Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz daninet #569 üzenetére

    Lássuk csak jól értem-e:
    Fogtál egy vadi új, Winre optimalizált laptopot, amihez egy deka Linuxos drivert nem írtak a gyártók, és mivel Manjaro KDE alatt sok minden nem működik megfelelően, ezért a Linux sz*r.
    :U

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Frawly

    veterán

    válasz daninet #569 üzenetére

    A kritikáid nagy része jogos. Ezek valóban hiányosságok lehetnek egy új linuxos user számára. De ettől függetlenül szerintem nem tragédia, ha egy új OS-re rászánsz még 3 napot. Anno a Windowsnál is biztos rászántál párat, mire helyretetted az ilyen dolgokat, azt ne felejtsd el. Csak ezt a Windowsnak elnézzük, mert úgy vagyunk hajlamosak visszaemlékezni, hogy azt nem kellett tanulni, holott de. Ráadásul a HDPI Windows fronton a 8-as előtti windowsoknál nem is volt támogatva, a 8-astól is csak részlegesen, és még a Win10-ben sem tökéleten állítólag.

    HDPI-vel és érintőképernyővel még nem volt dolgom Linux alatt, azokat passzolom. A KDE-ben elvileg van a touchpad állítgatásához grafikus kivezetés. Több ujjas gesztust nem emlékszem lehet-e ott állítani. Elvileg X-es felületeknél libinput konfigolásával lehet azt is, de KDE-n ez a Wayland miatt lehet nem játszik.

    A félkövérnek tűnő betűk a hinting letiltásával megszüntethetők, szintén a KDE vezérlőpultjában. Nekem személy szerint kifejezetten bejön ez a feature, más grafikus felületen is bekapcsolom, nem csak KDE-n, könnyebben olvashatók így a fontok, simábbnak és sok esetben szebbnek, dizájnosabbnak is tűnnek, meg igazából nem lesznek félkövérek, mert a félkövér fontok meg még kövérebbek lesznek tőle, így a különbség megmarad, Windowson én meg a cérnavékony betűktől kapok sikítófrászt. Ha zavar, nagyon egyszerűen ki lehet kapcsolni. Most így fejből meg nem mondom, de talán Megjelenítés vagy milyen ikon alatt kell keresni, betűtípusok simításánál. Szerintem a Linux betűtípussimítása lazán veri a Windows ClearType megoldását.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz daninet #569 üzenetére

    no offense, de

    Nekem a logikai vonallal van itt gondom. Te nyilvánvalóan értesz hozzá és azon az új hardveren nem out of box, OK. Viszont a KDE a legszéleskörűbben konfigurálható, így aztán.....
    Te viszont nem vagy hajlandó konfigolással vacakolni, pedig ennek a DE-nek pont ez az erőssége. Ki tudja, miért rakták be a fejlesztők ezt a rengeteg lehetőséget!? :U

    Egyébként nem kedvencem a KDE, de bármelyik gépre felrakom, a fontok megjelenítése és úgy általában a vizualizáció ezen a legtökéletesebb, a fontokat meg mindenki úgy állítja be, ahogy neki tetszik. Ha neked így nem tetszik, az tényleg nem a használt rendszer hibája, ha nem tudnál velük mit kezdeni, az lenne a hiba!

    Szerintem rakj fel egy Cinnamonos Mint-et is és írd le, hogy az is egy kalap ...., mert a superwinesketyeréden nem úgy outofbox, ahogy szeretnéd. ;]

    Amúgy mivel eszed ágában sincs Linuxot használni, mert meg vagy elégedve a Winnel... azért köszönjük, hogy felraktad azért, hogy leszarozhasd. Egy év múlva újra írd majd le. :R

  • Dave™

    nagyúr

    válasz daninet #569 üzenetére

    Ez is egy vélemény, van benne jogos észrevétel de azért objektívnek sem feltétlen nevezhető. A Microsoftos touchpad nyilván nem támogatott, maximum alapszinten, köszönhetően a Microsoftnak, ezt talán nem kell részletezni. A gesztusokról azért emlékezzünk meg még egy kicsit: a rendszer támogat jó pár gesztust, legyen az egérrel (képernyőszélek/sarkok), vagy ujjal (szélek). Előbbi a Windows10-ben abszolút nincs, tehát ha egérrel használod máris több gesztusvezérlésed van, mint Windows alatt. Tablet mód: ha tabletként is használnád, akkor a KDE nem a legjobb választás, érintőképernyő kezelésben a Gnome jóval előrébb jár. Ez eléggé rétegigény, azért nem tértem ki rá a cikkben. De KDE alatt is belőhető elég szépen, csak ne várj egy olyan funkciót kulcsrakészen, ami valóban rétegigény, és egyedül a Windows10-ben létezik. A scaling nem tudom miért nem működött rendesen, 10%-os lépésekben tudod állítani, külön a betűméretet is. Nekem Surface Pro 2-n (ami szintén MS ugye) simán ment 150%-on, minden alkalmazással. Nem tudom mivel volt problémád, de mivel nem részletezted, így ebben segíteni sem tudunk. De ha már scaling, ahhoz a Windowshoz hasonlítod aminél a legacy appok a mai napig tök homályosak skálázva? Meg a cleartype betűsimítás szerinted jobb? Egyik rendszer sem tökéletes, de a polarizált szemüvegen keresztül a Windows esetében ezt elfogadod, másnál meg zavar.

    ...és igen, lehet az elején rá kell fordítanod 2-3 napot, aztán utána gyakorlatilag "semmi" gondod nem lesz vele. Ha szerinted ennyit nem ér meg, akkor ez valóban nem a te rendszered/platformod.

  • Lacc

    aktív tag

    válasz daninet #569 üzenetére

    Ubuntu 17.10 (vagy 16.04) az alapból Gnome felülettel van, abban van és lehet aktiválni a tablet funkciót, illetve ami fontos, hogy Wayland helyett Xorg-ot használ (ez két különböző megjelenítő protokol)
    Linux kezdőknek fórumban is írtam, hogy nem volt és jelenleg is nem olyan jó a touch screen támogatás.
    De Unity is nagyon jó, bár azt elkaszálták.

    Az alapfunkciókat nagyon jól tudja, de a "touch gesture" funkciók tényleg problémásak tudnak lenni, mint a multi-tocuh is. Illetve itt driver gondok is lehetnek. (Bal és Dupla érintés/click oké, Jobb klikk, zoom, multi-touch problémás lehet, de be lehet konfigolni.)
    Mondjuk mi Ubuntu 16.04 alatt (2016 novemberben) Unity felületen egész jól megvoltunk, bár a multi-touch néha összeomlott, ha kisgyerek is piszkálta a képernyőt, aki egy másodperc simán bevitt 20 érintést is.

    Konkrét példa tavaly fejlesztettünk érintőképernyős alkalmazást (POS terminálok, amiket napi szinten használnak Amsterdamban és kisgyerekek is) az érintőképernyő egy Iilyama monitor - idehaza is az van, amely például igényli a Windowst ha multi-touchról van szó, sőt a Windows valami drivert le is tölt magának, hogy tudja kezelni. Ráadásul ezt ay Iiyama support is megerősítette, hogy Linux-hoz nincs driverjük és csak alapfunkciókat ismer fel a Linux.
    Firefox-nak a Linuxon való mult-touch gesture működését elég lassan oldották meg (tudom, hogy tavaly mi is szembesültünk vele, és a mozilla bugrreportban láttuk, hogy 5éve probálják megoldani)

    Nagyon utána kell olvasni, ráadásul nálad nem tudni a pontos laptop típust, de az archwiki-n elég sok laptop típus le van tesztelve, és vannak specifikus megoldások is oda, le is írják, hogy esetleg melyik hardware problémás vagy nem.

    Viccen kívül tényleg érdemes 1 év múlva újra póbálni. (Ettől függetlenül úgy érzem hamar feladtad)
    Én kipróbálnám Ubuntu 17.10-el Gnome (Xorg) és Unity-vel is. Persze kell majd pár beállítás, de szerintem egész használható lesz.
    Esetleg még XFCE.
    (KDE-t nagyon konfigolni kell és akkor sem 100% a siker, persze ott a Plasma Mobile, ami szép, és tetszik is, de tényleg bugos a touch screen kezelése - Nexus 5X-en néztem)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák