Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • irostas

    újonc

    Sziasztok, egy hete én is M6 Note tulajdonos vagyok; és átnézve a fórumot nem találtam olyan problémát, hogy valaki a sim kártya APN beállításait szerette volna módosítani és nem járt sikerrel. (Van egy telenoros nagyvállalati flottás kártyám, amit csak mobiladatra használnék, és annak a beállításai nem megfelelőek.)
    Próbálnám az APN-n módosítani, de mentés után nem írja felül a változtatásokat, APN hozzáadása funkció sem működik, új elem mentése után nincs a rekordok között. Neten keresgélve korábban az M3-nál írtak ilyen problémát, amit csak az új Flyme oprendszer ill, hard reset oldott (vagy az sem) meg. Ötlet, Tipp erre esetleg? Fura volt az is, hogy a kártya első berakásakor a szolgáltató által küldött telepítési beállítást sem tudta fogadni a teló, másik telefonnal ez nem volt gond.
    (Fejlesztői üzemmódot is bekapcsoltam - úgy sem működik. Egyébként ez a tulajdonság bekapcsolva sem látszik a beállítások listájában.... miért nem?)

  • irostas

    újonc

    válasz unyadavid #1185 üzenetére

    Szoftvert frissítettem azonnal, a gyári visszaállítás elmaradt, de most megtettem (még nem laktam be annyira :) szóval nem volt dráma) és úgy tűnik megoldotta, varázsütésre tudom menteni a módosított apn-t; és működik a mobil internet is a kártyán; köszi!

  • irostas

    újonc

    Üdv, gondja van a telefonomnak a simkártya felismerésével. Eléggé ritkán indítom újra a készüléket, amikor legutóbb ezt tettem, bejelentkezéskor a rendszer nem kért SIM pint (pillanatra felvillan majd továbblép) és hálózati kapcsolat nélkül áll fel a rendszer. Ezt utána szoftveresen képtelen vagyok felépíteni (hálózati kapcsolatok, sim kártya engedélyezése, ki be kapcsolása, repülőgép üzemmód ki be kapcsolása) az újabb újraindítás vagy ki bekapcsolás sem segít. Egyetlen módon tudom feléleszteni, ha a simtálcát fizikailag kiszedem, majd visszarakom - ekkor azonnal felismeri. (Próbáltam a másik slotban is - ugyanez a jelenség.) Nem tudom mióta áll fenn ez a bibi, de biztos nem a kezdetektől, mert volt egy időszak szeptemberben amikor 2 simmel használtam gond nélkül.
    Ez azért eléggé nagy probléma tud lenni, ha az ember véletlenül újraindít és nincs egy sim tű a keze ügyében - megmondom őszintén, én sem hordom magamnál és először eléggé nagy para volt, mit csináljak.

    Mi lehet ez, valami szoftveres bug, vagy elromlott valamim a készülékben?... Másnak ez csont nélkül megy? Nincs hasonló jelenség sehol? Flyme (7.0.1 OG)

    [ Szerkesztve ]

  • irostas

    újonc

    válasz ati05 #1779 üzenetére

    Írtam pár napja ezt a bekapcsoláskor nem kér pinkódot problémát; simet tisztítottam, próbálgattam, de nem volt megnyugtató a megoldás. Mígnem ma olvastam feka0118 bejegyzését ([link]) ÉS úgy tűnik valóban az arcalapú felismerés zavarja meg, reboot után előbb lép be azzal mint kérné a SIM pinkódját, Ha kicsit elfordítom a kamerát, vagy kikapcsolom az arcfelismerést, egyből jön a pin kód kérés. :D Meg utána is ha zárolom és felélesztem a kijelzőt szóval nincs nagy gond, de ezt nem vélem teljesen korrekt működésnek azért. :) Köszi a segítséget mindenkitől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák