Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taiji

    junior tag

    Sziasztok. Belefutottam pár problémába, és hátha tud valaki segíteni:

    - még mindig van az a probléma, hogy nem jegyzi meg az ablakok helyét és nagyságát, sőt ha vannak cikés oszlopok amik alatt értékek vannak, és széthúzom, hogy látszódjanak, akkor a következő indításkor azt sem. Ugyan azt beállítottam, hogy minden program közel középen nyíljon meg, de arra nem találtam beállítást, hogy ezek az ablak-beállítások működjenek akkor is, hogy ha egy programból meg akarok nyitni egy file-t és erre ugrik fel egy ablak, ahol tallózhatok, no az mindig kicsi, mindig nagyítgatnom kell az ablakot, majd az oszlop fejléceket (pl filenév) széthúzni, hogy lássam a teljes filenevet. Azért így használni eléggé fárasztó, és kiábrándító mindennapos használatban. Biztos van erre valami megoldás, mert nem hiszem, hogy a mai világban erre egy oprendszer ne lenne képes, főleg úgy, hogy másban meg tele van jó ötletekkel :)

    - Be van állítva, hogy az adott felhasználómnak bár van jelszava, de maga a bejelentkezés automatikusan törtéjen meg, ennek ellenére mégsem jelentkezik be automatikusan, mikor elindul a Manjaro. Mi okozhatja ez? Van még valami trükk?

    - Mivel sajnos a notebookom csak 1366*786-as felbontású - ami bár otthoni használatra nekem elég lenne -, és miatt szívok ha dolgoznom kell otthonról, így tervezem, hogy notebookot váltanék ha találok egy jót, jó áron, de ugye felmerül az a kérdés, hogy ha az új notiba átpakolom majd az SSD-met, és bebootolok, akkor mit fog szólni a Manjaro? Mert azt tudom, hogy a Windows 8.1 óta ez a Windowsnak nem probléma. A drivereket újra felkonfigolja 1-2 perc alatt és kész (max egy rebootot kér), de mi újság ezen a téren a Manjaro-val? Ő is képes arra, hogy ha érzékeli, hogy a komplett hardver réteg megváltozott, akkor automatikusan újra felnyomja a megfelelő drivereket, és minden megy tovább?

    Taijiquan

Új hozzászólás Aktív témák