Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Ennek így nem sok (vagy semmi?) értelme. Swap partíciót épp lehetne csinálni (ha még nincs), de ez, hogy a user adhasson hozzá 1-2-X Gbyte-ot ... minek? Mi alapján? 8+ Gbyte mellé?

    Nekem egyébként komoly bajom van a mai okostelefonok működésével. Tudom, hogy ezeket a rendszereket úgy kell megtervezni, hogy a tech. dolgok ellen beoltott felhasználó is tudja kezelni. Azzal viszont, hogy a felhasználókat ránevelték arra, hogy semmit nem kell bezárni, majd a rendszer ezt - több kevesebb sikerrel - elvégzi, eljutottunk oda, hogy a világ összes memóriája sem lenne elég, ill. míg Android az Android (nem tudom az almákon mi a helyzet), addig szükség lesz mindenféle memória-tisztítókra, ill. random számíthatunk arra, hogy azt az alkalmazás, amit szeretnénk, hogy a háttérben fusson, a rendszer egyszer csak kilövi.

    Lehet le leszek hurrogva, de szerintem a "PC-s logika" kellene, hogy a követendő legyen. Vagyis: vannak service-ek, amik a háttérben futnak, vannak az éppen futó alkalmazások és azok, amiket használunk, kilépünk belőlük, és nem foglalnak semmi helyet. Utóbbi ugye Android-on szinte nem is létezik.
    A másik nagy bajom, hogy a felhasználónak alig-alig van kontrollja a saját - sokszor több százezer forintért megvásárolt - készülékén. Root nincs, sőt tűzzel-vassal irtják (garanciavesztés). Az alkalmazások / rendszerfolyamatok egy része nem leállítható és/vagy nem tiltható. A törlésről ugye ne is beszéljünk ...
    A következővel is gondolom találkozott már mindenki: hiába állítjuk be, hogy adott app. ne legyen leállítva, azt mégis egy idő után a rendszer kilövi. Szerintem ennél idegesítőbb nem sok dolog van.
    Szóval szvsz. a koncepció sz@r, így az egyre több memória sem fog igazán érdemben segíteni.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz aprokaroka87 #37 üzenetére

    " ... az alkalmazás fejlesztők lustasága."
    O.K. de miért van így? Miért van erre lehetőség? Lehet én látom rosszul a dolgot, de nézzük csak mi történik mondjuk a PC-n, Windows alatt? Ott alapból egy alkalmazást elindítasz, és amíg fut, látod a taskbar-on (az egy külön témát megérne, hogy droid alatt a task váltó nem is task váltó ...). Szóval, ha végeztél vele, bezárod. Ahhoz, hogy egy alkalmazás a háttrében futhasson, azt külön meg kell írni a fejlesztőnek. Véleményem szerint sokkal egyértelműbbek a szabályok és ezáltal a működés. Arról pedig már ne is beszéljünk, hogy mennyivel nagyobb a felhasználó szabadsága mindebbe beleszólni.

    "Van jó pár app ahol van kilépés / kikapcsolás opció."
    Van, de azok között is akad, ami nem "távozik" a memóriából. Szóval ilyen "fake" kilépést tud csak.

    "Van olyan amikor a rendszer azért zár be valamit, mert az valójában hosszú ideje nem csinál semmit." - na, ilyet ne csináljon! Illetve nem is kellene, ha a felhasználónak nagyobb rálátása lenne arra, hogy éppen mi fut, miért fut, és ne adj' Isten saját maga döntené el, hogy mit akar bezárni, és mit nem.
    Nálam pl. a sz@ros Emui olyat is becsuk időről időre, ami kb. 3 kivétellistán van rajta, hogy NE csukja be. Arról is érdemes lenne beszélni, - de ez már tényleg nagyon OFF - hogy ezek az Android "klónok" sok esetben még a stock droid-nál is botrányosabban működnek...

    "Eleve vannak priorizálva bizonyos dolgok. (...) sokszor az akkumulátor kímélés"
    Igen, de mire is vezethető ez vissza? Te csak ne foglalkozz semmivel nyomogasd a home gombot, majd a rendszer mindent intéz. Mi fut? Mindig az, amit szeretnél. A rendszer a vesédbe lát ... ja, nem.

    #38 Somatom
    "A rendszer csupán a keret." - erre mondom én, hogy sz@r. Amin az ilyen-olyan - nyomokban Android-ot is tartalmazó - rendszerek mint az Emui vagy Miui csak tovább rontanak.

    "A jó működéshez jól megírt appok is kellenek ... " - OK, de alapvetően a rendszeren több múlik (vagy több kéne, hogy múljon).

    "Lenne arra lehetőség, hogy a user beállíthassa, hogy az app milyen prioritással fusson."
    Minek? Ez már a ló másik oldala. A user-nek az alábbi három lehetőségből kellene tudni választani:
    • fut az előtérbe
    • fusson a háttérben
    • ne fusson sehol rohadtul lépjen ki a program és ne foglaljon semennyi memóriát

    Mint korábban írtam a task váltó működését is át kellene gondolni, mert most sokkal inkább egy alkalmazás "history" (egy lista az utoljára elindított X db alkalmazással).

    " ... a fejlesztői menüben is lehet ... " - OK, de ez miért is ott van? Miért nincsen jobban szem előtt? Egyébként van még ott jó pár dolog, amit érdemes lenne onnan kivenni, és kitenni a felhasználó "orra elé".

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Somatom #40 üzenetére

    " ... akkor Huawei és Miuis Xiaomi felejtős."
    Szerintem ez csak a jéghegy csúcsa. A stock droid (amivel ugyan csak főzött ROM szinten találkoztam eddig) ugyan jobb, de az sem tökéletes.
    Egyébként pedig én is - akárcsak Oldman2 - kíváncsi lennék, hogy szerinted, akkor ki tud ma normális rendszert tenni a készülékeire. (Nem provokatív kérdés, tényleg érdekelne a tapasztalatod, ha van)
    Samu? Hmm... és a Sony rendszerével nincs tapasztalatod? Sajna nekem a Samsung készülékei nem igazán jönnek be (persze könnyen lehet, hogy kénytelen leszek ezen változtatni). Ja, igen! A Samu pedig előszeretettel hagyja ki az aptX, LDAC, stb. codec-ek támogatását (marad az SBC meg a sajátja (Samsung scalable?))

    Egyébként - hogy ne csak a droid kapja az ívet - megjegyezném, hogy az almás haverjaim pedig a Viber-es üzeneteimet kapják meg random módon késve vagy csak akkor, ha megnyitják az alkalmazást. Programozói hiba (Viber)? Lehet. A rendszer? Nem tudom. A lényeg, hogy még mindig ott tartunk, hogy alap dolgok nem működnek sok rendszeren, miközben vagyonokat fizetünk ezekért a készülékekért.

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Graphics #51 üzenetére

    "Próbálj ki egy más rendszert ... "
    Ja, ha az úgy menne, mint PC-n - letörlöm a Win-t, oszt' felteszek Linux-ból egy akármilyen disztrót vagy akár párhuzamosan futtatom mindkettőt - akkor biztos megtenném.
    De, sajnos a dolgok jelen állása szerint ez nem így megy. De, miért is? Talán nincs elég memória a mai telefonokban? Vagy a háttértárból lenne kevés?
    Egyébként pedig a jól működő rendszer sem garancia arra, hogy a következő verziója ugyanolyan vagy ne adj' Isten jobb lesz. Jó példa erre a Miui, ami a "hőskorban" tényleg k. jó volt. Ma már ...
    A másik probléma - ami kevesek mellett engem is súlyt - hogy kb. egy kezemen (de lehet két ujjam is elég lenne) meg tudnám számolni, hogy hány olyan telefon van, amit most hajlandó lennék megvenni, ha a jelenlegi beadná a kulcsot.

    #52 Zirowe
    +1 Én Desire-ön csináltam ugyanezt. Három felé kellett (lehetett particionálni az SD-t): system, data és swap.
    Aki pedig nem most jött a 6:20-as vonattal, még emlékszik a HD2-re, amin kb. minden (is) elfutott. Régi szép idők ...

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Graphics #54 üzenetére

    Értem én, hogy mire gondoltál, de ez ennyire nem egyszerű. Még ha mást se csinálnék (de sajnos van bőven más dolgom ...) akkor is hónapok, mire egy rendszert rendesen kiismerek. Tudom vannak itt a PH!-n is olyan orákulumok, akinek ez egy hét alatt is megy, de én nem tartozom közéjük.
    A végén pedig, ha mégsem jönne be, akkor - kisebb v. nagyobb - bukóval eladni? Ez nem az én pályám. Én erre nem érek rá, és nincs is feles X0e Ft-om. Szóval marad a fórumok olvasása és a mások tapasztalatának gyűjtése. De, mint írtam egyébként is egy-két telefon jöhet most számomra szóba. Egyik nagy esélyes a Sony (annak ellenére, hogy nem különösebben vagyok híve a távirányító design-nak). Aztán ott van még a hamarosan érkező Asus "mini" telefon. Bár az előzetes hírek szerint ennek a kijelzőjét is "lekezelték" egy jegy-lyukasztóval :W

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Somatom #56 üzenetére

    "Megvan a megszokott programcsomagom ... "
    Kiscsikó koromban - mikor még kb. kétheti rendszerességgel cserélgettem a különböző ROM-okat, akkor - én is gyorsan rászoktam a "saját csomagra" (no meg a Titanium Backup-ra). Azóta is azt viszem magammal. Azt sem tudom, hogy a jelenlegi telefonomon hogyan néz ki a fájlkezelő, képnéző, zenelejátszó, videólejátszó, stb. :D

    Viszont a rendszernek mindig lehetnek olyan - fogalmazzunk finoman - olyan sajátosságai, hogy mikor először szembesülsz vele, akkor jön a WTF érzés. Ha még nem volt pl. Emui-s telefonod (8-as és 9-es verzióra gondolok legfőképp), akkor hidd el, el sem tudod képzelni. :K
    Szóval, tapasztalatból mondom, kell idő az ismerkedésre.

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Somatom #59 üzenetére

    " ... jobb a békesség, Miuis és Emuis telót nem veszek."
    Én ezt még így nem tisztáztam le magamba, de az Emui / Huawei termékekről - GMS híján - nem nehéz lemondanom. A Xiaomi pedig nagyon nem olyan készülékeket gyárt, ami számomra vonzó lenne. Annyira szpicsi-szupcsi lenne, ha a HTC egy varázsütésre magára találna.

Új hozzászólás Aktív témák