Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyorfy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nokia Lumia 630 DS-ről jöttem át droidra. Karácsony előtt érkezett meg.

    Néztem előtte videókat, olvastam fórumokat, jónak tűnt. Aztán már visszaigazolta TinyDeal a rendelést, mikor láttam összehasonlító videót a Redmi Note 3 Pro-val, ami aznap épp akciósan annyiba került volna, mint ez. Antutu teszt volt, és ezen a videó rendesen szaggatott. Gondoltam visszamondom, de végül úgy döntöttem, csak jó lesz, amire nekem kell, meg úgy sem fogom hasonlítgatni.

    Szóval megkaptam, és, hát gyönyörű telefon. Nagyon szép színei vannak. Kipróbáltam a papír VR-ommal is, de azt gondolom, kéne a 4K. Egyébként nagyon gyors, nem akad, nem fagy, gördülékeny és hatalmas. Vannak hiányosságai, de nagyon-nagyon megszerettem. Olyan érzés, mint egy régi Swiftből átülni egy új Volvóba, világos belső kárpittal. :) El nem tudom képzelni, mit tudhat többet egy IPhone. (Persze vesznek BMW-t is.)
    Az Antutu teszt alatt nekem is szaggat a videó, de a mindennapi használat során semmi hátrányát nem látom. Bár nem nagyon játszom rajta. Úgy gondolom, a 3GB RAM kell neki, néha lemegy 1 GB alá is a szabad memória.

    Vettem rá tokot is és fóliát is, ami elcsúfította, de legalább nem féltem. Majd időnként levetkőztetem és gyönyörködök benne. :)

    A Lumia 630-asom gyári Windows 8.1-el 5-6 napig is bírta átlag használat mellett. Mikortól feltettem rá a Windows 10-et már minden nap tölteni kellett, olyan 30 órát bírt. Mikor elkezdtem használni a RN4-et ez is 30 óra körül bírta nálam. De később olvastam itt, hogy többszöri töltéssel még javulhat és volt is olyan napom idén, mikor 48+ órát is bírta, pedig nem kíméltem jobban. Most azt tapasztalom, talán kihúzná a 48 órát, de akkor már 10% alatt lenne. Igazából felhasználás függő, de nem jöttem még rá, pontosan mi a gyenge pontja.

    Nekem nagyon tetszik a telefon, magyar nyelvű, nem is rootoltam. Arra gondoltam, majd rootolom, ha kijön egy új Android főverzió. Elég kockázatosnak tűnik, ahogy olvastam, egyenlőre nem hiányzik semmi, vagy legalább is nem nagyon, később lehet győz a kíváncsiság.

    [ Szerkesztve ]

  • gyorfy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Használ valamelyikőtök Android 7-et RN4-en? Vagy ezt csak a Xiaomi biztosíthatja?

    Nekem még mindíg MIUI Global 8.0 Stabil fut a telefonomon. Valahol azt olvastam, hogy február 20.-a után elkezdi a Xiaomi frissíteni a telefonokat. Az Update alkalmazás nem talál frissítést.
    Szerintetek jön még frissítés, vagy fel kell hackelnem a frissebb verziót, ha szeretném?

Új hozzászólás Aktív témák