Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gixxer-tomee

    aktív tag

    válasz tecsu #20 üzenetére

    Ööö Windows gomb+print screen gomb=fájlba mentés. Én úgy tudom. Persze win10-nél.

    tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

  • daninet

    veterán

    válasz tecsu #23 üzenetére

    Tucatnyi freeware screenshot program van amivel barmit menthetsz barhova akar fel is tolti neked azonnal keptarhelyre es megosztja facebookon. Es csak egy gombot kell megnyomni.

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz tecsu #20 üzenetére

    "Magyar piacra magyar billentyűzet"

    Ez "kicsit" olyan Magyar nemzeti hip-hop lelkületű, de ugye tudjuk, hogy az a nóta csak kőkemény irónia volt? ;)

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz tecsu #27 üzenetére

    ezt nem a billentyűzeted nem tudja, hanem a software-ed ;)

    OsX-en pl CMD+SHIFT(vagy alt)+4; windowsra meg ott van a greenshot.

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • daninet

    veterán

    válasz tecsu #30 üzenetére

    Nem értem miért erőlködsz, hogy bizonyítsd az ellenkezőjét, egy operációs rendszernek nem kell mindent tudnia. Milyen jó lenne ha gyárilag benne lenne mondjuk egy F12-re előugró fogászati röntgen olvasó, F11-re pedig valami CNC gép kezelő programja jönne elő :U az is kell valakinek 2016ban, ez elvárható hiszen naponta kell valakinek.

    Az operációs rendszer lehetőséget ad neked, hogy olyanná szabd amilyenné akarod, és ebbe nem fér bele, hogy 500 dolgot beleraknak amit az emberek 1%-a használna.

    Jelenleg tucatnyi, open source, reklám mentes ingyenes screenshot alkalmazás van, kicsi a méretük, nem fogják a gépet. Olyat raksz fel amilyet csak akarsz.

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • daninet

    veterán

    válasz tecsu #33 üzenetére

    "Én semmiképpen nem erőlködök. Billentyűzetekről volt szó és nem operációs rendszerekről. ;)"

    Ahogy írták előttem is, a billentyűzeten csak gombok vannak, nem az készíti a print screent. Nem az tudja neked elmenteni a képet. Azt a rendszer tudja. Ehhez kapcsolódik az előző írásom, mivel te azt vártad, hogy majd ez a billentyűzet a printscreen megnyomására további funkciókat adhantna neked.

    "Gondoltam. De pl. neked nincsenek olyan elvárásaid 2016-ban, hogy a billentyűzeted (vagy az adott szabvány) ezt alapból tudja, mindenféle "freeware" (vagy inkább malware, adware) programok helyett?"

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • Vikitorony

    tag

    válasz tecsu #42 üzenetére

    "Még az sem automatikus, hogy ha Numpadra van állítva, akkor a másik számbillentyűkön legalább a másodrendű karakterek legyen előtérben. Persze te ilyenre nem is gondoltál..."

    Azért mert ezt nem emeltem ki, nem jelenti azt, hogy ne gondoltam volna már rá én is. Numpad-et használok, a másik számsort felőlem le lehet törölni a francba, és alapértelmezetten mehetne a mostani Shift-es verzió, Shift-tel meg működhetnének a mostani AltGr-es kombinációk.

    Én igenis használom a Numpad-et, ezért az a véleményem, hogy hasznos. A NumLock-ot viszont már el is lehetne tüntetni, mert semmi haszna. Ha nem akarod használni a numpad-et, ne vegyél olyan billentyűzetet, amin van numpad. Ha meg kellenek, akkor használni akarod, és nem akarod kikapcsolni, mert jóformán semmi funkcionalitásuk nincs amikor ki van kapcsolva a NumLock. (Oké, nagyszerű! a 2, 4, 6, 8 számokkal tudom helyettesíteni a kurzornyilakat, hurrá! Ismét egy duplázás...)
    A G74-es gépemen ezt gyönyörűen megoldották a tervezők! A NumLock ki/bekapcsoló helyén a Számológépet indító gomb van, imádom! Ha számolni kell valamit (nem, ne két darab 1-6 jegyű egész szám összeadására gondolj...), akkor egy helyen van minden. Bal felső gombbal indítom a számológépet, aztán már püfölhetem is a számokat a numerikuson, tizedessel, alapvető műveletekkel, enterrel.

    Nem tudom mivel foglalkozol, igazából nem is fontos. Számodra nincs haszna, ez a lényeg. Nekem pedig van, nekem ez számít - nem akarlak meggyőzni arról, hogy te is akard a Numpad-et.
    2D/3D-s tervezésnél, amikor méretez az ember, akkor gyorsabban be tudja írni a méreteket numpad-en. Ott a tizedeselválasztó, és az enter is egy helyen, nem kell bohóckodni az egy sorban lévő számokkal, aztán a ponttal/vesszővel, és végül az enterrel.

    "Én 100%-ot várnék el egy terméktől; maximális, kompromisszummentes ergonómiát az utolsó csavarig és funkcionalitást, persze nem sokat tehetek :DD"
    Ha a nagy gyártók termékei nem felelnek meg, akkor miért nem dolgozod ki a saját terved a saját elképzeléseid alapján? Ha elég ütős, akkor még lehet meg is tetszik valamelyik gyártónak, ne adj isten belevágsz egy Kickstarter/Indiegogo kampányba, és ha jól dolgoztál és sokan értenek veled egyet, bejön az üzlet. Bekerülhetsz az infós "történelemkönyvbe", mint a billentyűzet reformere.

    Print Screen szintén eltüntethető, ha szoftveresen tudni fogja a Windows azt, amit az OS X/macOS. 3 billentyűvel elég sok minden megoldható. Ettől persze nem fogod tudni beállítani, hogy milyen minőségben, formátumban mentse le...

    Az F1-F12 gomboknak mi hasznuk? Hol használod? Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy hányszor hívják elő az emberek a Súgót az F1-gyel. Mert én évek óta nem nyomtam meg szándékosan, legfeljebb ha az Esc helyett véletlenül az F1-re nyomtam... Nyilván a legtöbb gombnak van vmilyen funkciója (Windowsban, bizonyos programokban), de az egységsugarú userek jó eséllyel nem is tudnak ezekről a funkciókról... Az egész sort lehetne kukázni, vagy valami funkciót találni nekik. Esetleg mint Mac-en/laptopokon, meghagyni egy Fn gomb társaságában, ha valaki nagyon akarná használni, egyébként meg pl. multimédiás gombokat csinálni belőle - hasonlóképp, mint Mac-en.

    "a merész ötletek a fiók aljára kerülnek, mert ha melléfog az elherdált tőkét és profitkiesést eredményez."
    Igen, ez így van! Befektetett idő, pénz és energia nélkül nincs siker! Kockáztatni kell, aztán vagy bejön, vagy nem. Ha rászánod magad, hogy megvalósítsd az elképzeléseid, és indítasz egy közösségi finanszírozású kampányt, akkor baromi sok időt és energiát fog elvenni, hogy a tervedet, a terméket olyan módon mutasd be, amit be tud fogadni a nagyközönség. PH-sok közül lehet sokan befektetnének egy új billentyűzetbe...
    Viszont amíg nem kerülsz olyan pozícióba, hogy ilyen mélységig befolyásolni tudd az irányvonalat, addig nem tudsz mást csinálni, csak a piacon kapható billentyűzetek közül választhatsz, hogy melyik az, amelyik a leginkább kielégíti az igényeidet.
    Én is kénytelen voltam ezt tenni, és vártam sok-sok évet, mire újra kapható lett a világos színű, magyar szitázású, az öregemnek megfelelő kialakítású billentyűzet.

    Ha Windows-t használsz, akkor ajánlom figyelmedbe a Microsoft Keyboard Layout Creator-t, úgy alakítod magadnak a kiosztást, ahogy szimpatikus. Utána már csak le kell gyártani a saját billentyűzeted a felesleges gombok nélkül, és kész is. :K

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz tecsu #30 üzenetére

    nem, nem ez tűnik ki a hozzászólásomból, hanem az hogy te -már előre is elnézést, de- baromságokat írsz.

    Miért lenne baj, hogy van print screen a billentyűzeten? vagy bármilyen más gomb? csak a programozókon és a programjaikon (op rendszer, a billentyűzet meghajtó software-e stb.) múlik, hogy az adott gomb mire lesz használható. ugyanis a lenyomott gomb nem más mint egy elektromos jel, csak a programon múlik hogy "fordítja" azt le magának.

    A kiselőadásod a numpad használhatatlanságáról hát: :N

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • dqdb

    nagyúr

    válasz tecsu #57 üzenetére

    A médiavezérlő gombok szerinted hogy működnek?
    A billentyűzet USB HID szabvány 15. fejezetében szereplő kódot küld, amit az operációs rendszer értelmez, és végrehajt. Ilyen funkcióhoz nincsen szükség egyedi szoftverre.

    A programozható gombok szerinted hogy működnek?
    Ha itt programozható gombok alatt a makrókat érted, akkor több lehetőség van:
    1. a billentyűzet maga támogatja a makrózást a saját firmware-jéből, ilyen például a Vortex Pok3r, itt sincsen szükség egyedi szoftverre
    2. a billentyűzet egyedi firmware feltöltésével támogatja a makrózást, ekkor forráskód szerkesztésével vagy online editorban összeklikkeled a kívánt layoutot és makrókat, majd feltöltöd a firmware-t a billentyűzetre. Ekkor egy firmware update szoftver kell csak, a makrók működéséhez nem kell semmilyen szoftver, és ez az update szoftver nem a billentyűzet gyártótól függ, hanem a kontroller IC-től.
    3. a billentyűzethez tartozik valamilyen konfigurációs program, ahol a makrókat fel tudod vinni, és ez a program a billentyűzetbe tölti be a makrókat. Ekkor egy konfigurációs szoftver kell csak, a makrók működéséhez nem kell semmilyen szoftver
    4. lokálisan telepített szoftver végzi a makrók végrehajtását, ekkor tényleg kell szoftver a működéshez is. Ez lehet a gyártó által biztosított, de AutoHotkey segítségével gyártótól függetlenül saját magad is felülbírálhatod a billentyűzet egyes részeinek a működését

    Akinek nem felelnek meg a piacon elérhető billentyűzetek, és kellően elszánt, azelőtt ott áll az építés lehetősége egy eléggé nagy open source közösséggel, kiterjedt szakirodalommal, kész, azonnal használható vagy némi módosítást igénylő megoldásokkal. Ha kedvelt mikrokontrollert választasz, akkor találsz készen felhasználható firmware-t, csak a tényleges layoutot kell bekonfigurálni (például a fent linkelt TMK ilyen), ha kedvelt formát választasz (60%, TKL, normál méret), akkor találhatsz hozzá kész nyákot és házat is, nem kell ezek tervezésével/gyártatásával bajlódni. Ha teljesen egyedi igényeid vannak mondjuk az ergonómia terén, akkor az is megvalósítható. Persze egy épített billentyűzet a tesztelt Logitech árának többszörösébe fog kerülni.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • nyunyu

    félisten

    válasz tecsu #33 üzenetére

    Azt sugalltam, arra próbáltam rávilágítani, hogy így, ilyen formán a húsz éves billentyűzetkiosztás (és funkciói) úgy sz@r, ahogy van.

    Van az harminc is.

    '85-ben jelent meg Model M, aminek az elrendezését vette alapul a legtöbb teljes méretű PC billentyűzet.

    (Hetvenes években még ilyesmi billzeteket használtak a nagygépek)

    Ráférne egy alapos fejlsztés, de - valamiért - senki nem fejleszt érdemben.
    Az itt bemutatott termék is egy vicc, ahogy a többi is. Az a durva, hogy egy őskövület mechanikus billentyűzetet máig nem tudnak és akarnak lepipálni pedig óriási potenciál van (lehetne) a beviteli eszközök fejlesztében évről-évre durván megújulhatna...

    Olyan billzetet építesz magadnak, amilyet nem szégyelsz.
    Akár naponta át is írhatod a gombok elrendezését a firmwareben, ha az neked jól esik. :DDD

    Csak a pénztárcád szabhat határt az elképzeléseidnek.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz tecsu #20 üzenetére

    A numerikus billentyűzetrészt pedig kissé túl van értékelve, hiszen a legtöbb embernek egyáltalán nem szükséges, vatgy ha igen, akkor a felső bill-sor nagyrésze lenne felesleges, ha a másodlagos funkciókat átraknák más billentyűkre.

    Ebben mondjuk igazatok van, hogy jelenlegi formájában a numpad redundáns, hiszen kiváltható a dedikált navigációs clusterrel, meg a sima számgombokkal.

    De ez nem volt mindig így, az első PC billzeteken még muszáj volt használni, mert az előbb linkelt l:http://i.imgur.com/3RXtE.jpg]Model F terminál billzetekhez képest egy rakat gombot lehagytak, többek között a különálló kurzorokat is.

    (Szerencsére én már Model M kiosztását utánzó billzeten szocializálódtam a kilencvenes évek elején, nem a Model F-en.)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák