Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Kokzor #61 üzenetére

    Csak a rend kedvéért: okostelefon és érintős telefon is volt az Apple előtt, csak ugye általában a nördöket célozta, nem az átlagembert. Szóval, én azt szoktam mondani, hogy az átlagember első okostelefonja az iPhone volt, de ennyi az elsősége, semmi több.

    Áruház: volt Symbian alatt is, de előtte is voltak klasszikus webes áruházak, ahonnan tölthettél le fájlokat (vagy szignózhattál ugye, RIP nokiaprogramok.hu). Telefonjaim, amin például már telepítettem appokat, volt rajtuk push email kliens, stb.: Nokia E50 / Nokia E52

    Érintésre érzékeny kijelző: ilyenből ott a régi communicator sorozat, de színes kijelzős, grafikus menüs megoldásból (kerülve itt a Windows Mobile-t, ami azért mégis csak PDA platform volt) elég sokat adtak el a Symbian UIQ-ból (ami nagyon nem egyenlő az Anna / Belle vonallal, ami a Nokiákon volt). Telefon, amit használtam UIQ-val: SonyEricsson P800

    Magyarán, rohadtul k_rvára nem talált fel az Apple semmit. Amit tett, hogy kiváltotta a stylus-t és a nyomásérzékeny kijelzőket kapacitív kijelzőkkel. Ez sem semmi, erre büszke lehet, de ne misztifikáljuk túl, minden más lopás.

  • Timer

    veterán

    válasz Kokzor #66 üzenetére

    Pedig az szerintem az egyik legjobb E sorozatú mobil volt, mai napig megvan, mint tartalék. Nagyon jól nézett ki, és rettentő stabilan is működött, parádés akku időkkel. Persze, rossz korba érkezett, akkoriban kezdett felfutni az Android is, így a sorsa megpecsételődött. 2 évig használtam, még navit is vettem rá (Sygic), szóval tényleg frankón kiszolgált.

    Az E51 sem volt rossz, csak nekem épp nem jött be annyira a külseje, és amúgy is elégedett voltam az E50-nel a megjelenésekor. Az E52-nek már nem lehetett ellenállni, durva proci, több RAM, szép kijelző, váááá! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz hwtvennek #136 üzenetére

    Az önmagában egy marha jó tapasztalat, hogy a második évben szervizeltetni kell valamit, pláne, ha, ez többször is megesik. Hát hol van a legendás megbízhatóság? :) Költői kérdés volt, nem kérek rá fanboy választ.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz kchris78 #228 üzenetére

    Ha a mérettől eltekintünk, nem érzem azt a fenenagy különbséget Android - iOS vonalon. Nemrég vettem új tabletet a meglévő Samsung helyett, és sokáig úgy tűnt, hogy a 110 ezer forint környéki iPad lesz a befutó, elsősorban a képaránya miatt, másodsorban azért, mert a Galaxy Tab 3 kifutó modell létére is rettentően túlárazott volt. Mivel van olyan ismerősöm, aki az Apple vonaton utazik évek óta (telefon, tablet, laptop, mac mini, iwatch, airpods, szóval tényleg minden van otthon), de ettől még bátran fogalmaz meg kritikát, leültünk beszélgetni. A főbb gondolatok : már nem olyan minőségiek a tablet appok, mint korábban, az applikációk árazása röhejes, ugyanazt az appot többnyire kétszer kell megvenni, ha telefonon is használnád, mert két külön szoftverként kezeli a Store, stb... Magyarán, hiába jó áru maga a készülék, az appok árazása olyan pofátlan, hogy a végén Android vonalon jössz ki jobban. Emellett, meg is nyomkodtam a tabletet, és továbbra sem érzem, hogy akár egy szemmel is gyorsabb lenne, mint annyiért bármelyik konkurens.

    Szóval, maximum a nagy kijelző az, ami irányt mutat jelenleg a tablet fronton, a többi ugyanaz, mint a telefonoknál: egykor még igaz dogmákat puffogtatnak nagyon sokan, csak sajnos az Androidos mezőny azóta már régen beérte a konkurenciát.

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #230 üzenetére

    Ne csavard ki a mondatot, egyértelműen azokról az előnyökről beszéltem, amit az iOS-szel volt szokás egy időben azonosítani: fluid UI, egyszerű használat, egységes ökoszisztéma. Ha pusztán a funkcionalitást nézzük, az iOS (platformtól függetlenül) a seggét se szagolhatta az Androidnak, ez mindig is így volt, és így is marad, hiába kapálóznak az iOS fanok. Amiben hátrányban volt az Android, azt mára ledolgozta, így kvázi használható noobként és power userként is, akár a legelb@szottabb feladatokra is. Ez az előny tablet fronton is tetten érhető, és hiába sír az énekkar egyfolytában arról, hogy nagykijelzőn az Android halott, valamiért csak nem akar megtörténni a kegyvesztés. Például, a 2018-as iPad árán mostanság már Huawei M5 10.8-at kapni, ami használhatóságban nem marad el, kijelzőben pedig még jobb is, mint az iPad. Nem a levegőbe beszélek, ezt a két típust (kiegészítve a Galaxy Tab 3-mal) vizsgáltam heteken át, a lehető legtöbb szempontból, és végül a Huaweit vettem meg, annak ellenére is, hogy kifejezetten ellenérzésem van a gyártóval kapcsolatban. Az iPad semmiben nem adott NEKEM többet, ellenben bőven korlátozott volna az értelmetlen és bárgyú rendszerszintű megkötéseivel.

    Persze, ha már meglévő iOS ökoszisztémába kellett volna tablet, biztosan nehezebb lett volna a döntés, de így nem volt meg a "ha már a telefonom Apple legyen a tabletem is az" érv, hozzátenném, szerencsére.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #240 üzenetére

    Mert Android alatt nincs fluid felület? Nem ismerek minden launchert, de az OOS a OnePlus telefonokon elég durva, ráadásul sebességben is üti a kortárs iPhone generációt. Legutóbb a OnePlus 6-ot tudtam fej-fej mellett összehasonlítani az iPhone X-zel, és minden elfogultság nélkül mondom, hogy az OP volt a gyorsabb default beállítások mellett. Ráadásul, én egy ideje már 0.5-ös animációkat használok, azzal összevetve meg már konkrétan lassúnak tűnt az iPhone. Nem két perces tesztről volt szó, egy frissen a dobozból kibontott, majd lefrissített X volt az alany (igaz, még nem iOS 12-vel, hanem a júliusban épp aktuális csomaggal).

    Ökoszisztéma alapból persze még mindig erősebb, de pont sikerült belefutni két hibába : nem tudtam aktiválni a Telekomos készüléket, és ezen sem az Apple, sem a T support nem tudott segíteni, így végül csere készülék érkezett. Másik dolog, hogy iTunes nélkül, direktben a telefonokat összekötve (pontfelhős móka) próbáltam költözni egy nyolcasról, hát nem ment, pedig mindent kipróbáltam. Végül iTunes megoldotta a feladatot, de azért na, milyen felhasználói élményről beszélünk? Ugyanezt a (semmit) esetemben a OnePlus is tudta, amikor 5T-ről léptem tovább hatosra (bár ott a root kavarhatta a salakanyagot).

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz hwtvennek #243 üzenetére

    Igen, nálam is ez volt, csak amikor beolvastattam a kódot, a készülékkel, nem történt semmi. Mondanám, hogy biztos eseti hiba, de amikor meg hetesről tértem át nyolcasra, az iTunes mentés vált titkosítottá, és persze ezt kikapcsolni se tudtam, csinálni még egy mentést, mert ahhoz is kódot kérte... Nem vagyok balf@sz a technikához, a user error kizárható mindkét esetben.

  • Timer

    veterán

    válasz hwtvennek #245 üzenetére

    Hidd el, nem volt bepipálva. Frissen telepített iTunes, még ellenőriztem is backup előtt, mert korábban meg azzal szívatott meg, hogy nem fogadta el a frissen megadott (tehát nem elfelejtett!) jelszót. Ha keresel picit a neten, belefutsz hasonló esetekbe, ahol mindkét problémát jelezték már más userek is. Úgy néz ki, hogy van, aki soha nem fut bele backup gondokba, és van, aki folyamatosan, a support persze terel. Az egyetlen közös pont, hogy általában Windows alatt jelentkezik a gond.

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #247 üzenetére

    Sajnos egyet kell értsek EclipseGT kollégával ebben:

    "A valóság meg kb. az, hogy azért érződik sokkal smooth-abbnak az iPhone, mert tetű lassú rajta minden animáció."

    Ezt én is így látom, bár elismerem, kinek a sebesség, kinek az animáció számít. Nekem az, hogy rábökök egy ikonra, és már fut is, átlagos appoknál semmiféle töltés sincs, már csak azért sem, mert a legtöbb eleve a memóriában pihen. Az, hogy közben milyen szépen vált, kevésbé érdekel, mert általában sietek. Persze, én OP6-hoz és korábbi OP generációkhoz mérem, low-end vason nyilván nem tud ennyire jó lenni egy Android. Ami a költözést illeti, az kicsit hektikus: amikor jó, akkor tényleg nagyon jó iOS alatt, de ha valami gond van, akkor nem tehetsz semmit, lásd azt, amit írtam: lefényképeztem a pont halmazt, és ennyi, nem történt semmi. Újraindítások megvoltak, szoftver a legfrissebb volt mindkét vason. Nincs túl nagy iOS tapasztalatom, minden generáció érkezésével 2-3 darab előző generációs készüléket migrálok át a legújabbra, de hogy valamelyiknél mindig belefutok valami gebaszba, az hihetetlen. Az ötödik generációval talált meg ez a feladat, amikor négyesről költöztettem a brancsot, és talán az volt a legsimább, azóta mindig beüt valami. Ha más nem, akkor annyi, hogy adott USB porton nem megy a restore (a backup persze ment), és át kell dugnom egy másik portra a készüléket. Ez nem nagy gond, csak ilyenkor mindig eszembe jut, hogy mivel különb ez egy Huaweinél, ahol szintén működik a készülék-készülék váltás, és OnePlusnál is a legtöbben így váltanak, nálam a root és BL nyitás miatt nem megy a történet a jelek szerint.

    Én megértem, hogy ha valaki belefeccelt egy raklap zsetont már az ökoszisztémába, akkor nem akar váltani ("Szóval nekem ezek miatt bőven megéri a felárat. Még többet is, mint amennyi most van. "), de azt látni kell, hogy új belépőként átlagembernek semmilyen gyakorlati indok nem szól már az iOS mellett, ilyen ár/érték arány, és ilyen sz@revő hozzáállás mellett meg pláne nem. Ameddig hibátlan termékeket adtak ki a kezeik közül (De ilyen mikor is volt utoljára? iPhone 4 óta mindegyik generációval volt valami kisebb-nagyobb gond, ha jól rémlik), addig indokolható volt a felár, de mára ennek sajnos vége, és nagyjából ez az, ami miatt én sem veszem számításba a gyártót készülék cserék alkalmával.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #261 üzenetére

    Értem. Te lehet, hogy nem veszed ezt figyelembe, de nagyon sokan igen, és alapvetően hibáztatni sem tudom őket ezért. Kicsit olyan, mint az "okosotthon" rendszer: ha az ember elkezd bevásárolni valamiből, kvázi hozzá láncolja magát a gyártóhoz, és ezt tudja nagyon jól az Apple is. Ha nem lenne iPhone, negyed ennyi iPad-et nem adtak volna el, szerintem legalábbis.

    Ami az OEM tartozékok körét illeti: azt kell látni, hogy annyi pénzért, amennyit egy X-ért elkérnek, már nem lehetne opció, hogy nincs a csomagban egy olyan alapvető tartozék, mint a gyorstöltő. Ez egyszerűen nem járható út, különösképp egy olyan piacon, ahol a negyedannyiba kerülő megoldások mellé is kerül már. Az OEM nem rossz ötlet, de szerintem akkor lenne életképes, ha mondjuk lenne egy alapcsomag a kötelező tartozékokkal, meg egy másik, ami jellemzően extra kiegészítőket tartalmazna. Mint a DJI drónoknál a Fly More Combo.

  • Timer

    veterán

    válasz kchris78 #301 üzenetére

    Én arra gondolok, hogy egykor az Androidon volt olyan probléma, hogy az animációk megdöccentek, a galéria (sőt, még a hívásnapló, telefonkönyv görgetése is) akadt, ha alkalmazást váltottál, néha másodpercekig nem történt semmi, ilyesmi. Erre írtam, hogy ezeket már régen kiheverte a droid, csak persze ehhez olyan vas kell alá, ami elvárható így 2018 végén (például egy kétéves Snapdragon 820 + 4 GB RAM már megteszi). Ha valaki ehhez még Novát is rak, akkor megkapja az iPhone-szintű látványvilágot is, ha az kell.

    Hogy a UI alapból hány FPS-el fut, az más tészta, az meg pláne, hogy az érzékelés mintavétele milyen gyakorisággal történik. Bár azt gondolom, 150-200 ezer forint környéki telefonoknál már ezzel sincs gond, és akkor még mindig jókora az árelőny az iPhone-hoz képest, miközben a mérhető paraméterek terén már nincs különbség. Az pedig, hogy ki mit szokott meg, ki mit tart kényelmesebbnek, nagyon szubjektív, nekem személy szerint a pattogós menürendszer jön be minimál animációkkal, másoknak pedig az eyecandy.

    "fullgaz az eles haromszog terero es aksitoltottseg kijelzes is."

    Lásd utolsó sor. Nekem meg az fullgáz, hogy nincs sötét menürendszer, és hogy nincs klasszikus értelemben vett főmenü, így mindent a kezdőlapra hány ki a rendszer. Mindezt 2018-ban úgy, hogy biztos vagyok benne, hogy lenne ezekre az opciókra igény az iOS közösségen belül is. Még egyszer leírom, opciókra, tehát nem kellene megváltoztatni a default kinézetet, de lehetne adni alternatívát. Hogy miért nem teszi az Apple, az éppen ugyanúgy érthetetlen, mint amikor körömszakadtukig ragaszkodtak a kisméretű képernyőhöz. Láss csodát, végül csak a népakarat döntött, és ez lett a fő csapásirány (és ha nem jön SE utód, márpedig úgy fest, nem jön, akkor egyben az egyetlen is...).

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz hwtvennek #323 üzenetére

    Elhiszem, de nekem meg a kuszaság az idegesítő. Nálam is kint van a leggyakrabban használt 5-6 app a főképernyőn, a többi 12-14 egy másik oldalra rendezve, de minden más, amit 1 évente 1-szer indítok el, az a főmenüben csücsül. Emellett van egy naptár widget, amin látom a következő 2 hét teendőit listában, meg egy szép nagy óra, és ennyi. Egyébként a legtöbb Android launcher lehetővé teszi, hogy ne legyen főmenü, tehát nem KELL így használni, hanem lehet így is, úgy is. Erre utaltam fentebb, hogy a lehetőséget illene megadni iOS alatt is, ahogyan a sötét menüre is, mert én például ezek miatt (is) tartom távol magam a platformtól. És sokkal inkább az ilyen buta megkötések miatt, mintsem pusztán a fellegekbe lőtt árazás miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz janeszgol #332 üzenetére

    +1 a WP-re. A Lumia 520 a legjobb választás volt a saját árszegmensében. Volt két darab 620 is a családban, mao napig használják a szüleim mindkettőt. Assuonypajtás 710/720 vonalon mozgott, szerette, nem volt vele baj. Nálam 920/930 volt, és imádtam mindkettőt. Sajnos a W10 érkezésével értékelhetetlenné vált a platform, már Alpok sem készültek, amik igem, azok meg rgy zacskó szotyit sem értek. Ennél a pontnál szálltam vissza hosszú évek után az Android expresszre (és itt került képbe, hogy akár iPhone is lehetne) egy OnePlus 3-mal. Most OnePlus 6 - ot nyúzok, és egyelőre rendkívül elégedett vagyok a gyártóval, bár az Asszony Huawei P9 Lite 2017-ese is egészen jól tartja magát, rendszeresen frissítik, nem fagy, bár nem rgy villám...

  • Timer

    veterán

    válasz <Lacy85> #334 üzenetére

    Én is úgy látom, hogy S széria alá nem érdemes menni. Azért az S7-től felfelé mégmai napig jól használható készülékekről beszélünk, bár a rendszer lassúsága azért kiütközik egy ugyanolyan SoC-et tartalmazó AndroidOne modell mellett.

Új hozzászólás Aktív témák