Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • samujózsi

    tag

    Kb az elmúlt húsz évben a Fotóművészet és a Top Gun/Aranysas volt amit rendszeresen vásároltam. Előbb az Aranysast hagytam el, pár évre rá a Fotóművészet is elmaradt. Papíralapú IT-s és hírlapokat kb azóta nem veszek, mióta internet van.
    Alkalomszerűen vettem egy-egy chip, pcworld számot, de már egy-két év kihagyás után is látszott, hogy nincs értelme. Már akkor is megtaláltam az engem érdeklő híreket a neten, olyan igazi, mélyebb témákat boncolgató cikkeket meg már egyik lapban sem találtam.
    Játékokról szóló lapok nem tartoztak az érdeklődési körömbe, azokról nincs véleményem, de úgy általánosságban is úgy tűnt már tizensok éve, hogy a nyomtatott sajtónak annyi. Legalábbis számomra. Ebben nem kis részük van az újságíróknak is. Azért ki ad pénzt, hogy 50% nyomtatott reklám mellé kapjon 99% netről leszedett, kinyomtatott, talán már elavult hírt és 1% érdemi cikket, aminek a háromnegyede nem is érdekel?

    Ooops... hazudtam, van egy szomorú ellenpélda: a linuxvilág. Három-négy éven át vettem rendszeresen. Annak a tartalma kb olyan volt, amiről azt hittem, sokakat érdekel,kb az, amit egy szaklaptól várnék. Hát a linux annyira nem volt népszerű, hogy életben tudjon maradni a lap. De bármennyire színvonalasnak éreztem, ott is előjött: ami abban megvan, azt a neten is megtalálom. Akkor miért szórjam rá a pénzt?
    Pár év alatt tönkre is mentek. Anyagilag is, de a végére a színvonal is... hát zuhant.

    Pedig akkoriban még nem volt mindenkinél zsebszámítógép, amin ugyanúgy lehet olvasgatni útközben, mintha nyomtatott anyag lenne...

    Hát ez hosszú lett.

    [ Szerkesztve ]

    Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Új hozzászólás Aktív témák