Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz Timer #242 üzenetére

    Gyorsabb? lehet. Bár főleg az animációk miatt. Az meg kell. A fluidságot meg soha nem fogja megérteni az, aki nem használt hosszú évekig (9-10) iPhone-t és nem szokott hozzá. Az egyből kiszúrja a döccenéseket akár egy Note 9-en vagy Mate 20 pro-n is, akár csak a gyári galériában is képek lapozgatása közben. Itt egy olyan véleménye, aki sok év iPhone használat után váltott droidra és be is jött neki, maradni fog, mert kellenek a plusz funkciók, de ő is ezt írja: Az iOS összességében sokkal smooth-abb, az animációk is baromira jól el vannak találva. Droid is gyors nagyon, de valahogy mások az animok, mindent odab*sz az arcod elé, amitől pattogósnak és ezáltal szaggatósabbnak él meg egy iOS-hez szokott szem. Számomra X mellett az idle fogyasztása és maga a rendszer „vajsimasága”, valamint a rendszeres szoft. update-k szólnak

    Ez készüléktől függetlenül és rád különösen igaz, ha 0.5-ös animációkat használsz.

    Én is váltanék, ha lenne olyan funkció amit az iPhone nem tud, a droid meg igen. De ha valakinek elég az a tudás amit az iOS ad, az jobban jár egy iPhone-nal mint egy androidos készülékkel, mert a felhasználói élmény, a rendszer visszajelzései, stb, sokkal jobbak. Régebben is írtam ilyen példákat, droidon pl akármilyen gyors is a rendszer, ha rányomsz egy ikonra nem mindig sötétedik el, vagy jelez bármilyen módon, hogy elindul az alkalmazás, pláne ugye animáció nélkül, és sokszor újra rányomok, mert azt hiszem nem vette a parancsot, iPhone-on meg azonnal kapok arról visszajelzést, hogy elkezdte betölteni az appot. Lehet, hogy egy droidos telefonon végeredményben gyorsabban betölt az adott alkalmazás, de mégis döcögősebbnek érződik a működés. Vagy amikor egy weboldalon ha görgetsz akkor minden más másodlagos lesz, arra koncentrál a rendszer, hogy ne akadjon meg a görgetés, még a betöltés is szünetel ilyenkor ha esetleg hamarabb kezdesz görgetni, csak azért, hogy vajsima legyen a dolog. Vagy a listák végén a rugózás effekt, ami alapból a droidban nincs, csak pár egyéni rendszerben. tesztvideókon is látni, hogy a tesztelő sokszor újra teker egyet a listán, mert nem egyértelmű, hogy vége van, hiába van fényjelzés a listák végén. Ahol meg van rugózás, ott meg szintén ilyen pattogósabb, kevésbé természetes hatású (pl. miui). És még milliónyi ilyen apróság van, ezek számomra sokkal többet érnek, mint az nfc-s fizetés, a torrent lehetősége, a személyre szabhatóság (gyári háttérképet használok, gyári csengőhanggal, ami mellesleg soha nem szól, mert le van némítva 90%-ban a készülék, amióta watchom van, azóta inkább 100), stb.

    Az ökoszisztéma azért másról is szól, mellesleg pont nemrég költöztem át az általad említett módszerrel iPhone 7-ről Xs-re, minden probléma nélkül. De emlékszem, volt egy iPadem, aminek tároltam a mentését gépen, majd eladtam. Vettem egy újat, másik típust, és simán visszament rá a mentés, de az appok sorrendje, a háttérkép és minden beállítás mellet az is, hogy ibooks-ban egy adott könyvben hol tartottam. Mindezt úgy, hogy bétás ioseket is használtam. És sokkal részletesebben is le tudnám írni, mennyire aprólékosan átvitt mindent, konkrétan egy kicsit még el is rontotta az új kütyü varázsát, mert azt éreztem, hogy pontosan azt az eszközt kaptam vissza amit eladtam, mert mire végzett, minden ugyan úgy volt, mint a régin. iPhone mentéseim szintén sok-sok évesek, és volt a "múltjában" jb-kelt, visszazárt, bétás rendszer is, és soha nem volt baja. Tudom, droidon van titanium, de az sem 100% és nem is hivatalos, itt kiveszem a dobozból és tudja, csinálja. Megvettem az órát, ugyan ez az élmény. iMessage, stb üzenetek, weboldalak, egyebek azonnal szinkronizálódnak macbook meg az iphone között, ameddig volt iPad-em azzal is. Igen, tudom, ezekre is van megoldás win és droid kombóval, de itt megint tudja magától, azonnal. Ahogy hívásokat is tudom kezelni laptopról, ipadről, óráról ha akarom. Vagy ha órában leülök a gép elé, nem kér semmilyen kódot, felnyitom és megy. Ja és ez a felnyitom és megy igaz a telefonra, órára, gépre is, soha nem indítom újra egyiket sem, csak ha frissítés érkezik rájuk. Tudom, droidon is fel lehet mutatni nagyon hosszú újraindítás nélküli időket, nekem is sikerült, de ott azért nem minden gyártónál meg minden típusnál van ez így. A frissítések meg azonnal megérkeznek minden támogatott készülékre, nem kell a gyártó optimalizálására várni, majd a régiónkénti bevezetésre, végül a szolgáltató engedélyére, ha függő a dolog. Igen, voltak szarabbul sikerült frissítések, de droidon is. Szóval nekem ezek miatt bőven megéri a felárat. Még többet is, mint amennyi most van. Ettől még nem mondom, hogy kategorikusan jobb, mert ha valakinek csak egyetlen olyan funkció van, amit az iOS nem tud az android meg igen, az már jobban jár a droiddal, akinek meg kell a személyre szabhatóság az szintén, aki nem akar sokat költeni, de csúcsközeli teljesítményt szeretne minimális kompromisszumokkal (mi8, 6t, pocok, stb) az szintén. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák