Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz nemlehet #21 üzenetére

    nos, én mindenféle ilyen segédeszköz nélkül tanultam meg, nem lehetetlen, bár a steakből azért még mindig kihívás a megfelelő állapotot megtalálni, de általában szokott sikerülni. egy wellington bélszínnek mondjuk biztos nem állnék neki hőmérő nélkül, azt nagyon könnyű elkúrni.
    de egyébként igen, steaket mindig ugyanazon a tűzhelyen, ugyanazzal a serpenyővel szoktam sütni, hiszen otthon csinálom.
    az ilyen omlós, széthullós húsokhoz teljesen céltalan hőmérőzni szerintem. kell egy jó öntöttvas lábas, meg kilónként 1-1,5 óra sütési idő 160 fokon, mellékelt folyadékkal, majd fedő nélkül felületkezelés, ezután a báránylapocka és az oldalas is úgy omlik szét, mint a linzertészta.
    aki kísérletező kedvű, az kísérletezzen, nekem ebben van a főzés varázsa, attól lesz achievement, hogy magamtól megcsinálom és nem attól, hogy egy app megmondja, éppen mit kell. és igen, van, amikor túlkel a tészta, kicsit szárazabb lesz a hús, de ezekből fogsz tanulni és fejlődni. egy michelin csillagos séf hátrakötött kézzel és csukott szemmel is jobban süti a steaket, mint én akármilyen high-tech kütyüvel, szerintem kár ezen sokat lovagolni. de azért kis gyakorlással, egy jó serpenyővel nem kell hozzá semmi, hogy egy ilyet megsüssön az ember:

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz nemlehet #26 üzenetére

    Szerintem nem is éreznéd a húson az 70 v 60°C közötti különbséget - ennyit az elitizmusról ;)

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz nemlehet #26 üzenetére

    azért a vezetékes vizet ne hasonlítsuk már ehhez, mert nagyon nem ugyanaz a kategória. én abban hiszek, hogy ha valamit értelmesen akarsz csinálni, akkor igenis meg kell tanulni az alapjait. egy csomó konyhai kellék létezése például arra az egyszerű okra vezethető vissza, hogy az emberek nagy része sose tanul meg normálisan a késsel bánni és nem vesz egy rendes konyhakést.
    visszautalva az autós analógiára, nyilván van szervó a kocsimban, de tudom, hogyan kell elkormányozni egy olyat, amiben nincs, hogy ne szakadjak meg közben. automata váltó is van, de ha beülök egy kézis kocsiba, megtalálom a kettest és nem bakkecskézek. tüzet is tudok gyújtani gyufa és öngyújtó nélkül és nem csak elméletben, hasznos volt már párszor, és a grillezéshez se kell 50-70-100e Ft-os grill, elég egy gödör és egy rács, meg némi fa.
    én nem tudok azonosulni azzal, hogy vegyük körbe magunkat mindenféle high-tech szarral, csak azért, mert megvan rá a lehetőség, mert ezzel pont azt nem tanuljuk meg igazán, amit szeretnénk csinálni. és akkor leírom még egyszer, nem a hűshőmérővel, mint eszközzel van a gond, azért nagyon kíváncsi lennék, hogy hány sztárséf nézegeti a telefonját a sütő, vagy a serpenyő helyett, mikor használja. azt meg megint nem mondta senki, hogy 15K/kg-os árú bélszínnel kell kezdeni a pályafutásunkat, eleve lehet nem is marhával, hanem mondjuk tarjaszeleteket kell sütni, aztán ha az már megy, akkor lehet továbbmenni. én tudod mivel kezdtem a főzést 16 évesen? tojással. amikor már meg tudtam csinálni egy rendes lágytojást, omlettet, akkor mentem komolyabb dolgokra. fokozatosság, alázat, ezek kellenek a főzéshez, nem 85 ezres BT hűshőmérők.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák