Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bunfi

    őstag

    válasz b. #69 üzenetére

    Az első ilyen próbálkozás nem durrant akkorát mint szerették volna, sem gyorsulásban, sem a kompatibilitás korlátozásában (hip-hop már a 3xxx-en is támogatott). Véleményem szerint ameddig PCIE a defacto szabvány, addig nem lehet ebből komolyabb probléma. Nincs is rivális szabvány, sebességben is bőséggel ki tudják szolgálni az igényeket (pl. a PCIE 3.0 még 1-2 generációig alig mérhető hátrányt jelent majd a csúcs videókártyák számára is).

    #68 ergoGnomik
    Én úgy tudom, hogy még csak a részvényesek által került jóváhagyásra. De április eleje óta nem nagyon olvastam róla a hírekben, emiatt merült fel a kérdés bennem.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • ergoGnomik

    tag

    válasz b. #69 üzenetére

    Azt hiszem összezavartál. :F Az ARM-nek sincs x86 licence. Ha x86 licenc nélkül ki lehet golyózni az Nvidiát az x86 piacról, akkor azt úgy is meg lehet tenni, hogy közben ők az ARM tulajdonosai. Ha ennyire mindent meghatározó fontosságú az IA32/AMD64 platformhoz hozzáférés, akkor így is úgy is "they are screwed". Egyébként egy ilyen viccet szerintem az FTC vagy mi az USA versenyjogi hatósága egy akkora valagba rúgással honorálna, hogy az Intel meg az AMD a Holdig meg sem állnának.

    #70 bunfi
    Amit írtál az előző hozzászólásodban, az nekem úgy jött le, hogy az üzlet létrejött és szerinted nem szabadott volna. Ami nem világos hogy miért lenne baj? A korábban is létező programozható logikai piacon versenykorlátozó változás nem történik, az újonnan kibontakozó szinergikus (nagy teljesítményű processzor és programozható logika integrációja) piacon meg épp most jön létre (második versenyző az Intel+Altera páros mellett).

Új hozzászólás Aktív témák