Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz nemlehet #21 üzenetére

    nos, én mindenféle ilyen segédeszköz nélkül tanultam meg, nem lehetetlen, bár a steakből azért még mindig kihívás a megfelelő állapotot megtalálni, de általában szokott sikerülni. egy wellington bélszínnek mondjuk biztos nem állnék neki hőmérő nélkül, azt nagyon könnyű elkúrni.
    de egyébként igen, steaket mindig ugyanazon a tűzhelyen, ugyanazzal a serpenyővel szoktam sütni, hiszen otthon csinálom.
    az ilyen omlós, széthullós húsokhoz teljesen céltalan hőmérőzni szerintem. kell egy jó öntöttvas lábas, meg kilónként 1-1,5 óra sütési idő 160 fokon, mellékelt folyadékkal, majd fedő nélkül felületkezelés, ezután a báránylapocka és az oldalas is úgy omlik szét, mint a linzertészta.
    aki kísérletező kedvű, az kísérletezzen, nekem ebben van a főzés varázsa, attól lesz achievement, hogy magamtól megcsinálom és nem attól, hogy egy app megmondja, éppen mit kell. és igen, van, amikor túlkel a tészta, kicsit szárazabb lesz a hús, de ezekből fogsz tanulni és fejlődni. egy michelin csillagos séf hátrakötött kézzel és csukott szemmel is jobban süti a steaket, mint én akármilyen high-tech kütyüvel, szerintem kár ezen sokat lovagolni. de azért kis gyakorlással, egy jó serpenyővel nem kell hozzá semmi, hogy egy ilyet megsüssön az ember:

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák