Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PR0JECTNR56

    addikt

    válasz krx21 #4 üzenetére

    Nagyszerű, érkezzen is. :D

    elefant: Vegyük sorba akkor a kérdéseket:

    Te mennyire érzed a különbséget a Junior meg mondjuk egy számítógép, telefon között, ha nagyfelbontású cuccot hallgatsz rajta?

    Számítógép tekintetében Dell 7559-et használok Windows 10 + foobar2000-el, sima alaplapi jack, telefonból pedig Redmi 4X 3/32 + gyári player, bár ezutóbbiról csak néhány alkalommal hallgattam csak zenét, amikor nem volt nálam az AK.

    A különbséget meglehetősen könnyű észrevenni, még a következő kérdésben listázott fülhallgatók bármelyikével hallható egy jobb minőségű felvétel mellett, hogy miről megy.

    Technikailag egyébként a Shure a leggyengébb a felsorolt fülesek közül, szerintem ez tudja a legkevesebbet profitálni az AK tudásából. Ennek megfelelően egy MP3 256kbps trash metal szám nem nagyon fog fogsz mást hallani az AK tudásának ellenére sem mint ami a Dell-ből jön, egy nagyobb felbontású FLAC komolyzenével viszont még a Shure is tud elképesztő dolgokat művelni az AK mellett.

    Illetve milyen fülesed van? szerinted mennyire fontos a fülhallgató minősége?

    RHA T20, Shure SE-215 meg nem rég ment tönkre a Vsonic VSD2S, jelenleg pedig egy Kinera H3 érkezne Hong Kongból, ha a semmirekellő vám kegyeskedne dolgozni ahelyett, hogy alszanak rajta.

    Meglehetősen fontos, bár nálam mint személyes preferencia, mindig a DAP volt a nagyobb prioritással bíró eszköz a kettő közül.
    Ennek a magyarázata egyszerűen annyi, hogy az AK Junior még az erősen belépőszintű VSD2S-el is úgy szólt hogy az elképesztő. Megszelídette a túlságosan hars magas hangjait, nagyon szép teret adott neki és remek párost alkottak a füles olcsósága ellenére.
    A Shure SE-215 esetében kisebb a különbség, de itt is észlelhető egy minőségi javulás leginkább műfajfüggően.
    RHA T20, viszonylag toleráns az eszközökkel szemben, de az AK laposra veri az előbb említett két forrást nem túl meglepő módon, alapvetően az AK + T20 kombót én klasszikus zenében éreztem a legerősebbnek, elképesztő tényleg a méretükhöz képest a tudásuk.

    Azonban az élet nem fenékig tejfel, mint minden más ilyen jellegű lejátszónak ennek is megvan az árnyoldala, amely nem más mint a csapnivaló üzemideje. Nálam 8-10 óra között alakul MP3/FLAC/APE/WAV vegyes használat mellett kis képernyőfényerő és normál (30-40/72 hangerő mellett).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák