Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikitorony

    tag

    válasz tecsu #42 üzenetére

    "Még az sem automatikus, hogy ha Numpadra van állítva, akkor a másik számbillentyűkön legalább a másodrendű karakterek legyen előtérben. Persze te ilyenre nem is gondoltál..."

    Azért mert ezt nem emeltem ki, nem jelenti azt, hogy ne gondoltam volna már rá én is. Numpad-et használok, a másik számsort felőlem le lehet törölni a francba, és alapértelmezetten mehetne a mostani Shift-es verzió, Shift-tel meg működhetnének a mostani AltGr-es kombinációk.

    Én igenis használom a Numpad-et, ezért az a véleményem, hogy hasznos. A NumLock-ot viszont már el is lehetne tüntetni, mert semmi haszna. Ha nem akarod használni a numpad-et, ne vegyél olyan billentyűzetet, amin van numpad. Ha meg kellenek, akkor használni akarod, és nem akarod kikapcsolni, mert jóformán semmi funkcionalitásuk nincs amikor ki van kapcsolva a NumLock. (Oké, nagyszerű! a 2, 4, 6, 8 számokkal tudom helyettesíteni a kurzornyilakat, hurrá! Ismét egy duplázás...)
    A G74-es gépemen ezt gyönyörűen megoldották a tervezők! A NumLock ki/bekapcsoló helyén a Számológépet indító gomb van, imádom! Ha számolni kell valamit (nem, ne két darab 1-6 jegyű egész szám összeadására gondolj...), akkor egy helyen van minden. Bal felső gombbal indítom a számológépet, aztán már püfölhetem is a számokat a numerikuson, tizedessel, alapvető műveletekkel, enterrel.

    Nem tudom mivel foglalkozol, igazából nem is fontos. Számodra nincs haszna, ez a lényeg. Nekem pedig van, nekem ez számít - nem akarlak meggyőzni arról, hogy te is akard a Numpad-et.
    2D/3D-s tervezésnél, amikor méretez az ember, akkor gyorsabban be tudja írni a méreteket numpad-en. Ott a tizedeselválasztó, és az enter is egy helyen, nem kell bohóckodni az egy sorban lévő számokkal, aztán a ponttal/vesszővel, és végül az enterrel.

    "Én 100%-ot várnék el egy terméktől; maximális, kompromisszummentes ergonómiát az utolsó csavarig és funkcionalitást, persze nem sokat tehetek :DD"
    Ha a nagy gyártók termékei nem felelnek meg, akkor miért nem dolgozod ki a saját terved a saját elképzeléseid alapján? Ha elég ütős, akkor még lehet meg is tetszik valamelyik gyártónak, ne adj isten belevágsz egy Kickstarter/Indiegogo kampányba, és ha jól dolgoztál és sokan értenek veled egyet, bejön az üzlet. Bekerülhetsz az infós "történelemkönyvbe", mint a billentyűzet reformere.

    Print Screen szintén eltüntethető, ha szoftveresen tudni fogja a Windows azt, amit az OS X/macOS. 3 billentyűvel elég sok minden megoldható. Ettől persze nem fogod tudni beállítani, hogy milyen minőségben, formátumban mentse le...

    Az F1-F12 gomboknak mi hasznuk? Hol használod? Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy hányszor hívják elő az emberek a Súgót az F1-gyel. Mert én évek óta nem nyomtam meg szándékosan, legfeljebb ha az Esc helyett véletlenül az F1-re nyomtam... Nyilván a legtöbb gombnak van vmilyen funkciója (Windowsban, bizonyos programokban), de az egységsugarú userek jó eséllyel nem is tudnak ezekről a funkciókról... Az egész sort lehetne kukázni, vagy valami funkciót találni nekik. Esetleg mint Mac-en/laptopokon, meghagyni egy Fn gomb társaságában, ha valaki nagyon akarná használni, egyébként meg pl. multimédiás gombokat csinálni belőle - hasonlóképp, mint Mac-en.

    "a merész ötletek a fiók aljára kerülnek, mert ha melléfog az elherdált tőkét és profitkiesést eredményez."
    Igen, ez így van! Befektetett idő, pénz és energia nélkül nincs siker! Kockáztatni kell, aztán vagy bejön, vagy nem. Ha rászánod magad, hogy megvalósítsd az elképzeléseid, és indítasz egy közösségi finanszírozású kampányt, akkor baromi sok időt és energiát fog elvenni, hogy a tervedet, a terméket olyan módon mutasd be, amit be tud fogadni a nagyközönség. PH-sok közül lehet sokan befektetnének egy új billentyűzetbe...
    Viszont amíg nem kerülsz olyan pozícióba, hogy ilyen mélységig befolyásolni tudd az irányvonalat, addig nem tudsz mást csinálni, csak a piacon kapható billentyűzetek közül választhatsz, hogy melyik az, amelyik a leginkább kielégíti az igényeidet.
    Én is kénytelen voltam ezt tenni, és vártam sok-sok évet, mire újra kapható lett a világos színű, magyar szitázású, az öregemnek megfelelő kialakítású billentyűzet.

    Ha Windows-t használsz, akkor ajánlom figyelmedbe a Microsoft Keyboard Layout Creator-t, úgy alakítod magadnak a kiosztást, ahogy szimpatikus. Utána már csak le kell gyártani a saját billentyűzeted a felesleges gombok nélkül, és kész is. :K

Új hozzászólás Aktív témák