Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Ennek így nem sok (vagy semmi?) értelme. Swap partíciót épp lehetne csinálni (ha még nincs), de ez, hogy a user adhasson hozzá 1-2-X Gbyte-ot ... minek? Mi alapján? 8+ Gbyte mellé?

    Nekem egyébként komoly bajom van a mai okostelefonok működésével. Tudom, hogy ezeket a rendszereket úgy kell megtervezni, hogy a tech. dolgok ellen beoltott felhasználó is tudja kezelni. Azzal viszont, hogy a felhasználókat ránevelték arra, hogy semmit nem kell bezárni, majd a rendszer ezt - több kevesebb sikerrel - elvégzi, eljutottunk oda, hogy a világ összes memóriája sem lenne elég, ill. míg Android az Android (nem tudom az almákon mi a helyzet), addig szükség lesz mindenféle memória-tisztítókra, ill. random számíthatunk arra, hogy azt az alkalmazás, amit szeretnénk, hogy a háttérben fusson, a rendszer egyszer csak kilövi.

    Lehet le leszek hurrogva, de szerintem a "PC-s logika" kellene, hogy a követendő legyen. Vagyis: vannak service-ek, amik a háttérben futnak, vannak az éppen futó alkalmazások és azok, amiket használunk, kilépünk belőlük, és nem foglalnak semmi helyet. Utóbbi ugye Android-on szinte nem is létezik.
    A másik nagy bajom, hogy a felhasználónak alig-alig van kontrollja a saját - sokszor több százezer forintért megvásárolt - készülékén. Root nincs, sőt tűzzel-vassal irtják (garanciavesztés). Az alkalmazások / rendszerfolyamatok egy része nem leállítható és/vagy nem tiltható. A törlésről ugye ne is beszéljünk ...
    A következővel is gondolom találkozott már mindenki: hiába állítjuk be, hogy adott app. ne legyen leállítva, azt mégis egy idő után a rendszer kilövi. Szerintem ennél idegesítőbb nem sok dolog van.
    Szóval szvsz. a koncepció sz@r, így az egyre több memória sem fog igazán érdemben segíteni.

Új hozzászólás Aktív témák