Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wesiz

    tag

    remélem nem csak az európai hanem a többi piac is követi, nem hogy évente nincs értelme a cserének de két évente se, az árak meg az egekben.
    ami meglepett, hogy a xiaomi ennyire elszámolta magát. ha most is azt a stratégiát követnék mint indulásukkor, azaz hogy a vetélytársaknál akár 30-40%kal olcsóbban kínálnak hasonló hardvert akkor hasítanának az eladásaik, de valamiért azt hitték majd érvényesülni fognak abban a mezőnyben ahol a samsung és apple már tizenéve uralkodik, hát nem sikerült.
    huawei is elhitte hogy google szolgáltatás nélkül is kelendőek maradnak a telóik mert ha jól tudom nem csökkentettek árat a történtek után, el is tűntek a süllyesztőben (bár kár értük, de az üzletpolitikájuk miatt megérdemelték).
    samsung pedig mióta a prémium kategórián belül létrehozott egy még felsőbb szegmenst az ultrákkal, a régi felső kategóriát butítja le árstagnálás (vagy akár emelés) mellett.

    régebb csak az apple-t utáltam az irreális árképzése és egyéb pofátlanságai miatt, de mostanra már kb mindegy gyártót.

    ami érdekes számomra azok
    - a hajtogatható telók, bár a samsung érdemi konkurencia hiánya miatt nem kényszerül érdemi fejlesztésekre
    - google telók, a pixelek mind árképzésileg is szimpatikusak és a paletta is normális, átlátható
    - oppo, vivo, realme amik az új ár/érték bajnok telók(nak tűnnek) egyelőre, kíváncsi vagyok milyen utat járnak be hosszabb távon

Új hozzászólás Aktív témák