Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tecsu

    addikt

    válasz Vikitorony #38 üzenetére

    Te valamit (talán mindent) nagyon félreértettél.

    "Ha mondjuk adatrögzítőként dolgozol, vagy a kutatásod adatait kell bevinni számítógépbe..."
    Az emberek többségénél ez nem áll fenn, ugye.
    Pl. volt időszak, amikor én is sokat használtam a Numpad-ot, de belátom (és már magamon is tapasztalom), hogy az emberek legnagyobb részének az idő legnagyobb részében merőben felesleges. Akinek kell, vegyen külön - semmi baj nincs azzal, de még a zárójelnek, kérdőjelnek stb. külön gombon is nagyobb haszna van, mint a számoknak 20 gombon. Emellett a Num Lock és a második Enter is felesleges.
    És amit - valahogy - elfelejtettél elolvasni az az, hogy e speciális esetben, amikor te a Numpadot használod, a másik tíz billentyű számkiosztása lesz felesleges. Még az sem automatikus, hogy ha Numpadra van állítva, akkor a másik számbillentyűkön legalább a másodrendű karakterek legyen előtérben. Persze te ilyenre nem is gondoltál... nem baj.

    "Nekem nincs semmi bajom a Print Screennel, pedig nem használom sokat."
    B+, pont erről beszéltem, hogy a legtöbb ember nem is használja, ha meg néha használná, ahhoz is 3rd party program kell... (Tehát az alapelvárás az lenne, hogy ne legyen felesleges billentyű, de minél több funkciót lehessen elérni és azt a lehető legeygszerűbben.)

    Az szerintem igénytelenség, hogy az ember azt gondolja, neki így is, úgy is mindegy, ez is jó meg az is.
    Én 100%-ot várnék el egy terméktől; maximális, kompromisszummentes ergonómiát az utolsó csavarig és funkcionalitást, persze nem sokat tehetek :DD De nem is azért mondom, hanem mert te úgy reagáltál, hogy nem érted meg az elvárásokat és a lehetőségeket sem, amit kihagynak a gyártók.

    Arról van szó, hogy a legtöbb cég nem mer belevágni komolyabb innovációba, a merész ötletek a fiók aljára kerülnek, mert ha melléfog az elherdált tőkét és profitkiesést eredményez.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • nyunyu

    félisten

    válasz Vikitorony #38 üzenetére

    Pause Break minek van? Azért, hogy Win+Pause Break-kel gyorsan elő lehessen hozni a rendszer tulajdonságait. Megint nem egy "must have" funkció

    Az a gomb konkrétan a nyolcvanas évekből felejtődött ott (de lehet, hogy korábbról), eredeti funkciója az volt, hogy leütésekor leállt a program, és az ismételt megnyomására tovább futott.
    Hasznos volt, ha túl sok szöveget/hibaüzenetet írt ki a 80x25-ös karakteres képernyőre a program, és nem tudtál olyan gyorsan olvasni. :DDD

    Csak aztán az ablakozós operációs rendszerekkel ez a funkció kikopott, hiszen az ablakokat bármikor feljebb tudtad (egérrel) görgetni, így nem maradtál le semmi információról.
    De a parancssorban mai napig így működik a Pause/Break.

    Más kérdés, hogy jóval később az MSnek kellett valami gomb kombináció a Win95 advanced featureihez, aztán "megtalálták" ezt a gombot.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz Vikitorony #38 üzenetére

    Az öregem mindenáron fehér billentyűzetet szeretett volna, normális kiosztással, numerikus billentyűkkel, esetleg multimédiás gombokkal, de mindenképpen magyar szitázással. Pontos évszámot nem tudok mondani, de ezen kritériumoknak megfelelő billentyűzetet éveken keresztül vadásztam, de nem találtam, mert a piacon nem volt rá igény.

    Hajaj, én konkrét dátumot is tudnék mondani, 2014. húsvétkor építettem gépet fateromnak, aztán a mostani felesége visszazavart a boltba, mert nem tetszett neki a fekete HP billzet, és akkor hoztuk el az utolsó fehér Gigabyte KB6150-et.

    Annyira utolsót, hogy aznap visszamentem, hogy anyámnak is vegyek egyet, de már nem volt.
    Gigabyte azóta csak fekete KB6150-et gyárt, Logitech is eltüntette a világos billzeteit ~5 éve történt modellváltáskor.

    Elvileg létezik még a Fujitsu KB521, de eddig akárhányszor kérdeztem a boltot, mindig "majd jön" a válasz.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák