Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salaud

    aktív tag

    válasz batai15 #2 üzenetére

    Kétpaneles fájlkezelő amilyen a tc több is van, a double commander áll hozzá a legközlebb.
    Több olyan filmlejátszó van, ami automatikusan bekeresi neked a feliratot, ha jól emlékszem az alap totem videolejátszó is képes rá, ha telepíted a plugint.
    Vírusirtó meg nem kell, ha nem töltögetsz le minden vackot, csak a saját áruházat használod.
    Googl chrome ugyanaz, "teljesértékű". Ha erős géped van, tisztességes felbontású kijelzővel, értsd 1366x900-nál nagyobb a felbontás, simán mehet az ubuntu. Egyéb esetben az Xubuntu szvsz praktikusabb.

    [ Szerkesztve ]

    A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

  • csiki_92

    aktív tag

    válasz batai15 #2 üzenetére

    Szia!

    Nálunk is már évek óta több gépen is mennek különböző Linux disztribúciók. Úgy tudom, hogy total commander nincs, de rengeteg alternatíva van rá. Vírusirtót én még soha egyik gépen sem használtam, és még semmiféle vírusra utaló jelet nem tapasztaltam (de ebben a kérdésben lehet fel kéne keresned a Linuxos fórumot, ott a srácok jobb választ tudnak adni). A Chrome szinkronizáció is működik, ugyan úgy, ahogy Windows alatt is (a környezetemben legalábbis aki Chrome-t használ, nem panaszkodott). Az, hogy melyik disztribúció, az meg teljes mértékben az ízléseden múlik, hogy neked pl melyik felület tetszik a legjobban. Szerintem kezdőként érdemes valamelyik Ubuntura alapuló rendszerrel kezdeni (Ubuntu 16.04, Linux Mint, Ubuntu Mate stb..., hugom, anyukám, de még nagymamám is Ubuntu alapú rendszert használnak, ugyanolyan könnyen, mint anno Windows-t, sőt, régen minden alkalommal látogatásnál rá kellett nézni a gépre, mert valami "elromlott", amióta Linux van a gépeiken, egyszer sem kellett utólag foglalkozni vele), ezek nagyon kezdőbarát rendszerek.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz batai15 #2 üzenetére

    Ki kellene egészítenem az írást, még pedig azzal, hogy aki belevágna, az indítson tiszta lappal/fejjel, érdemes elszakadni a megszokott/ismert Windows programoktól. Szinte mindenre van alternatíva, itt érdemes körbenézni. Kétpaneles fájlmenedzser is van, az Ubuntu beépítettje nem ilyen, de telepíthető utólag többféle is.

    De konkrétabban: fájlmenedzsernek ott a Nemo, vagy a MidnightCommander stb, filmekre VLC, Kodi (ez tuti tud feliratot letölteni) stb, vírusirtó nem kell, Chrome szinkron teljes (beállítások, jelszavak, pluginek stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • pengwin

    addikt

    válasz batai15 #2 üzenetére

    Chrome, Firefox, Vivaldi mind teljes értékű alkalmazások, ráadásul a Chrome-nak igazából a linux az elsődleges platformja.

    (#6) batai15
    Windows-os menekültként lehet könnyebb az átállás Cinnamon vagy KDE asztali környezetet használó linux-ra, azok egészen hasonlítanak alapállapotban is a Windows-ra, bár a KDE-nek elsőre ilyesztően szerteágazó a funkcionalitása.

    && Cikkíró
    Nagyon jó írás lett, köszönjük szépen! :R
    Fájlkezelőben próbálj meg egy F3-at nyomni, mert emlékeim szerint az hozza elő a második panelt...
    Ez igaz a Cinnamon, a Gnome és a KDE beépített fájlkezelőire is, ha jól emlékszem.

    (#7) cuebler
    Van WINE és hozzá PlayOnLinux, ezek teszik futtathatóvá a Windows-os alkalmazásokat.
    A PlayOnLinux tud több WINE verziót és "C:\" meghajtót kezelni, értsd: lehet WIn 95-ös C meghajtód és Windows 10-es is, egymás mellett, az alkalmazásokat meg arra telepíted, amelyikre akarod.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Dave™

    nagyúr

    válasz batai15 #619 üzenetére

    Mitől jó: globális menü, helytakarékos, HUD, keresésre fókuszál. A Gnome (3) számomra a közelében sincs. Nyilván annak fáj a döntés leginkább, aki használta és szerette. Majd meglátjuk mennyire szabják át a Gnome-ot vagy lesz-e aki felkarolja a Unity-t. Mert ennyi erővel nyugodtan lehet Manjarot vagy bármi mást is használni. Jó azért ennyire nem egyszerű a helyzet, de nagy csalódás...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák