Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz Donki Hóte #135 üzenetére

    Mint említettem volt, kedves, figyelmetlen fórumtárs, van MILC-em is. Az okaim egyébként prózaiak:

    - 1. Olcsó gimbal, kiváló stabilizálás. Egy kis szenzort jóval könnyebb stabilizálni, igaz, a súlyosabb eszközök kevesebb kézremegéssel is járnak. Van DJI Osmóm, és nem tervezek megválni tőle.
    - 2. Jóval olcsóbb a minőségi kép. Az iPhone XR képminőségre simán lemossa a színről a hasonló árú Canon 5D Mark II-t (az jó régi, így kerül még mindig 200-ba 1-2 obival), pedig azzal még filmeket is forgattak, pl. a Doktor House leglátványosabb epizódját. Ezt onnan tudom, hogy a tavasszal forgatott filmem két 5D MII-vel és ezzel a telefonnal forgattam. Az optikai tulajdonságai nem filmszerűek, ez igaz, de pl. 150 dollárért lehet hozzájuk egész minőségi anamorfikus lencsét venni. Szerinted egy filmes kamerára mennyibe kerül megközelítőleg ugyanaz a hatás?
    - 3. Olcsóbban kapod meg a fasza fícsöröket, mint a 60 fps vagy a lassítás. Ahhoz egészen mélyre kell nyúlni a zsebbe, hogy egy célhardver tudjon 960 fps-t. Kurvára mélyre!
    - 4. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy rendelni tudtam a munkahelyemre egy filmstúdiót. Kapok egy fasza DSLR-t és egy fasza kamerát. A gond az, hogy közbeszerzéssel történik mindez, és az még minimum fél év. Addig is nem fogok olyan hardverre gyűjteni, amit kis szerencsével és odafigyeléssel megkapok.
    - 5. Mert, már bocs, de hülyeséget beszélsz. A rendelkezésre álló technika gond nélkül képes felvenni a versenyt az olcsóbb kamerákkal. Beastgrippel még DSLR objektíveket is tehetsz a telefonra. Mint említettem, ezzel is rendelkezem. Egyedül a szoftveres hátteret kéne gatyába rázni. Nem elvárható? A 60 fps elvárható, a 240 elvárható, de a 24-25 nem? Magad is beláthatod, hogy ez nevetséges.

    A világ fele 50 Hz-es elektromos hálózatú országban él, ezekben az országokban a 30 fps és a 60 fps problémákat okoz, esetenként még a közvilágítás sem alkalmas mozgókép felvételére. Akkor minek van mozgókép? Miért van kamera egyáltalán a telefonokban? Basszák ki mindegyikből! Hisz "nem elvárható". Akkor nem is kell. Talán tudod, kicsoda Steven Soderbergh. Ocean's 11 például? Tavaly ő is csinált iPhone-nal filmet. Mert olcsó, és mert a telefon kis helyen is elfér, és ő eredeti helyszínen forgatott, szűk terekben. Nincs ebben semmi meglepő, ez a világ legtermészetesebb dolga. Nem Hollywoodban dolgozok, nem vagyok hivatásos filmes. Illetve de, diplomám van róla. De mégse. :) Azzal fogok dolgozni, amihez van eszközöm, és ami a legolcsóbban eléri a kívánt hatást.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák