Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikitorony

    tag

    csab2: Azért kellhet az USB-s adó-vevő, ha olyan eszközhöz akarod csatlakoztatni, amiben nincs BT. Pl. asztali gép, okos TV, laptop.
    Nem bogarásztam mostanság a belépő szintű alaplapok specifikációit, de ha nem kifejezetten multimédiára van tervezve, akkor aligha van rajta bluetooth. Low-end laptopoknál kb. uez lehet a helyzet.

    Persze, itthon elvárná az ember, hogy magyar kiosztás legyen szitázva a billentyűzetre. De szerintem eleve nem várnak akkora bevételt tőle, hogy megérje lokalizálni.
    Én egy K480-at használok több, mint egy éve, az itt is bemutatott angol kiosztással. Anno a sok chatelés közben megtanultam vakon gépelni, így jóformán mindegy milyen nyelven van szitázva. Úgyis az a lényeges, hogy a bevitel nyelve mire van állítva... A magyar kiosztást ~90%-ban ismerem (csak hogy ne nagyzoljak 100%-kal), ha pedig valamit nem találnék, akkor átállítom Alt+Shift-tel angol kiosztásra, és máris le tudom lesni a billentyűzetemről, hogy hol is van, amit keresek.
    A gombok elhelyezkedése viszont már nagyon nem mindegy! 5+ éve használom a US English kiosztású laptopom billentyűzetét, szóval fizikailag máshol van az _ű_, az _í_ pedig nem is létezik. Annyira hozzászoktam már, hogy ha magyar billentyűzet elé kerülök (amin ugye van _í_), ott is AltGr+j-vel vagy AltGr+i-vel írom a szükséges karaktereket, attól függően, hogy a kicsire vagy a nagyra van szükségem.
    Ami időnként nehézséget okoz, az iOS-en néhány írásjel. De ott is át tudok váltani a billentyűzeten a földgömb gombbal, és máris az él, ami a gombokra van szitázva.

    NumPad, Print Srcreen, stb...
    Ha mondjuk adatrögzítőként dolgozol, vagy a kutatásod adatait kell bevinni számítógépbe (értelemszerűen most elsősorban számokra avagy nagy mennyiségű számra gondolok), akkor elengedhetetlen a numerikus billentyűzet. Persze lehet bohóckodni a betűk fölötti számokkal, de amikor eljutottál arra a szintre, hogy vakon írod a számokat a numpad-en, akkor rájössz, hogy kínszenvedés a betűk fölötti számsoron sok számot bevinni - lassú --> nem hatékony.

    Mindenki másra és máshogy használja a számítógépét. Nekem nincs semmi bajom a Print Screennel, pedig nem használom sokat.
    Pause Break minek van? Azért, hogy Win+Pause Break-kel gyorsan elő lehessen hozni a rendszer tulajdonságait. Megint nem egy "must have" funkció, de ha bárkinek (rokon, barát, kolléga, ...) segíteni kell, vagy megkérdezi, hogy x-y program futni fog-e a gépén, vagy át akarják rakni a pagefile-t a rendszermeghajtóról egy másikra, akkor hogy kezdesz neki? Ismétlem, ismeretlen gépről van szó, tehát a "Sajátgép" a Windows alapbeállítása szerint nincs kint az asztalon, Windows 8/8.1 alatt nincs Start Menü, Windows 10 Start menüjében nincs "Ez a gép", szóval vagy szopatod magad, mire elővadászod, vagy kirakod az asztalra vagy szimplán nyomsz egy Win+Pause Break-et.

    Maradok azon az állásponton, hogy ki mire használja... Van akinek így is megfelel, meg tud békélni a korlátokkal, az árral, és van aki keres másikat, mert neki ilyen vagy olyan szempontból az jobban megfelel.

    Az öregem mindenáron fehér billentyűzetet szeretett volna, normális kiosztással, numerikus billentyűkkel, esetleg multimédiás gombokkal, de mindenképpen magyar szitázással. Pontos évszámot nem tudok mondani, de ezen kritériumoknak megfelelő billentyűzetet éveken keresztül vadásztam, de nem találtam, mert a piacon nem volt rá igény. Ha fehér volt, akkor az vagy összenyomorított gombos, vagy nem numpad-os, vagy nem magyar szitázású volt. Aztán fél-egy éve rátaláltam a Cherry Stream 3.0-ra, ami bár szürke néven fut, de világos színű, és tökéletesen meg van elégedve vele. A maga 8.000 Ft-os árával nem mondanám olcsó vételnek, de párszor én is használtam, és teljesen jól használható. De a cél úgyis az volt, hogy az öregemnek tetsszen.

  • Vikitorony

    tag

    válasz tecsu #42 üzenetére

    "Még az sem automatikus, hogy ha Numpadra van állítva, akkor a másik számbillentyűkön legalább a másodrendű karakterek legyen előtérben. Persze te ilyenre nem is gondoltál..."

    Azért mert ezt nem emeltem ki, nem jelenti azt, hogy ne gondoltam volna már rá én is. Numpad-et használok, a másik számsort felőlem le lehet törölni a francba, és alapértelmezetten mehetne a mostani Shift-es verzió, Shift-tel meg működhetnének a mostani AltGr-es kombinációk.

    Én igenis használom a Numpad-et, ezért az a véleményem, hogy hasznos. A NumLock-ot viszont már el is lehetne tüntetni, mert semmi haszna. Ha nem akarod használni a numpad-et, ne vegyél olyan billentyűzetet, amin van numpad. Ha meg kellenek, akkor használni akarod, és nem akarod kikapcsolni, mert jóformán semmi funkcionalitásuk nincs amikor ki van kapcsolva a NumLock. (Oké, nagyszerű! a 2, 4, 6, 8 számokkal tudom helyettesíteni a kurzornyilakat, hurrá! Ismét egy duplázás...)
    A G74-es gépemen ezt gyönyörűen megoldották a tervezők! A NumLock ki/bekapcsoló helyén a Számológépet indító gomb van, imádom! Ha számolni kell valamit (nem, ne két darab 1-6 jegyű egész szám összeadására gondolj...), akkor egy helyen van minden. Bal felső gombbal indítom a számológépet, aztán már püfölhetem is a számokat a numerikuson, tizedessel, alapvető műveletekkel, enterrel.

    Nem tudom mivel foglalkozol, igazából nem is fontos. Számodra nincs haszna, ez a lényeg. Nekem pedig van, nekem ez számít - nem akarlak meggyőzni arról, hogy te is akard a Numpad-et.
    2D/3D-s tervezésnél, amikor méretez az ember, akkor gyorsabban be tudja írni a méreteket numpad-en. Ott a tizedeselválasztó, és az enter is egy helyen, nem kell bohóckodni az egy sorban lévő számokkal, aztán a ponttal/vesszővel, és végül az enterrel.

    "Én 100%-ot várnék el egy terméktől; maximális, kompromisszummentes ergonómiát az utolsó csavarig és funkcionalitást, persze nem sokat tehetek :DD"
    Ha a nagy gyártók termékei nem felelnek meg, akkor miért nem dolgozod ki a saját terved a saját elképzeléseid alapján? Ha elég ütős, akkor még lehet meg is tetszik valamelyik gyártónak, ne adj isten belevágsz egy Kickstarter/Indiegogo kampányba, és ha jól dolgoztál és sokan értenek veled egyet, bejön az üzlet. Bekerülhetsz az infós "történelemkönyvbe", mint a billentyűzet reformere.

    Print Screen szintén eltüntethető, ha szoftveresen tudni fogja a Windows azt, amit az OS X/macOS. 3 billentyűvel elég sok minden megoldható. Ettől persze nem fogod tudni beállítani, hogy milyen minőségben, formátumban mentse le...

    Az F1-F12 gomboknak mi hasznuk? Hol használod? Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy hányszor hívják elő az emberek a Súgót az F1-gyel. Mert én évek óta nem nyomtam meg szándékosan, legfeljebb ha az Esc helyett véletlenül az F1-re nyomtam... Nyilván a legtöbb gombnak van vmilyen funkciója (Windowsban, bizonyos programokban), de az egységsugarú userek jó eséllyel nem is tudnak ezekről a funkciókról... Az egész sort lehetne kukázni, vagy valami funkciót találni nekik. Esetleg mint Mac-en/laptopokon, meghagyni egy Fn gomb társaságában, ha valaki nagyon akarná használni, egyébként meg pl. multimédiás gombokat csinálni belőle - hasonlóképp, mint Mac-en.

    "a merész ötletek a fiók aljára kerülnek, mert ha melléfog az elherdált tőkét és profitkiesést eredményez."
    Igen, ez így van! Befektetett idő, pénz és energia nélkül nincs siker! Kockáztatni kell, aztán vagy bejön, vagy nem. Ha rászánod magad, hogy megvalósítsd az elképzeléseid, és indítasz egy közösségi finanszírozású kampányt, akkor baromi sok időt és energiát fog elvenni, hogy a tervedet, a terméket olyan módon mutasd be, amit be tud fogadni a nagyközönség. PH-sok közül lehet sokan befektetnének egy új billentyűzetbe...
    Viszont amíg nem kerülsz olyan pozícióba, hogy ilyen mélységig befolyásolni tudd az irányvonalat, addig nem tudsz mást csinálni, csak a piacon kapható billentyűzetek közül választhatsz, hogy melyik az, amelyik a leginkább kielégíti az igényeidet.
    Én is kénytelen voltam ezt tenni, és vártam sok-sok évet, mire újra kapható lett a világos színű, magyar szitázású, az öregemnek megfelelő kialakítású billentyűzet.

    Ha Windows-t használsz, akkor ajánlom figyelmedbe a Microsoft Keyboard Layout Creator-t, úgy alakítod magadnak a kiosztást, ahogy szimpatikus. Utána már csak le kell gyártani a saját billentyűzeted a felesleges gombok nélkül, és kész is. :K

  • Vikitorony

    tag

    válasz Uzi74 #50 üzenetére

    Én is használom az F gombokat. :) Van egy vállalatirányítási szoftver, amiben vannak olyan funkciók, amit csak az F-ekkel lehet előhozni. Ebből a szempontból szar a rendszer, de már évtizedek óta így fejlesztik, nyilván nem most fogják a kedvünkért átírni... Szóval vannak olyan helyzetek, amikor rá van kényszerülve az ember.
    Csak ha már tecsu reformálni akar, akkor csinálja rendesen és dobja ki az összes "fölösleges" billentyűt. :DDD

    (#52) erahurka: Nekem pont egy K480-am van. Nem mondanám, hogy rendszeresen használom, de meg vagyok vele elégedve. Bár a napokban azt vettem észre, hogy iPhone SE-n (vagy iPad 4-en? nem emlékszem) iOS 9.3.5-tel időnként lagolt a gépelés. Korábban nem tapasztaltam ilyet, szóval lehet csak a telepített iOS miatt produkálja.
    Szeretem a tekerős eszközváltót, mert így nem léphet fel olyan probléma, amit (#50) Uzi74 említett: "ha elfelejtem az FN-t átvált másik eszközre". Ki is használom a 3 eszközt, telefon, tablet, laptop.
    Az egyetlen ami problémát szokott okozni: magyar kiosztás esetén a speciális karakterek iOS/macOS rendszeren. Világéletemben PC-s voltam, PC-s billentyűzeten nőttem fel, OS X-szel pedig csak ritkán találkoztam, így annak nem tudom fejből a magyar kiosztását. Rengeteg megegyezik a PC-s kiosztással, de időnként még mindig belefutok az alt(option)+Q vs. cmd+Q hibába, amikor @-ot akarok írni.

Új hozzászólás Aktív témák