Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #108 üzenetére

    Hát persze érthető ahány ember annyi fajta izlés.
    Engem eddig kellően kiszolgált a régi Rizsa is! :)
    Nyilván nem tagadom az Assasin Origins nem a legjobb teljesítménnyel ment, de más játékot leszámítva nincs okom panaszra.

    GTA 4/Starcraft 2 alatt voltak még gondok nagyobb terhelés esetén, sajnos ezek is az erős 1 szállasra vannak megírva.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #108 üzenetére

    Az SMT-vel mondjuk nekem soha nem volt gondom de azt a részét készséggel elfogadom, ha hatékonyabb lett. Nyilván fejlesztik. A lassít-gyorsít dolog már érdekesebb, mert ez inkább platformfüggetlen tényezőkön, szálkezelés és engine felépítésen szokott múlni ha semmi nem gyorsít.

    Teszt azért érdekelne mert én nyilván nem látom/érzem az egéren azt amit te... mivel nem ott vagyok. :) Így meg nehéz látni mitől és pontosan mi is ez... ami viszont valós azt azért egzakt teszttel is ki lehet mutatni és ki is szokták igényesebb helyeken. Pl. hw unboxed és hasonlók.
    Addig meg azért óvatosan állok az olyanokhoz amit látni/érezni, de se fps, se freamtime, se más grafikonon nem jelenik meg. Ez már kicsit az aranyozott aranyárú HDMI kábelek világába vezet nálam... :D De lehet, hogy csak én vagyok rosszul bedrótozva. Amit nem lehet megmagyarázni az nem hagy nyugton amíg nem sikerül. :)

    Egyébként 2700->3600/4650G váltásnál én pl. sima desktop/böngésző (mondjuk 15db ablak és 150 fül betöltése egyszerre) relációban éreztem olyan gyorsulást amit nem vártam volna. Multiban ugye kb. egál, a böngésző meg már többszálas, ráadásul sok ablak/fül így főleg párhuzamos terhelést ad. Single-ben meg nyilván jobb a Zen2, de ott sem annyival ami látványos eredményt kellett volna, hogy jelentsen.
    Ezt pl. nem tudtam "kimérni", bár olyasmi is benne lehet, hogy azóta rendberaktam az enerigasémákat, egyebeket. Lehet, hogy nem csak a hw váltás okozta.

    Cpu vs játék.: Kb. 20 éve csak a gpu van a középpontban, "but, can it run...?"
    Pedig általában a min fps számít, ott meg a cpu. És nem csak ma, a multik korában.
    Emlékszem, hogy anno Far Cry-nál még volt egy akkor csúcs 6800-am. Kb. mindenkinél a vga volt kevés de emellett se tudott 20-25 min fps-nél többet a húzott Athlon XP. Az alap Athlon 64 meg 40fps-ről indult.

Új hozzászólás Aktív témák