vagy kirándulni és szeretnék pár szép snittet lőni.
    Azzal viszont egyetértek aki ezt akarja vegyen nagyobb tárhelyet, a többség úgysem fogja használni a 4K-t benne, mert akkor nem lesz hely a Candy Crush Saganak... De legalább elmondhatja hogy az ő telefonja ilyet is tud.

    [ Szerkesztve ]

  • Segal

    veterán

    válasz Fitzgerald #30 üzenetére

    Sehogy nem oldja meg a melegedést én csak azt írtam hogy az 5 perc felvétel az gyárilag van beállítva de pillanatok alatt kijátszható.
    A z IPS leszarozása tényleg lehet hogy erős volt. Átfogalmazom én AMOLED párti vagyok jobban bejönnek a szinei. Az IPS-nek csak a fehér szine tetszik amúgy olyan fakó nekem nem kéne ilyen kijelzős telefon.

    Wapmester
    Hidd el hogy nagyon szivesen lecserélném de egyszerűen évek óta nem tőrtént semmi előrelépés a telefonok terén. Ugyanúgy 5,1 colosak a felsőkategória néptelefonjai, év végén ugyanúgy 5,7 colosak max a felbontás nő de mivel az új soc max azt képes kihajtani ezért a gyakorlatba nem érezhető semmi gyorsulás.
    Ugyanakkora akksi van a mai felsőkategóriába mint a 2 évvel ezelőttiekbe. Ok most az igazán felsőkategória felment 4 gigára 3 helyett de ez nem egy világmegváltó előrelépés.
    Ugyanúgy micro usb 2.0 van a mai telefonokba már évek óta, jelentős részükön még mindig csak 1 hangszoró és kismillió olyan szoftveres gond ami már rég orvosolható lett volna.
    Tehát az utóbbi 2 évbe max meghajlították a kijelzőt meg lett plusz 1 giga ram. (Nagyon max még az ujjlenyomatolvasó) de ezen kívűl szó szerint semmi.
    Éveken keresztül olyan innováció volt meg verseny most meg mindenki kihozza a full biztonsági minimumot az újabb fajta androiddal és kész a felső kategóriából max kiadnak 1-2 új android verziót a középre meg jóesetbe 1 az is nagyon soká.

    Touch-ko
    Akkor ennyi erővel vegyétek vissza nyugodtan a fényképezésnél is a megapixelt is 2 megapixel körülire hisz minek csinálni tizen megapixeles képeket ha a FullHD megjelenítő ugyis csak ekkora képet tud natívba mutatni és legalább a 2 megapixeles kép kevesebb helyet fog foglalni a telefonon mint a tizen megapixeles...
    Attól hogy ma még nincs 4K kijelzős tv/monitor otthon az nem azt jelenti hogy holnap sem lesz (vagy jövőre stb) de a ma készített fullHD felvételből már nem fogsz tudni akkor 4K-t csinálni. Ezt kéne megérteni.
    Ha ma megvan a lehetőség arra hogy jobb minőségbe rögzítsek akkor meg fogom tenni mert lehet hogy ma csak plusz tárhelyet jelent de holnap már a 4K megjelenítőn plusz részleteket.
    Tehát a mobilokba a tárhelyet kéne bővíteni a gyártóknak meg megtartani a micro sd bővíthetősget ha már egyszer bennevan a 4K rögzítési lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • TTommi

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #30 üzenetére

    Nekem a Z2 vel vannak tapasztalataim. Korábban a KK alatt nem volt korlát, annyit videóztam, amennyit akartam, ha volt hozzá tárhely:) A 4.4.4-től a rendszer érzékeli a melegedést és ha elér egy bizonyos szintet, akkor ad kb 30 másodpercet, majd automatikusan leálítja, menti a felvételt, majd kilép a kamera alkalmazásból. Ez telefontól függően változhat, nem jöttünk még rá a Sonysok közül, hogy miért van az, hogy egyes esetekben éppen csak 5 perc körül, más esetekben 20 perc után sem történik ilyen kilépés. Tény, hogy a felmelegedés komolyan veszélyezteti a Sony-k vízálló képességeit, ezért a gyártó a korábbiaktól eltérően már nagyon kis mértékű melegedés esetén is figyelmeztet. Más részről a 4K-s felvételek nagyon szépek és részletgazdagok, de nem annyira, mint egy komolyabb 4K-s kamera felvételnél. Látszik, hogy ez még csak játszadozás szintjén tart a mobil telefonba integrálva, de szerintem ezen nagyon hamar túl fognak lendülni.

    SXZ2 és SXZ5c

Új hozzászólás Aktív témák