Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikitorony

    tag

    csab2: Azért kellhet az USB-s adó-vevő, ha olyan eszközhöz akarod csatlakoztatni, amiben nincs BT. Pl. asztali gép, okos TV, laptop.
    Nem bogarásztam mostanság a belépő szintű alaplapok specifikációit, de ha nem kifejezetten multimédiára van tervezve, akkor aligha van rajta bluetooth. Low-end laptopoknál kb. uez lehet a helyzet.

    Persze, itthon elvárná az ember, hogy magyar kiosztás legyen szitázva a billentyűzetre. De szerintem eleve nem várnak akkora bevételt tőle, hogy megérje lokalizálni.
    Én egy K480-at használok több, mint egy éve, az itt is bemutatott angol kiosztással. Anno a sok chatelés közben megtanultam vakon gépelni, így jóformán mindegy milyen nyelven van szitázva. Úgyis az a lényeges, hogy a bevitel nyelve mire van állítva... A magyar kiosztást ~90%-ban ismerem (csak hogy ne nagyzoljak 100%-kal), ha pedig valamit nem találnék, akkor átállítom Alt+Shift-tel angol kiosztásra, és máris le tudom lesni a billentyűzetemről, hogy hol is van, amit keresek.
    A gombok elhelyezkedése viszont már nagyon nem mindegy! 5+ éve használom a US English kiosztású laptopom billentyűzetét, szóval fizikailag máshol van az _ű_, az _í_ pedig nem is létezik. Annyira hozzászoktam már, hogy ha magyar billentyűzet elé kerülök (amin ugye van _í_), ott is AltGr+j-vel vagy AltGr+i-vel írom a szükséges karaktereket, attól függően, hogy a kicsire vagy a nagyra van szükségem.
    Ami időnként nehézséget okoz, az iOS-en néhány írásjel. De ott is át tudok váltani a billentyűzeten a földgömb gombbal, és máris az él, ami a gombokra van szitázva.

    NumPad, Print Srcreen, stb...
    Ha mondjuk adatrögzítőként dolgozol, vagy a kutatásod adatait kell bevinni számítógépbe (értelemszerűen most elsősorban számokra avagy nagy mennyiségű számra gondolok), akkor elengedhetetlen a numerikus billentyűzet. Persze lehet bohóckodni a betűk fölötti számokkal, de amikor eljutottál arra a szintre, hogy vakon írod a számokat a numpad-en, akkor rájössz, hogy kínszenvedés a betűk fölötti számsoron sok számot bevinni - lassú --> nem hatékony.

    Mindenki másra és máshogy használja a számítógépét. Nekem nincs semmi bajom a Print Screennel, pedig nem használom sokat.
    Pause Break minek van? Azért, hogy Win+Pause Break-kel gyorsan elő lehessen hozni a rendszer tulajdonságait. Megint nem egy "must have" funkció, de ha bárkinek (rokon, barát, kolléga, ...) segíteni kell, vagy megkérdezi, hogy x-y program futni fog-e a gépén, vagy át akarják rakni a pagefile-t a rendszermeghajtóról egy másikra, akkor hogy kezdesz neki? Ismétlem, ismeretlen gépről van szó, tehát a "Sajátgép" a Windows alapbeállítása szerint nincs kint az asztalon, Windows 8/8.1 alatt nincs Start Menü, Windows 10 Start menüjében nincs "Ez a gép", szóval vagy szopatod magad, mire elővadászod, vagy kirakod az asztalra vagy szimplán nyomsz egy Win+Pause Break-et.

    Maradok azon az állásponton, hogy ki mire használja... Van akinek így is megfelel, meg tud békélni a korlátokkal, az árral, és van aki keres másikat, mert neki ilyen vagy olyan szempontból az jobban megfelel.

    Az öregem mindenáron fehér billentyűzetet szeretett volna, normális kiosztással, numerikus billentyűkkel, esetleg multimédiás gombokkal, de mindenképpen magyar szitázással. Pontos évszámot nem tudok mondani, de ezen kritériumoknak megfelelő billentyűzetet éveken keresztül vadásztam, de nem találtam, mert a piacon nem volt rá igény. Ha fehér volt, akkor az vagy összenyomorított gombos, vagy nem numpad-os, vagy nem magyar szitázású volt. Aztán fél-egy éve rátaláltam a Cherry Stream 3.0-ra, ami bár szürke néven fut, de világos színű, és tökéletesen meg van elégedve vele. A maga 8.000 Ft-os árával nem mondanám olcsó vételnek, de párszor én is használtam, és teljesen jól használható. De a cél úgyis az volt, hogy az öregemnek tetsszen.

Új hozzászólás Aktív témák