Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Skullwipe #446 üzenetére

    5 perc max a takarítás. [link]

    Akár ez a két parancs is elég:

    sudo apt-get autoremove
    sudo apt-get clean sudo apt-get autoclean

    (bocs, ezt rutinból írtam, Arch alapúnál más a parancs)

    Egyes disztróknál ez nem minden kernelt szed le, ami feleslegessé vált, de ezekre meg rá lehet keresni az aktuális csomagkezelőben linux-image és linux-header névvel, a verziószámból látod, mit kell leszedni. Így már akát 10-15 perc is lehet. ;)

    Nekem a fő rendszerem, amit használok megjelenése óta, most mindennel együtt 12GB. Letöltésre külön HDD van persze.

    Most lőttem az Arch topikból:
    Egy kis segítség a csomagkezeléshez:

    pacman -Sy – csomagadatbázis szinkronizálása (apt-get update)

    pacman -Su – összes telepített csomag frissítése a legújabb verzióra (apt-get upgrade)

    pacman -Syu – csomagadatbázis szinkronizálása és az összes telepített csomag frissítése

    pacman -S csomagnev – csomagnev nevű csomag vagy csoport (pl.: gnome) telepítése

    pacman -Ss kifejezes – kifejezes keresése az elérhető csomagok listájában (leírás részben is) (apt-cache search)

    pacman -Qs kifejezes – mint az előbbi, de a telepített csomagok között keres

    pacman -Si csomagnev – a csomagnev nevű csomag információit írja ki

    pacman -R csomagnev – csomagnev nevű csomag vagy csoport (pl.: gnome) törlése

    pacman -Rs csomagnev – mint az előbbi, de eltávolítja a továbbiakban nem használt függőségeket is

    pacman -U csomag.tar.gz – csomag.tar.gz nevű Arch Linux csomag telepítése (helyi lemezről)

    pacman -Sc – a csomaggyorsítótár (/var/cache/pacman/pkg/) tisztítása, azaz a nem telepített csomagok archívumának törlése

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák