Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz -Skylake- #594 üzenetére

    Nem teljesen értek egyet. Persze az is lehet hogy neked még soha nem volt kisméretű telód, így egyáltalán nincs is összehasonlítási alapod/tapasztalatod.
    Szerintem direkt azért kezdték el hanyagolni az apróbb telefonokat, mert természetesen sokkal egyszerűbb volt a sok újdonságot, a többlet funkciókat ellátó részegységet így belepakolgatni. Ráadást a kijelző méretének évenkénti növelgetése is milyen jó marketingos alapanyag. Közben meg szerintem igazából tök mindegy hogy 4,5" vagy 5,7" a kijelző, mindkettőn ugyanúgy el lehet boldogulni, egy asztali pc nagy monitorjához képest meg mindkettő ugyanolyan esetlen/gyermeteg/gagyi. Ellenben a nagyobb lapátok/tepsik miatt lassan már a férfiembereknek is oldaltáskát kell hordaniuk mint a nőknek, mert ezeket már vagy nem tudjuk csak úgy simán az oldalzsebünkbe csúsztatni vagy ha mégis, akkor az már kicsit kényelmetlen, nem olyan fesztelen/szabad érzés. És a készülékek méretének növekedéséből adódó telefonnal történt balesetek számát még meg sem említettem (ááá, biztos ez se játszik szerepet a gyártóknál, amikor nem akarnak letenni a nagy készülékekről). Persze az is pofátlanság hogy direkt üveg lett már egyre több telefon hátlapja is, amit ráadást próbálnak minél jobban a szélekre is kitolni (mindenki kitalálja miért).
    Szóval szerintem nem igény nem lenne rá, hanem a gyártóknak így volt a jobb, ezért így döntöttek, kivezették őket és kész. Nekik így kényelmes, főleg hogy ilyen szempontból még az összhang is megvan közöttük.
    Amikor meg volt kisebb is, sokan akkor sem a méret miatt vették mégis a nagyobbat, hanem azért mert hardverileg nagyon nem egy szinten voltak. Mások lettek volna az eladási statisztikák is, ha mindig mindenből kijött volna egy teljesen ugyanolyan felszereltségű és kinézetű nagyobb és kisebb teló is.
    Én meg androidos létemre mehetnék át a begyepesedett ios-re ha élvezni szeretném a kisebb méret nyújtotta kényelmet :W (amíg egyáltalán van) mivel nem létezik elviselhető hardverű droidos teló "iphone se" vagy esetleg még kisebb méretben.

    Más: Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én pl. azt se értettem soha a samunál hogy azt a fránya bekapcsológombot miért nem lehet a készülék tetejére tenni. Ha csak simán kézbe cipelem a telefont akkor én a rövidebbik szélességénél fogok rá, gondolom mint mindenki más is (kivéve a tervezőket, akik valószínűleg az alját és a tetejét fogják közre :P ), és az évek alatt már sokszor sikerült e csodálatosan kitalált és elhelyezett nyomógomb miatt kikapcsolni és folyamatosan újraindítgatni is a telót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák