Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Busterftw #27 üzenetére

    Van olyan eset, amikor megveszik a veszteséget termelő céget is, mert vagy jobban tud teljesíteni más céges környezetben- mert jól illik adott portfólióba, vagy nem kell adott cégnek így licenszdíjakat fizetni- vagy mert át tudják úgy pozicionálni, amit a nagy cég egyéb okok miatt nem tudott, akart megtenni, vagy vannak olyan tulajdonai, amelyek elég értékesek ahhoz, hogy megérje a komplett céget megvenni.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Busterftw #37 üzenetére

    Az, hogy valamit nem írok le, nem jelenti, hogy nincs is. :U
    De vicces, ahogy szenvedtek. Eddig túl komolyan vettem itt az embereket. Nem tudtam, hogy ha lazán veszem, az vicces is tud lenni. :DD

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Busterftw #39 üzenetére

    Tudod, mikor elkezdtem kommentelni prohardveren, igyekeztem minden hozzászólásomat alátámasztani. Sőt, sok esetben volt olyan, hogy az általam állítottakat olvastam valahol, de a forrás nem volt lementve, megtalálni meg nem annyi, hogy beírom Google-be, és az első találat, mégis nekiálltam megkeresni, mikor kérték.

    Aztán a sok értelmes ember mellett jött a sok idióta is, akik felb...ták az agyam. Amivel nem is lenne gond, ha csak néhány emberről lenne szó, de elég sokan vannak sajnos. Ettől pedig erősen megcsappant a bizonyítási kényszerem. Leírom, amit gondolok. Elvitatkozni lehet rajta, de ha valaki belém köt miatta, sz...ok bele.

    Én is leírtam már néhányszor, milyen hibákat vétett az Intel a közelmúltban, de nem az a lényeg, én mit állítok. Tele van az internet, lehet olvasni. A tendencia pedig nagyon úgy tűnik, hogy folytatódik. Nem kell se jósnak, se atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy lásd, merre haladnak. Ha valaki ezt vitatja, annak én nem fogok érvelni. Belefáradtam.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Busterftw #41 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy RIP Intel. AMD is évtizedekig elvolt pár százalékos részesedéssel, mégsem szűntek meg. De hogy erősen vissza fognak esni, az zicher. Nem a pénzügyi jelentésekből kell kiindulni, mert van lojalitás, bizalom, és egyéb olyan tényezők, amik egy darabig az Intel mellett tartják a vevőkört, akkor is, ha van jobb alternatíva, olcsóbban. Csakhogy a hangsúly az "egy darabig"-on van. Sorozatosan olyan döntéseket hoznak, amik húzzák lefelé a minőséget, és szüntetik meg a mellékutakat, amik kisegíthetnék őket. Volt egy rakás részlegük, ma meg már szinte csak a CPU-kkal foglalkoznak. Egy lábon állni meg nem túl biztonságos. Előbb-utóbb bukta lesz ebből, és hát magasról lehet nagyot esni, azt mondják.

    De ha már mindenáron számokból akarsz kiindulni. Látod a tendenciát?

    Szerk.: Ja, am ha már pénzügyi jelentések. Ugye az össz bevételekre, meg kiadásokra gondolsz?! Csak mert ha eladnak egy részleget, abból ugye bevételük van, ami torzítja a "melyik cég ad el többet" statisztikát, nem is kicsit.

    [ Szerkesztve ]

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Busterftw #43 üzenetére

    Na igen, pont ezért sz...ok k...a magasról az érvelésekre, meg forrásmegjelölésekre, mert mivel jönnek utána? "ez nem hiteles". Felmész b...od google-re, beírod, hogy "intel amd piaci részesedés" és kb. az összes oszlop, vonal, meg kördiagram ugyanazt fogja mutatni. Az intel részesedése csökken, az amd-é nő.

    Am nem szándékosan linkeltem korábbit, hanem azért, mert annyira nem érdekelsz, hogy a legfrissebbet keresgéljem. A pillanatnyi megtorpanás meg kb. senkit nem érdekel. Egy valós grafikon sosem mutat tiszta lineáris, vagy exponenciális görbét, ingadozások vannak. Főleg, hogy nem fordult meg a dolog, csak megállt. Lehet millió oka, kezdve a koronavírustól. Majd nézd meg újra 3-4 negyedév múlva.

    Én részemről befejeztem veled az értelmetlen meddő vitát.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Busterftw #45 üzenetére

    A szerverpiac egy kicsit másképp működik. Ott a nagy megrendelések a lényegesek. Az, hogy az EPYC ennyire állva hagyta az Intelt olyanokat eredményezett, hogy a világ két legerősebb szuperszámítógépét éppen az AMD építi. Az Intel már ki se adja a következő generációs, nagy teljesítményű Xeont, mert nem elég gyors. Ez egy dominóeffektus, ami miatt erősen ideges az Intel, és ha Krzanich egy csomó dolgot rosszul is csinált, azt mindenképpen jól látta, hogy a szerverpiacon az Intel gyorsan el tudja veszíteni a domináns pozícióját. Viszont akkor már nem tudott tenni ellene, Swan pedig csak nemrég ült a kormányrúdhoz, és jelenleg az ő lehetőségei kimerülnek abban, hogy lelövi a versenyképtelen termékeket. De ezzel az a gond, hogy az Intel egy helyben ragadt a Sapphire Rapids-ig. Eközben az AMD még idén hoz egy Zen 3-at, tehát nem hogy a Rome-ot kellene megverni, ami nem sikerül, hanem a még gyorsabb Milant. A Sapphire Rapids ellenfele már a Genoa lesz, ami a nagy fejlesztési lépcsőnek számít, tehát mire az Intel megugorja végre a 10 nm-t, az AMD már 5 nm-en fog gyártani. Nem véletlen, hogy Swan már a 7 nm-es termékekre koncentrál. Elkönyvelték, hogy amíg ez a node nincs kész, addig semmi esélyük. Ez egyébként jó stratégia, mert így nem is fektetnek nagy erőforrásokat a köztes fejlesztésekbe. A fő cél, hogy 2023-2024 körül visszavágjanak. Addig jó az ezüstérem, ez van, a kétszereplős piac előnye, hogy a bronzéremig nem csúszhatnak le.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz Busterftw #41 üzenetére

    A rekord bevételekkel csak 3 probléma van. 1. Mindenkinek (AMD-nek is) rekordbevétele volt, mert nőtt a piac. 2. Rekordbevételben benne voltak az eladott divíziók ára is.(PL Apple modem 1milliárd dollár.) 3. Rekordbevétel mellett a profit már nem volt rekord. (A kettő nem ugyanaz). Csak ezt nem hangoztatták...
    Azonkívül, hiába tízszer nagyobb bevételű cég az Intel mint az AMD, már rég nem AMD-vel versenyez hanem TSMC-vel, aminek fele akkora volt a bevétele mint Intelnek(~36 vs ~72Mrd dollár)és folyamatosan emelkedik. AMD sokáig -főleg- azért volt hátrányban mert évekkel le volt maradva gyártástechnológiában. Ez valószínűleg belátható időn belül nem ismétlődik meg. TSMC rákapcsolt és nem úgy tűnik, hogy kiengedi a kezéből a vezető helyet. Intel ígérhet bármit, maximum behozni tudja a konkurens gyártástechnológiáját, jelentősen megelőzni nem. Hacsak nem találnak ki vmi forradalmi újítást. A sok kis szorgalmas ázsiai kéz kezdi legyűrni Amerika fölényét, gyakorlatilag minden területen. Nem csodálkoznék ha pár éven belül TSMC-nek nagyobb lenne a bevétele mint Intelnek... És Samsung is fejleszt ezerrel. Szóval egyre több a konkurencia.
    AMD-nek az alacsony profithoz hozzájárul a sok visszaforgatott tőke és az ATI miatt felvett hitel törlesztése. A maradék ~1-1,3Mrd dollár tartozásukat az Intel büntijéből (ha AMD kapná meg. Persze nem ők kapják) majdnem ki is tudnák fizetni. Persze gyökér Intel nem fizet azóta sem... :((( Én mondjuk alapból 10Mrd-ra büntettem volna(és be is hajtanám), hogy elmenjen a kedvük a hasonló mocsokságoktól. 1 Mrd aprópénz nekik.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Busterftw #54 üzenetére

    Az a kérdés, hogy milyen rekordot dön. Mert szerintem itt beszélnek el egymás mellett az emberek.

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz Busterftw #54 üzenetére

    "A gondom azzal, van hogy par embernek ugye az a narrativa, hogy 4 eve bestbuy a Ryzen, bestbuy az Epyc, Intelt a kutya nem vesz. Csak akkor ugye hol a love es miert dontoget az Intel rekordokat."

    A Ryzen 1xxx egy új széria bevezetése volt. Intelnél gyengébb volt, volt némi memóriakompatibilitási problémája egy ideig, de ár érték arányban jobb volt a Coreoknál. Ryzen 2xxx Finomított verzió, jobb ramkezelés, de még hajszállal elmaradt a Coreoktól. Első ami jobb szinte mindenben a Ryzen 3xxx széria. Innen számítanám igazán az AMD sikerének kezdetét. Szóval tavaly nyár óta. Ezért nem is értem piros fanoktól az ünneplést, kék fanoktól meg a lesajnálást, kárörvendést. Mennyi időbe is telt Intelnek a mostani piaci részesedés elérése?! 30-40-50 év? Akkor mit várunk egy fél-háromnegyed éves terméktől?! Notebook szinten meg csak most jön ki ütőképes széria...
    Egyetértek Halladorral, várjunk még 4-5 évet és utána nézzük meg a helyzetet. Addigra kialakul vmi értékelhető eredmény. Nem egyik hónapról a másikra fog átalakulni a piac. Hiába viszik a Ryzen 3xxx-et mint a cukrot. Több százmillió Core procit nem lehet lecserélni 1-2 év alatt. Szerver szinten meg sokkal lassabb a folyamat, de talán 4-5 év múlva ott is megmutatkozik a siker. Ha sikerül a TSMC-nek fenntartania előnyét, ha AMD tervezői továbbra is jó úton járnak, ha Intel nem veti be annyira a mocskos trükkjeit, befolyását. Bízom benne, hogy a tendencia tovább folytatódik és AMD megerősödik. De ez nem egy két év lesz az biztos. Azonkívül ha nagy lesz a kereslet Ryzenekre a TSMC (amúgyis teljesen lekötött) kapacitása valszeg kevés lesz az AMD-nek, be kell vonni más partnert is a gyártásba. Samsungot vagy az addigra megerősödő kínai félvezetőgyártókat is be kell venni a programba (GloFoval nem számolok).
    Szóval túl sok a ha, de azért remélem folytatódik ez a pozitív széria.

    szerk: Mondjuk azt jó látni, hogy régi véresszájú Intel fanok közül is van aki Ryzenre váltott. Győzött a józan ész.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Új hozzászólás Aktív témák