Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nozs23

    addikt

    válasz nkmedve #52 üzenetére

    Az latszik, hogy nagyon nehezen tudod tartani magad, hogy ne menj at teljesen Airpods fikazasba. Szerintem ne probald te meghatarozni, hogy kinek mi er es mennyit. Nekem megeri. Ezzel eddzek, es futok es igen sokkal kenyelmesebb, mint kabellel szarakodni. Nem tudom, hogy mozogsz-e, ha nem ezt ezt nem igazan fogod erteni. Es kethetente egyszer rakom toltore, nem naponta, ahogy korabban irtad. A dailymail-es cikk utan atugrottam, a sugarzassal kapcsolatos mondandodat.

  • vicze

    félisten

    válasz nkmedve #52 üzenetére

    "szerintem (és látszólag egyes ezzel foglalkozó kutatók szerint is)"
    Az aláhúzott részek a lényeg. Ez hit és nem tudományosan bizonyított tény, konkrétan semmilyen nemű bizonyíték nincs, az alacsony energiás EM bármilyen nemű káros hatására. Attól hogy egy kutató hisz bármiben is semmilyen tudományos alapja nem lesz, voltak kutatók pár szász éve akik abban hittek, hogy a Föld lapos, de beszélgethetünk akár Einstein tévedéseiről is.
    Eddig pedig az egész csak az emberek hiszékenységének kihasználása és semmi más.

    És ezzel nem azt állítom, hogy esetleg valamilyen módon nem lehet káros, de a sok éves kutatások magasabb energiájú sugárzással embereken nem tudtak az ég világon semmit felmutatni, akkor a drasztikusan kisebb sugárzásértékek bárminemű károssága, elégé valószínűtlen, nyilván nem kizárt.
    Nyugodtan félj tőle ez mindenki egyéni döntése, de ne állítsuk be tényként!

    Másodsorban a cikk amit linkeltél a AirPods-ot emeli ki úgy hogy a hivatkozott petícióban semmilyen formában nem szerepelek ezek az eszközök, még csak bármilyen nyakatekert formában se! Tehát minden ezzel foglakozó cikk egyszerűen ferdít és megtéveszt a kutatók petíciójára hivatkozni pedig hazugság, egyszerű szenzáció hajhászat semmi több. Pont ahogy egy ismert eszközt próbálnak kiemlni, a kismillió ilyen helyett.

    "audiofil eszközzé avanzsált a 160 dolláros AirPods"
    Mutatnál egyetlen hivatkozást is ahol bárki audiófill eszközként hivatkozik rá? Csak egyet... :U
    Megint csak eltúlzod az állításokat, hogy saját képzeletbeli igazságod támaszd alá. Ez elég jól mutatja a tapasztatlanságod a témában.
    Nem csak az AirPods létezik, hanem kb. kismillió ilyen eszköz létezik 20-tól 500$-ig bezárólag, egészen valóban minőségi hangzást nyújtó eszközökig. Így az árral való dobálózás megint csak egy ferdítése a valóságnak. Ahogy az AirPods earbud kialakítása is korlátozó tényező minőség szempontjából, a nyitott kialakítás miatt, elég kevesen is utánozzák. Egy IEM sokkal jobb minőséget képes nyújtani a zárt kialakulásból eredően, a jelenleg általánosan ajánlott Jabra Elite 65t, jobb hangminőséget nyújt és valamivel olcsóbb. Van jobb drágább és van jóval olcsóbb esetlegesen gyengébb, ezek elég lutrik minding.
    Nyilván, aki a 10e forintos eszközöket minőségi hangzásnak hiszi és minden ami felette van pénzkidobás, annak ez nem lesz másként a BT fülsekkel se legyen az bármilyen.
    (Az AirPods-nak megvannak az előnyei és a maga kényelmi funkciói Apple felhasználók számára, így van versenyelőnye a többivel szemben, de a hangzása nyilván nem lesz a legjobb.)

    "Sennheiser/Sony/Shure vonalon leginkább"
    Ezzel úgy 10évvel le vagy maradva, és az AirPodsnál is durvábban túlárazott termékeket támogatod, grat.
    Inkább a fülhallgató topik olvasgatását ajánlom.

    Csak ráadásként: MINDEN BT fülhallgató, amik lassan 20éve piacon vannak, pontosan ugyan úgy működik és ugyan ugyan sugárázást bocsát ki ugyanolyan formában mint az AirPods. Semmilyen formában nem vagy előrébb, azzal, hogy vezetékes vagy vezeték nélküli BT fülest használsz, és egy adott termékkel vagy termék kategóriával riogatni pusztán csak nevetséges és ebből látszik legjobban, hogy milyen hihetetlen módon komolytalan és alaptalan az egész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák