Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeLucZ

    addikt

    válasz Dxx #15 üzenetére

    mondjuk azért megnéznék egy core 2 duo + r9 290x párost :DD

  • Menthirist

    veterán

    válasz Dxx #15 üzenetére

    illetve ha két vga-d van, az mantle-ben elvileg jócskán jobban skálázódik mint dx alatt...

    lényeg hogy a kép egyszerű: az amd nagyon gyors vga-kat gyárt, de a procijai nem tudnak versenyben lenni az intellel (persze körülmények meg hasonlók számítanak, de a lényeg igaz).

    mantle alatt jóval kisebb cpu terhelés mellett is csutkára ki lehet hajtani a vga-kat. ergo egy gyengébb, amd proci is elég hogy egy erősebb vga-t is kihajtson, vagy egy közepes is elég arra hogy akár egy crossfire 290x-et. lényeg: mantle alatt játékokban nem szükséges 60-80-100k-s procival rendelkezni, jó lesz oda a 30-40k kategória is, lehet a pénzt amd vga-ba tenni (akinek persze ez kell :) ) ez teljesen logikus és nyílvánvaló lépés az amd-től.

    én speciel tisztában vagyok azzal hogy nem fogok nagy gyorsulást elérni, mert a procim azért nem gyenge a vga-mhoz képest, ennek ellenére örülök azoknak akik különösen jól járnak. én megelégszem a magam kis %-aival bf4-ben.

    ugyanakkor ha valaki nézte a star swarm demót, az láthatta (és ha befut a driver tapasztalhatja is), hogy azon speciel mennyit dob a mantle. tehát egy 120k-s intel i7 egy 150k-s nvidia karival bőven befogható azonos körülmények között (bekapcsolt effektek mellett) egy 40k-s procival és egy 150k-s atival (vagy lehet még ekkra ati sem kell). persze majd a valós játékokbeli hatást meglátjuk a következő években (!)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák