Hi​rd​e​té​s

2017. december 13., szerda

Gyorskeresés

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

En szeretem az erdekessegeket, de kar lehozni ezeket a hireket. Az olvasatukra Lumia/WP rajongokent csak osszeszorul az oklom.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#2) kcsa

kcsa
(PH! kedvence)

Idióták voltak ezek végig...

(#3) atike

atike
(PH! nagyúr)

Épp időben jön egy ilyen "hír"...

A munkatársamnak majdnem ötöse lett a lottón. Csak nem jó számokat adott meg... :DDD

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#4) gerii

gerii
(PH! addikt)

Balf@sz cég.

(#5) hagel

hagel
(PH! nagyúr)

Béke poraira! :R
Nem kedveltem a W mobilokat, de volt pár fejlesztés, amiért nagyon kár!
Ez van.

Magyar BlackBerry Közösség - Magyar Channel-Surfer BBM Channel - C001A9A73

(#6) MikeWazowski

MikeWazowski
(fanatikus tag)

Csoda, hogy eddig bírták... :W valami hihetetlenül birka rendszer volt, sztem.

“You think you can take me? You need a fucking army if you gonna take me!” – Tony Montana

(#7) Freiherr válasza MikeWazowski (#6) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Fénykorában nagyon is jó volt, volt benne potenciál.

XXX

(#8) MikeWazowski válasza Freiherr (#7) üzenetére

MikeWazowski
(fanatikus tag)

Két telefonom is volt, amin win futott, 520, meg 640 talán, és számomra átláthatatlan, ronda, puritán rendszer. Mindkettő telefont cégesnek használtam, de nem bírtam sokáig.

“You think you can take me? You need a fucking army if you gonna take me!” – Tony Montana

(#9) janeszgol válasza MikeWazowski (#8) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Az igaz, hogy menu strukturalasban soha nem volt otthon az MS.

(#10) Matada2.3

Matada2.3
(PH! kedvence)

Ahány koncepció készültet vagy prototípust láttam, annyiból lett inkább az unalmasabb végtermék. Sajnos ez ilyen.. Nem értem mindig emögött a döntéseket.

Finn the human --> Huawei G8

(#11) Tomy Yayo

Tomy Yayo
(senior tag)

Több hírt látok róluk a napokban, mint az elmúlt 2 évben összesen :)

Egyébként no offense, de ez hol kávamentes? Ránézésre nem mondanám annak. Vagy félreértek valamit?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#12) EclipseGT válasza janeszgol (#9) üzenetére

EclipseGT
(őstag)

Ha okosan elrendezgetted a csempéket, akkor nem is nagyon kellett a menüben mászkálni.
Appokat, zenéket, játékokat, mindent tök jól el lehetett rendezni, és még jól is néztek ki.
Mármint WP 7.8 idején. Azóta nem tudom, milyen lett. :DDD

(#13) fahrii

fahrii
(senior tag)

A wp7-wp8 nagyon jó volt, 8.1el elindult a balfaszkodás, a wp10 pedig egyenesen hulladék volt. Teljesen megérdemelten mentek a süllyesztőbe.

(#14) Freiherr válasza MikeWazowski (#8) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Elhiszem neked, inkább arra értettem, hogy hova fejlődhetett volna, ha nem sz@rnak bele.Csempés felület máig sokkal jobban bejön nekem, mint az ikonos, igaz az élő csempéket is csesztek megcsinálni normálisan.

XXX

(#15) tha_answer válasza kcsa (#2) üzenetére

tha_answer
(kvázi-tag)

egytol egyig, hat igen :DDD

siralmas...

(#16) kop8

kop8
(őstag)

Mért kell ezeket a telefonokat kávamentesnek nevezni mikor 3-4mm káva van mindnél 3oldalon??

Ennyi erővel a hagyományos is kétoldalt kávamentes

GIGABYTE Z77-DS3H / INTEL I3 2120 Scythe Mugen 2 PASSZÍV / 4*2GB DDR3 1600Mhz / HD 5870 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi mix/ mi5

(#17) MikeWazowski válasza Freiherr (#14) üzenetére

MikeWazowski
(fanatikus tag)

Igazából a legelső dolog ami miatt nem szerettem a wp-t, az a menü volt. Mire pl. megtaláltam a gyári adatok visszaállítását... lehet velem volt baj.. mindegy is, sajnálom őket, de szerintem csak ők tehetnek róla.

(#18) scyllarus

scyllarus
(PH! addikt)

Ez lehetne a sírfeliratuk is "Majdnem egy Lumia lett az első..."
Egy csomó dolgot kitaláltak ott, amit aztán más csinált meg először élesben, jobban, gyorsabban.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#19) aelod

aelod
(PH! addikt)

A majdnem a nemnek a rokona.

"Aki embernek hitvány az magyarnak alkalmatlan."

(#20) janeszgol válasza EclipseGT (#12) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

E tekintetben nem volt panasz, a beállítsok menüre gondoltam. Persze ha az ember egyszer végigment rajta és mindenbe belement, az oké volt. De ha célzatosan kellett... az ellenségemnek se!
És a W10M sokkal rosszabb volt ebben.

(#21) Aweriot válasza Matada2.3 (#10) üzenetére

Aweriot
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ezeket a fasz koncepciókat futószalagon kell gyártani, ezen szokott sok minden elhasalni.

"War doesn't determine who's right - only who's left." Bertrand Russell

(#22) blackrulz

blackrulz
(PH! nagyúr)

Az egyetlen, amiért rohadtul sajnálom a wp-t, az a continuum volt. Ezer meg egy éve várok már egy korrekt, működő, vállalható desktop környezetre amit a telefon unalmában ki tud magából böffenteni. Most a Samu próbálgatja, de egy ms ezt azért szerintem második harmadik generációra rohadt jóra meg tudta volna csinálni.

Bár asszony addig használja a saját lumiáját amíg szét nem hullik, nem adná semmiért. Nekem annyira nem jött át, pedig szerettem volna, az is igaz mondjuk hogy 10 előtt adtam fel...

Rohadtok egész nap a levegőn és labdáztok, vagy leültök a gép elé és csináltok valami értelmeset?

(#23) atike válasza Aweriot (#21) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

...hogy milyen? :) :DDD

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#24) parkasz

parkasz
(senior tag)

Ha már egyszer vége windows vonalnak, akkor kérjük szépen tegyék lehetővé, hogy pl: a Nokia 2520 tabletre Androidot lehessen feltenni.

(#25) munnergep

munnergep
(senior tag)

Erre várok a Nagy Káva-Mentesítés óta, hogy 5 colban vagy alatta is legyen végre egy használható mobil...
Kérném ezt Snapi 6xx-el és droiddal, köszönöm. Most.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up." / "Dr.Schultz, five thousand dollar ni##er, is practically my middle name."

(#26) kbyte1024 válasza munnergep (#25) üzenetére

kbyte1024
(őstag)

Még jó hogy van egy 550 és tudok nosztalgiázni:)

(#27) hagel válasza munnergep (#25) üzenetére

hagel
(PH! nagyúr)

Indits el egy Kickstarter kampányt. Már minden adott hozzá. :R

Magyar BlackBerry Közösség - Magyar Channel-Surfer BBM Channel - C001A9A73

(#28) Aweriot válasza atike (#23) üzenetére

Aweriot
(PH! addikt)
LOGOUT blog

lemaradt egy a :B

"War doesn't determine who's right - only who's left." Bertrand Russell

(#29) Tapsi75

Tapsi75
(fanatikus tag)

Az I900 omniát használtam a legtovább telefonként 4 évig (általában 8-12-hónapot van nálam egy teló)
egy 435-öt kipróbáltam 2 hónapnál nem bírtam tovább

"Anya beemelsz a kádba-Nem bírlak el kisfiam szétszakadok-Akkor nekem két anyám lesz?"

(#30) Soleco

Soleco
(kvázi-tag)

Ahhoz képest mikor a Windows a tetőponton volt, onnan tényleg művészet volt így tönkretenni mindent. Kezdtek megjelenni a hétköznapokban is a Windows phonek, mert jó volt. A régi 2 operációs rendszer helyett már a legtöbb helyen 3-ra hozták ki az applikációkat is.
Viszont a hatalmas igérgetések ellenére sem a WP 7-es készülékek nem kapták meg a WP 8-at, sem a WP 8-asok egy nagy része nem kapta meg a WP 10-et (ami nagyon bugosra, viszont elég designesre sikerült), ami számomra teljesen érthetetlen volt, hiszen a cél a platform terjedése kellett volna legye, nem az eladott darabszám, hiszen ha frissítésenként megfelezik a platform felhasználói közönségét, ami amúgy sem volt valami nagy, akkor nem csoda hogy franc nem feljeszt rá. Amilyenre a W 10 sikerült, olyan munkát nem szabadott volna a kezük közül kiadjanak. Mindig a nagy igéretek "hogy ekkor s akkor jön ez meg az, s mindenki kap frissítést stb..." a felhasználók kiábrándulását (is) okozza amennyiben nem teljesítik vagy úgy teljesítik az igéretet ahogy a W10-esetén...

Én mikor megvettem a Windows Phonemat, akkor a tetőn volt a WP, és franc gondolta hogy kihátrál alóla a Windows, contiuumban láttam a fantáziát, a jövő egyértelműen az hogy a telefonok a gépeket is kipótolják. Dokkoló+monitor+telefon=számítógép. Erre a Windowsnál alkalmasabb rendszer nem igen van, hiszen a legelterjettebb rendszer, és ők hozták ki először ezt a technológiát. S nem mellesleg ha ezalól kilépett a Windows, az hosszú távon lehet hogy azt fogja eredményezni hogy a Linux két nagy gyomrossal kispadra ülteti a Windowst mint átlag emberek számítógépes operációs rendszerét.

Az utóbbi időben már lehett érezni hogy a Windows Phonenak vége. Én még arra is gondoltam hogy szándékosan vitték csődbe az egészet már a WP 10 kidobása közben/után. Így semmi nélkül kiszálni nagy botrány lett volna, ezért szép lassan a pénzt kivették a rendszer alól, és bevégezték az egészet.

A Windowsnak ez a lépése is épp annyira érthetetlen mint a Nokiának annó a symbián és WP őrülete (nem értem hogy miért nem lehetett a legelején már belépni az android piacra, saját rendszerüket akarták nyomni, az oké, de azért nem jó egy lábon állni, mikor jónak tűnt a WP projekt még a Samsung is hozott ki WP-s telefonokat, még véletlenül sem hagyta meg annak az esélyét hogy valamiről lemaradjon). Windowsra már a vége fele nem volt nehéz fejleszteni, amennyiben az adott aplikációnak más rendszeren már volt egy változata. Rengeteg gyártó is beállt a Windows mögé (HTC, Samsung...). Miért pont akkor kell leállni mikor kezd beindulni az üzlet, nem értem. Lehet ha volt egy határ, hogy na ennyit ölünk bele ebbe a projektbe, és nem többet. Viszont ami rövid távon nyereség, az hosszú távon nem biztos hogy az lesz.

Becsapva érzem magam a Lumia 925-öm kapcsán, jó ideig kerülni fogok mindent ami Microsoft, de azért remélem hogy valamit hozzá adnak a telefonos piachoz. Vagy hogy lesz még androidos Microsoft xD.

Nagyon sajnálom hogy nem színesítik tovább a mobilos rendszerek piacát. Az igények jobban levoltak fedve míg még élt a Windows! És rengeteg hűséges microsoft felhasználót is hajítottak el maguktól.

Na RIP WINDOWS PHONE, nyugodj békében!!!!

[ Szerkesztve ]

(#31) jUUh

jUUh
(senior tag)

Nem hiányoznak.

Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition | Xiaomi Redmi 2 Pro

(#32) troviko

troviko
(senior tag)

A Lumia majdnem, majdnem egy Lumia, majdnem a WP, majdnem... de nem.

Végre oda került a rendszer, ahova való, a süllyesztőbe. Xoar volt a WP az elejétől a végig, pedig, maga az alapkoncepció - Live Tile - nem volt rossz elgondolás, de a platform zártsága, a primitívsége, a logikátlan felépítés, és az MS skizofrén viselkedése, miszerint próbálta a fejlesztőket rávenni, hogy fejlesszenek WP-re, de aki megpróbálta, azt szét szivatták, ezt megtoldva a sorozatos egyéb balfaxkodással, ide vezetett. Természetesen. Épp eszű ember már az elején tudta, hogy ha csak valami radikális irányváltás nem jön (márpedig nem jött) ez lesz a vége.

VÉGRE valahára!!!

Külön öröm látni, hogy a nép hülyítés és a gerinctelen, legalja kommunikáció még a legvégén is elkíséri a rendszert.

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

(#33) troviko

troviko
(senior tag)

Tök jó így végigolvasni a kommenteket, most már látszik, hogy miért bukott meg a rendszer a piacon.
Konkrétan kb. mindenki fikázza. Lényegében most jelenik meg úgy igazán a fórumokon a rendszerről alkotott felhasználó kép. Az IGAZI felhasználók IGAZI véleménye.
Valahogy most nincsenek itt a nagy megmondó emberek, akik elmondják, hogy a WP a tuti, best evör, és egy IOS és Android milyen szar (amúgy azok, de a WP-nél kacagva jobb bármelyik), és a WP űber, és mindenki hülye, ostoba és amúgy hazudik, aki nem WP-t használ, és/vagy "hazug" kritikákkal meri illetni a rendszert.
Ah, a régi, nagy, több száz meg több ezer kommentes fórum háborúk, a bannok, a warnok, amiért elmondtad a véleményed, hogy a WP egy szar, és hogy bukás lesz a vége. Néha már hiányzik.
Hiányoznak a régi pápák és nagykövetek is (na nem nekem persze, hanem a innen, a fórumról), akik megszakértik a világot. De persze megértem, hogy már nem heveskednek, egy ideje már biztos nem kapják a csekket az MS-től, így marad a fórumokon a felhasználók valós véleménye, az MS megrendelt marketinggépezete nélkül.

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

(#34) johnny500 válasza Tomy Yayo (#11) üzenetére

johnny500
(kvázi-tag)

(#16) kop8

Srácok nézzetek meg 2015-ből egy mobilt. Ahhoz képest ez elég kávamentes.

(#35) moleculez válasza troviko (#33) üzenetére

moleculez
(PH! addikt)

Woland, többek közt, bizony nagy viták voltak. Én sz@rtam bele, használtam, mert tetszett. Pont.

"Durva h a föld már 2017 éves" Insta: @abusalempictures

(#36) frankweber válasza atike (#3) üzenetére

frankweber
(őstag)

:DDD

BÉKE-PEACE-SHALOM-SALEM

(#37) Crytec210

Crytec210
(PH! kedvence)

Szép volt azért :)

Everybody lies.

(#38) PuMbA válasza troviko (#33) üzenetére

PuMbA
(PH! nagyúr)

Már 3 hónapja van ugyanolyan árkategóriájú Androidom Lumia 720 és 640 után, de sok esetben hiányzik a rendszer. A csempék szerintem jobbak, mint a gyártók Android home screen-je és a kamera is kiemelkedő volt minden Windows telefonban, míg Androidon most húzom a számat kicsit a képektől és is videóktól, mert nem olyan jó :) A Lumia 720 kinézete és anyaghasználata pedig etalon, a mostani telefonok gagyi műanyagok hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

(#39) Matada2.3 válasza Aweriot (#28) üzenetére

Matada2.3
(PH! kedvence)

Én is kicsit megijedtem, de így már értem! :R

Finn the human --> Huawei G8

(#40) rbertkrl válasza MikeWazowski (#8) üzenetére

rbertkrl
(fanatikus tag)

Azért a win 10 mobile mára már az egyik legszebb UI-val rendelkező rendszer lett véleményem szerint, ráadásul a testreszabhatóságot is sikerült megoldaniuk. A puritán elég erős jelző ide szvsz, ha nem egy ilyen bolond lenne a MS CEO-ja, akkor nem biztos, hogy itt tartana a mobilos részlegük. Egy hatalmas céget kebelezett be ez a nyomi és nem tudott semmit kezdeni vele. Konkrétan a szívem fájdul meg itt a régi 735-ösöm tapizva. Ez egy bitang stabil rendszer volt és nagy kár érte.

Huawei P9 Lite - Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#41) duo válasza PuMbA (#38) üzenetére

duo
(őstag)

PuMba: square home launcher2 illetve launcher 10. (most ez utóbbit használom.) (a live tileok fizetősek, meg is vettem. nekem nincs hiányérzetem.) nézz rájuk. szerintem király :))

[ Szerkesztve ]

Mi egy nagyon szép vallomást várunk magától, Pelikán elvtárs! -Elnézést, Virág elvtárs, ez az ítélet! -Ejnye, az álmatlan éjszakák...

(#42) joey04 válasza gerii (#4) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

A mobilos vonalon balfasz. Máshol azért fut a szekér.

Bazinga!

(#43) ethernith

ethernith
(fanatikus tag)

Majdnem lánynak születtem.
De aztán mégsem.
Amúgy elég tökös csaj lennék.

20 pozitív alatt (illetve 0/0-ás másodreges alkudozókkal) nem üzletelek, kivéve ha telefonszámmal, aznapi átvétellel érdeklődnek.

(#44) janeszgol válasza troviko (#33) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Akkor is fikazta a tobbseg, amikor a csucsponton volt a rendszer.

(#45) MikeWazowski válasza joey04 (#42) üzenetére

MikeWazowski
(fanatikus tag)

+1

(#46) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

Ennek a rendszernek kifejezetten jol is allt volna a "kavamentes" kialakitas.

Samsung Note 8

(#47) Foglalt név válasza troviko (#33) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

Bármit ki lehet olvasni egy marék csontból is, meg az ellenkezőjét is.
Én egyedül azért adtam tovább a 1020-am, mert fizikailag nagy volt és most nem a hátsó kiemelkedésre gondolok. Az én lapát kezemmel 62mm az a szélesség, ami még egy kézzel, ergo telefonként használható. A marketing azóta persze az anatómiát is megerőszakolja a fizika mellett, de ez mellékszál.
A családban van működő 520 és egy kijelző törött 640, ami egy A5 mellett sem került kukázásra. Akinek van élete és nem fórumot túr egész nap, vagy launcher cserélget, ergo a 90%, annak szerint tökéletes választás volt a WP. A 8.1-t beton stabilnak éreztem, a 10-es kicsit összebarkácsolt érzetet keltett és sajnos soha nem is lett kész.
Egy olyan rendszer, ami teszi a dolgát, ritkán szül fanboy-okat. Ha ez siker mércéje, akkor tényleg egy elfuserált rendszer volt. S valahol ez sajnos igaz is, mert a kormolos bmw-t is megveszi mindenki, mert egyszer látott plakáton M-est.
Én azért sajnálom, mert a kevés lehetőség is tovább fogy a WP és BlackBerry nélkül. Ahogy a techvilág viselkedik mostanában, az kb. olyan, mintha nemhogy megengednék a melegházasságot, hanem el is törölnék a heterót. Helikoptereknek ez ugye nem számít, a tömeg meg vagy áttér duzzogva vagy kihal.

(#48) Potrien

Potrien
(őstag)

Mendjam tlov emletré a kenkkic!

(#49) gcsaba70

gcsaba70
(lelkes újonc)

Kb. sosem cseréltem volna le a 925-ös Lumiamat, ha nem döglött volna be... Főleg nem androidra. Viszont 100-300e Ft-ot nem vagyok hajlandó telefonra költeni. Szóval ez maradt. Meg lehet szokni, de nekem a WP 8.1 is tökéletesen megfelelt. Arra a töketlenkedésre amit a Microsoft a telefonokkal (de mondhatnám pl. a Kinect-et is) elkövetett, szerintem nincsenek szavak.

[ Szerkesztve ]

(#50) gcsaba70 válasza Potrien (#48) üzenetére

gcsaba70
(lelkes újonc)

nem tudok hozzászólást törölni?.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.