Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz daninet #569 üzenetére

    A kritikáid nagy része jogos. Ezek valóban hiányosságok lehetnek egy új linuxos user számára. De ettől függetlenül szerintem nem tragédia, ha egy új OS-re rászánsz még 3 napot. Anno a Windowsnál is biztos rászántál párat, mire helyretetted az ilyen dolgokat, azt ne felejtsd el. Csak ezt a Windowsnak elnézzük, mert úgy vagyunk hajlamosak visszaemlékezni, hogy azt nem kellett tanulni, holott de. Ráadásul a HDPI Windows fronton a 8-as előtti windowsoknál nem is volt támogatva, a 8-astól is csak részlegesen, és még a Win10-ben sem tökéleten állítólag.

    HDPI-vel és érintőképernyővel még nem volt dolgom Linux alatt, azokat passzolom. A KDE-ben elvileg van a touchpad állítgatásához grafikus kivezetés. Több ujjas gesztust nem emlékszem lehet-e ott állítani. Elvileg X-es felületeknél libinput konfigolásával lehet azt is, de KDE-n ez a Wayland miatt lehet nem játszik.

    A félkövérnek tűnő betűk a hinting letiltásával megszüntethetők, szintén a KDE vezérlőpultjában. Nekem személy szerint kifejezetten bejön ez a feature, más grafikus felületen is bekapcsolom, nem csak KDE-n, könnyebben olvashatók így a fontok, simábbnak és sok esetben szebbnek, dizájnosabbnak is tűnnek, meg igazából nem lesznek félkövérek, mert a félkövér fontok meg még kövérebbek lesznek tőle, így a különbség megmarad, Windowson én meg a cérnavékony betűktől kapok sikítófrászt. Ha zavar, nagyon egyszerűen ki lehet kapcsolni. Most így fejből meg nem mondom, de talán Megjelenítés vagy milyen ikon alatt kell keresni, betűtípusok simításánál. Szerintem a Linux betűtípussimítása lazán veri a Windows ClearType megoldását.

Új hozzászólás Aktív témák