Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soleco

    tag

    Ahhoz képest mikor a Windows a tetőponton volt, onnan tényleg művészet volt így tönkretenni mindent. Kezdtek megjelenni a hétköznapokban is a Windows phonek, mert jó volt. A régi 2 operációs rendszer helyett már a legtöbb helyen 3-ra hozták ki az applikációkat is.
    Viszont a hatalmas igérgetések ellenére sem a WP 7-es készülékek nem kapták meg a WP 8-at, sem a WP 8-asok egy nagy része nem kapta meg a WP 10-et (ami nagyon bugosra, viszont elég designesre sikerült), ami számomra teljesen érthetetlen volt, hiszen a cél a platform terjedése kellett volna legye, nem az eladott darabszám, hiszen ha frissítésenként megfelezik a platform felhasználói közönségét, ami amúgy sem volt valami nagy, akkor nem csoda hogy franc nem feljeszt rá. Amilyenre a W 10 sikerült, olyan munkát nem szabadott volna a kezük közül kiadjanak. Mindig a nagy igéretek "hogy ekkor s akkor jön ez meg az, s mindenki kap frissítést stb..." a felhasználók kiábrándulását (is) okozza amennyiben nem teljesítik vagy úgy teljesítik az igéretet ahogy a W10-esetén...

    Én mikor megvettem a Windows Phonemat, akkor a tetőn volt a WP, és franc gondolta hogy kihátrál alóla a Windows, contiuumban láttam a fantáziát, a jövő egyértelműen az hogy a telefonok a gépeket is kipótolják. Dokkoló+monitor+telefon=számítógép. Erre a Windowsnál alkalmasabb rendszer nem igen van, hiszen a legelterjettebb rendszer, és ők hozták ki először ezt a technológiát. S nem mellesleg ha ezalól kilépett a Windows, az hosszú távon lehet hogy azt fogja eredményezni hogy a Linux két nagy gyomrossal kispadra ülteti a Windowst mint átlag emberek számítógépes operációs rendszerét.

    Az utóbbi időben már lehett érezni hogy a Windows Phonenak vége. Én még arra is gondoltam hogy szándékosan vitték csődbe az egészet már a WP 10 kidobása közben/után. Így semmi nélkül kiszálni nagy botrány lett volna, ezért szép lassan a pénzt kivették a rendszer alól, és bevégezték az egészet.

    A Windowsnak ez a lépése is épp annyira érthetetlen mint a Nokiának annó a symbián és WP őrülete (nem értem hogy miért nem lehetett a legelején már belépni az android piacra, saját rendszerüket akarták nyomni, az oké, de azért nem jó egy lábon állni, mikor jónak tűnt a WP projekt még a Samsung is hozott ki WP-s telefonokat, még véletlenül sem hagyta meg annak az esélyét hogy valamiről lemaradjon). Windowsra már a vége fele nem volt nehéz fejleszteni, amennyiben az adott aplikációnak más rendszeren már volt egy változata. Rengeteg gyártó is beállt a Windows mögé (HTC, Samsung...). Miért pont akkor kell leállni mikor kezd beindulni az üzlet, nem értem. Lehet ha volt egy határ, hogy na ennyit ölünk bele ebbe a projektbe, és nem többet. Viszont ami rövid távon nyereség, az hosszú távon nem biztos hogy az lesz.

    Becsapva érzem magam a Lumia 925-öm kapcsán, jó ideig kerülni fogok mindent ami Microsoft, de azért remélem hogy valamit hozzá adnak a telefonos piachoz. Vagy hogy lesz még androidos Microsoft xD.

    Nagyon sajnálom hogy nem színesítik tovább a mobilos rendszerek piacát. Az igények jobban levoltak fedve míg még élt a Windows! És rengeteg hűséges microsoft felhasználót is hajítottak el maguktól.

    Na RIP WINDOWS PHONE, nyugodj békében!!!!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák