Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Paul119 #14 üzenetére

    a többi annyival nem jobb Pláne nem olcsóbb

    Tényleg ennyire nehéz az ár/értéket nézni? Az MT6752 SoC-ok lazán megtalálhatóak a 200U$-os kínai telefonokban, a Qualcomm 615-ösök inkább a 300+ US$-osokban mozognak, pedig a teljesítmény terén kb. egy kategória a kettő.

    aha és milyen konkurenciát látsz? Max a Samsung a többiek még bőven le vannak maradva

    Miben? Hogy nem tudnak a Snapi 810-el versenyezni, amíg az hűvös? Milyen konkurencia van? Végül is elsoroltam mindhárom potenciális konkurenciát, Samsung, MTK és HiSilicon (Huawei), de ugye tudjuk, hogy az LG is saját SoC kifejlesztésén dolgozik (a NUCLUN fiaskó után is).

    Mit takar a lemaradás? A piaci részesedés a lényeg, és ott a Qualcomm esik vissza, miközben az MTK mászik előre (és egyébként ebben a felosztásban a Samsung szinte nem is látszik).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Paul119 #20 üzenetére

    nem mindenkinek szempont mint ahogy nekem sem

    Nem szempont, hogy X összegért mekkora teljesítményt kapsz? :F

    masreszt az igp akkor is gyengébb

    Nem szignifikánsan, és akkor lehet azzal jönni, hogy CPU terén meg erősebb. Hozzávetőlegesen egy kategória a két SoC, és itt most ezt nézzük.

    az hogy a kínai mennyiért adja pont nem érdekel, vegyen a harag szürke importos telefont

    Még egyszer: X összegért az MT6752 telefon ad ~Y teljesítményt. A Qualcomm 615 pedig X+Z összegért ad ~Y teljesítményt. Én erre próbáltam reflektálni.

    A félreértések elkerülése végett én annak örülök nagyon, hogy verseny van. A Qualcomm iszonyúan elszabott árazása miatt hosszú ideig nem kaptál olcsó szinten normális teljesítményt. Az MTK elhozta ezt az MT6582-vel idén. Lehet prüszkülni, hogy milyen kevés ez ma már, de egy 20-30e Ft-s telefon teljesen élhető szintre költözött neki köszönhetően. Érdemes megnézni, hogy milyen árkategóriában mozognak a Snapi 615-ös telefonok, tiszta elmebetegség, hogy kvázi a Snapi 805-ös LG G3 árszintén hozzák ki a gyártók ezeket, mert a SoC ára ilyen. Itt a probléma, és hogy ez változzon, ahhoz verseny kell, ami kezdi felütni a fejét. Pont nem érdekel, hogy a Qualcomm éppen milyen ok miatt gyengélkedik, én annak örülök, hogy az alsó és a közép kategóriában végre megmozdult valami, és élhető telefonok jelennek meg ezen a szinten. A Qualcomm elkényelmesedett, és félteni nem fogom (van 30 milliárd US$ készpénz állománya, szóval van mire támaszkodnia)... Nekünk meg csak jó, ha felüti a fejét a konkurenciaharc...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • vicze

    félisten

    válasz Paul119 #29 üzenetére

    Jelenleg még a MX4 Pro-ban van és kb. az volt az utolsó. Meizu a MediaTek partnerség miatt már nem fog Exynost használni a jövőben és a Exynos 7-et se értékesítik senkinek, mivel főleg kapacitásuk se lenne rá. A Samsung és Qualcomm továbbra se konkurenciái egymásnak.

    @janeszgol: Qualcomm számára tök mindegy kivel gyártatja le. A vagy B cégnek adják a pénzt, nekik a jobb technológia kell, ez pedig a Samsungot jelenti épp. Ha a TSMC lesz jobb akkor visszamennek.

    (#35) Tigerclaw: Sajnos azért nem jó hír, mivel ugyan úgy mint a TI-nél mellékprofil az AP gyártás, így nagyon könnyen úgy dönthetnek, hogy inkább hagyják mert nem éri meg, így a piac leginnovatívabb szereplője elveszne. TI kiszállását is nagyon sajnáltam, nekik is nagyon előremutató termékeik voltak.
    Amúgy a SoC üzletág kiszervezésre kerül egy leányba, gondolom azért, hogy a részvényárfolyamot ne befolyásolja, és ne hullámoztassa a pénzügyi eredményeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák