Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Kurt Hectic #43 üzenetére

    Szerintem nincs semmi gond azzal, hogy szerverfronton kézzel kell konfigfájlokat heggeszteni. El kell olvasni a doksit, azért van.
    Ha Windows-os szervert raksz össze, akkor is tudnod kell, mit csinálsz, akkor meg már tök mindegy, hogy GUI, vagy config fájl.

    Na erről a hozzáállásről beszéltem a FLOSS-fejlesztésben. "jó lesz oda", nem, nem az, nagyon régóta nem. Attól nem lesz szakmaibb ha csak configfájl van. Jó ha van és olvasható, de egy wizard vagy egy grafikus reprezentáció mindenki életét megkönnyíti. Ez tetszett a Win szerver oktatáson, hogy az MS mert nagyban gondolkodni - mi van ha két óriásvállalatot kell összevonni? 2x egymillió júzert beállítani halál legyen vagy egyszerűbb? Ekkora cucc kezelhetetlen fájlból.

    De manapság mit kell scriptelnie az átlagfelhasználónak?
    ezért írtam hogy egy átlag-átlagnak szerencsére nem kell, még a frissítés is szépen megy GUI-ból (amíg egy distupgrade nem csesz el valamit :D )

    Amik túlmutatnak az átlagfelhasználáson, pl. ssh, xrdp, mdadm, ... ezeknél nyilván kell a konfigban matatni vagy terminálozni, de ez miért baj? Otthon úgysem üzemeltet senki ssh szervert
    Pedig lehetne :D

    Ellenben, próbáld ki azt, hogy céges kkv-s környezetben, Windows klienseken, ahol 12 felhasználó Thunderbird-öt használ, maradék kettő meg Outlookot - oldd meg, hogy a szerverről frissítse a mailboxot aláírását.
    "Szerencsére" a legapróbb dolgok megtanulására is alkalmatlan volt a célközönség, így csak magamnak "játszottam". Aztán amikor egyszer hozzá akartak nyúlni és a winszerver helyett egy Xen köszönt, nem tudtak köpni-nyelni se :DDD

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák