Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seawolf570

    aktív tag

    Sziasztok.

    Egy kérdésem lenne az L9 tulajokhoz.
    Az lehetséges, hogy az általam vásárolt L9ben csak 3G memória van (768M RAM és 2,3G tárhely)?
    Azért kérdezem, mert mindenhol 4G szerepel (1G RAM és 3G tárhely), kivéve az amerikai változatnál, de annak a kijelzője is kisebb.
    A telefont a T-mobilnál vettem és az elsők közül való, a telefon jellemzőinél most is 4G memória szerepel a telefon mellet.

    A másik problémám, hogy a programokat nem tudom átrakni a memóriakártyára, az App-oknál csak törlés és leállítás közül választhatok.

    A válaszokat előre is köszönöm (bocsi ha van már rá válasz a fórumban, nem nagyon van időm több mint ezer HSZ-t végigolvasni).

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz akcsy #1035 üzenetére

    Köszi a válaszokat, így már érthető.

    A legnagyobb problémám az volt eddig, hogy ez az első androidos telóm, és sok mindent nem értettem.
    Eddig Symbian-os teóim voltak, de az Android nagyon bejön, a telefon meg nagyon tetszik, eddig nem bántam meg a vételét. Én azok a szerencsések közé tartozom, akiknek a T még 23.-a (a hivatalos megjelenés) előtt kipostázta a telefont (21.-n már nálam volt).

    Igazából a RAM nem érdekel, mert röccenés nélkül visz mindent, ami idegesítő, az az App-ok áthelyezésének a hiánya.

    Sajnos a frissítés megvolt, ha jól emlékszem már 22.-én lefrissítette magát. Ha jól értem, akkor buherálás nélkül az appok átrakása nem lehetséges egyenlőre.
    Hol tudom megnézni, hogy a V10A van-e rajta vagy a V10E (mert a szoftvernél ilyen jelölést nem találok)?

    Egyébként köszi a segítséget. :R

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz akcsy #1040 üzenetére

    Közben megtaláltam, a szoftver verziónál van P76010e-216-30, ezek szerint a Rootolást buktam (bár igazából nem nagyon akartam buherálni, nem stílusom, viszont a muszáj nagy úr), így nem kell döntenem. A levélíráshoz a nevemet én is adom ha valaki összedob egy levelet, mert ez így tényleg idegesítő, pedig a telefon nagyon tetszik és minden másban kielégíti az igényeimet, elvárásaimat.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz bubus66 #1042 üzenetére

    Igen, pontosan erre gondoltam.

    Ha nem megy máshogy, megvásárlom a NFS Most Wanted-et az több mint 2G-át telepít a gépre és mivel nem tudom majd telepíteni, megkérem az LG-t oldja meg a problémámat.
    Egyébként ezt nem is értem, hogyan gondolták ezt, ha pl. telepítem a Navigont és nem csak a magyar térképet akarom használni, mi a teendő, az nem fér fel a 2G-ra.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Collos23 #1090 üzenetére

    Igen jól értelmezted, pont úgy van ahogyan leírtad (sajnos).

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Collos23 #1101 üzenetére

    Én a Grand X és a S Advance közt hezitáltam, amikor megjelent a T-mobile webshopjában az L9. Nálam nem volt kérdés, hogy a három közül melyik legyen.
    Semmi bajom a Kínai gyártóval, szerintem jó telefonokat készítenek és árban is verhetetlenek. Nálam a kijelző miatt eset a választás az LG-re. Az IPS szerintem messze a legjobb kijelző a piacon mobilos vonatkozásban. Lehet, hogy az Amolednek szebb színei vannak, de az IPS élethűbb színeket ad, és ha jól tudom a fogyasztása is kisebb.
    Sajnos az App áthelyezés SD-re kicsit elszomorít, de bizakodom benne, hogy javítva lesz. Már egy hónapja van nálam a telefon, de eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, gyors, nagy a kijelző, az aksija nagyon jól bírja és ami szintén fontos számomra, megjelenésre a három közül ez a legszebb.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Collos23 #1103 üzenetére

    Ezért lényeges kérdés, mit szeretnél a telefonnal. Ha valaki szeret "barkácsolni" akkor annak szerintem a ZTE való, ha pedig csak használni kívánja általános dolgokra, akkor az LG a jó választás.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Gedeon31 #1168 üzenetére

    Miért nem kéne elégedettnek lenni?

    5M-es kamera bőven elég, ha nem fogom a fényképezőgépemet és azzal csinálok képet. 1G belső tárhely is elég, manapság fillérekért kaphatóak a 16G-ás SD-k (én 6,5 k-ért vettem CL 10-es Samsungot).
    Az IPS kijelző szerintem a piacon lévő egyik legjobb mobil kijelző, Ahogyan azt már írtam is. az Amoled-nek szebb színei vannak, de azok mesterkéltek, nem valósághűek. Az IPS kevesebbet fogyaszt és jobb a fényereje és a betekintési szöge is 180 fok.
    A hardver nagyon gyors, bőven elég a két mag és az 1G RAM is, nekem még nem sikerült megakasztani semmivel.
    Gyári hibás telefon mindig is lesz és olyan is ami elromlik. A Samsung-ok és a HTC-k is ugyanúgy tönkremennek, ez szerencse kérdése. A főnökömnek hívás fogadásakor rohadt meg a HTC-je (a kijelző megfagyott és úgy is maradt), a szervizben azt mondták kuka, nem sikerült életet lehelni belé.
    Az anyagminőség kiváló, nem recseg, nem ropog, az illesztések tökéletesek. A jelenlegi ára is nagyon jó, főleg a T-nél előfizetésre vállalt hűség hosszabbítása esetén.
    Ezek után miért ne legyek elégedett? Biztos vannak jobb telefonok sőt, de azok drágábbak is. Az igényeimet teljes mértékben kielégíti. Eddig soha nem volt LG telefonom, de most kellemesen csalódtam a márkában.
    Egy nyűgöm van vele, az app-ok áthelyezése SD-re, de reménykedem benne, hogy ez javítva lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Gedeon31 #1171 üzenetére

    A 4G tárhely nagyon jól hangzik, csak az a probléma vele, hogy ebből a rendszer több mint 1,5 G-át elfoglal és kb. 2,4G marad belőle. Még ez is jó lenne, de a gyárilag telepített programok további helyet foglalnak, így a maradék tárhelyből még 1,5G sem maradt.
    Normál programokhoz ez elég is lenne, mivel a zenéket, videókat, képeket a felhasználók általában az SD kártyára pakolják.
    Viszont a probléma akkor jelentkezik, ha valaki szeretne normális navigációt használni, mert a gyári minden csak nem normális navigáció. Előszór a Navigon-nal próbálkoztam, ami a magyar térképpel szinte elfoglalta az egész memória tárhelyet. A másik probléma a nagy méretű játékok esetén van.

    Collos23

    Office fájlokat még nem próbáltam, de a pdf formátumot gond nélkül viszi, miután telepítettem rá az AdobeRaider progit.
    Netezéshez Operát használok és az oldal görgetése olyan folyamatos, hogy ennél már nem is lehetne folyamatosabb. Nincs semmilyen akadás görgetés és nagyítás közben, pedig nálam teljes méretű, desktopra van állítva a megjelenés. Itt nyilvánul meg legjobban a hardver erőssége (két mag és 1G RAM).

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Collos23 #1183 üzenetére

    Kipróbálok egy nagyméretű PDF-et ma vagy holnap, és megírom hogyan kezeli, bár szerintem nem lehet neki probléma miután betöltötte az egészet.

    Gzolo

    Navigon esetén én nem tudtam mit kezdeni a térképekkel, mivel azt oda telepítette ahol a progi található, tehát a C:-re.
    Ezt a problémát sikerült orvosolnom egy iGO-val, mivel annál csak az app megy a C.-re, térképeket és minden mást SD-re kell felmásolni. Viszont továbbá megmaradt probléma a nagyméretű játékok esetleg más programok kérdése. Ahogy írtam is bizakodó vagyok és bízom benne javítva lesz ez a probléma. Ha nem akkor marad a root bármennyire nem vagyok híve az ilyen megoldásoknak.

    Ennek ellenére a telefon nagyon tetszik és nem bántam meg, hogy ezt választottam, a többi dolog bőven kárpótol ezért a kellemetlenségért.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Collos23 #1185 üzenetére

    Na kipróbáltam két PDF fájllal.
    Az egyik egy 94 M-ás 124 oldalas színes magazin, a másik egy 2 M-ás 282 oldalas könyv PDF formátumban.

    Mindkettőt Adobe Readerr-rel nyitottam meg. A betöltés nagyon gyors 1-2 másodpercnyi idő alatt megvan. A görgetés folyamatos a könyv esetén 1 másodperc alatt betöltötte az oldalakat (a telefon képernyője vízszintes állapotban teljes szélességében látszik az oldal), szinte folyamatos. A magazin esetén mivel tele vannak az oldalak képekkel ez kb. 2-3 másodpercet vesz igénybe, amíg be nem tölti nem elég éles a kép, kicsit homályos. Gyors görgetés esetén először fehér kép majd a leírt idők alatt olvashatóak az oldalak. Nagyításnál ugyanez a helyzet, az A4-es méretű magazin már 100%-nál is olvasható, ha valakinek jó szeme van, 120 %-nál mindenki számára olvasható (ez az előnye a nagy kijelzőnek).

    Ugyanezeket a a PDF fájlokat nyitottam meg az egyik asztali PC-men is Adobe Reader X-el, és a magazinnál görgetés közben pár tizedmásodpercnyi elmosódás volt az új oldal betöltése közben. Szerintem ezek után az L9-nek nincs szégyenleni valója, mivel az asztali gépemen az Adobe Reader X miatt GPU gyorsítás van PDF esetén, amit egy Radeon 5770 végez.

    Rengeteg asztali gép és notebook fordul meg a kezeim között és amikben nem dedikált ATi vagy NVidia kari van, ennél sokkal rosszabbul teljesítenek Adobe Reader alatt.

    Nem tudom, hogy mobilos viszonylatban egy-két csúcs négymagos készüléken kívül van-e olyan amin egy ilyen PDF fájl röccenés nélkül elfut

    Ha ez neked zavaró, nem ez a te készüléked, viszont a pénztárcádat ki kell hogy nyissad egy kicsit jobban. Remélem sikerült segítenem.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Collos23 #1202 üzenetére

    Szívesen, így legalább én is meggyőződtem mennyire erős a hardver.
    Ahogy azt írtam is, néhány asztali konfigot is megszégyenítően kezeli a PDF formátumot. Én nem vagyok híve a szintetikus teszteknek, azok mind marketing szagúak, gyakorlati hasznuk nem igazán van, egy-kettő kivételével. Sajnos a benchmark-okat a hardvergyártók pénzelik, ezért soha nem a valós erőviszonyt tükrözik. A hétköznapokban használt programok futtatása a mérvadó, mivel azokkal dolgozik az ember nap mint nap. Személy szerint én az AdobeReadert mindig futtatni szoktam a konfigokon, mert azt a hétköznapokban is használja az ember, vagy például tömörítő programokat.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz ryori #2765 üzenetére

    Hidd el, nem a telefonnal van a probléma, hanem a routereddel. Nekem volt TP-linkem, de soha többé nem lesz csakis Cisco vagy Netgear, miután a TP-vel 1 évig szívtam. Lehet, hogy sokaknál bevált a TP de nálam minden addigi probléma megszűnt, miután beüzemeltem a Linksys-t. Azóta semmilyen WIFI-s eszközt nem dobál le, az internet sebességem nem lassul be, a különböző eszközök között is jó a kapcsolat és ami lényeg több mint fél éve egyszer sem kellet reset-elni. A régi mondás itt is gaz "Olcsó húsnak híg a leve".

    Szinte naponta olvasom itt a HSZ-eket és azoknak írom a következőt, akik vásárlás előtt állnak.

    A hivatalos T-mobilos megjelenés (november 23.) előtt 2 nappal kiküldték a telefont, úgyhogy az első tulajok egyike vagyok. Csak annyit tudok mondani róla, hogy életem egyik legjobb telefonja (98 óta vagyok előfizető a T-nél, tehát volt már pár teló a kezeim között). Ár/teljesítmény/minőség arányban szerintem az egyik legjobb telefon a piacon. A több mint három hónap alatt soha nem lassult be, nem fagyot ki, nem kellet újraindítani. Két-három naponta dobom fel a töltőre (40-50 %-nál), ennél többet csak a NOKIA 5110 (99-es) tudott féltégla méretű akkumulátorral. Az összes frissítést feltettem rá és röccenés nélkül felment mind a PC Suite-tal. Itt megjegyezném, hogy csak olyan PC-vel álljon neki mindenki, amelyiknél a rendszer "atom" stabil, mert úgy járnak mint már sokan, ezért javaslom a bubus66 által leírt frissítési módszert.

    Bubus66-nak köszönöm a sok hozzáértő tanácsot és tippet. :R

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    Nem akarok senkit sem megbántani, de mielőtt valaki elkezdi köpködni, földhöz ütögetni a telefonját (legyen bármilyen, vagy más eszközét, pl. PC, notebook stb.), kicsit merüljön el a tudatában és gondolkodjon el azon mit csinál rosszul, mert nem biztos, hogy a készülékkel van a baj, hanem sokszor a userrrel.
    Régi jó rádió- és TV szerelő mondás szerint "A hiba nem az ön készülékében van", vagy "A készüléknek ez nem hibája, hanem tulajdonsága".

    Szerintem ez a két mondat örök érvényű marad. Tehát ha szaggat vagy lefagy a telefonunk, akkor nem kell a földhöz csapkodni, szidalmazni a gyártót vagy a tervezőt, hanem le kell ülni és megnézni mi zabálja a memória, CPU, vagy GPU erőforrásait és kiiktatni. Nem kell minden sz@rt leszedni torrent oldalakról, Play-ről és felpakolni a telefonra, mert a legtöbb dolog pont az aminek leírtam.

    Ha hamar lemerül az aksi, az általában nem azért van mert sz@r, hanem azért mert a hátérben 1 millió olyan dolog fut amire talán nincs is szükségünk (ezek közt vannak az olyanok is, amikről nem is tudjuk, hogy fent van és nem is biztos, hogy látjuk, mert pont ez a célja, valamivel felmászott és önálló életet él) , vagy gyenge a térerő és folyamatosan tornyot keres.

    A másik idézetre pedig érvényes az, hogy mielőtt veszünk egy ilyen telefont (vagy bármilyent), gondolkozzunk el rajta, mire is kell igazán. Ha csak egy drágább telefon tudja azt, amit mi szeretnénk, akkor vegyük meg a drágább telefont, vagy fogadjuk el azt a tényt, hogy ez nem tudja azt és ne is kívánjuk tőle azt amit nem tud (mert ha tótágast állunk, akkor sem).

    Nem vagyok nagy telefonguru, de közel 15 éve foglalkozom számítógépekkel és ezeket a tapasztalataim alapján írom. Az esetek nagy részében a user hibájából hibásodik meg egy hardver és legtöbbször csak a szervizek jóindulatán múlik a csere vagy javítás, ezért nem kell hülyének nézni őket. Hogy akkor miért cserélnek vagy javítanak? Nagyon egyszerű, azért mert sokszor az üzletnek csak ártana ha vita lenne belőle, úgyis benyeli a forgalmazó vagy a gyártó, azok nem kérdőjelezik meg általában a szervizek állásfoglalását.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz akcsy #3366 üzenetére

    Aláírva, még 87 kell.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz bubus66 #3411 üzenetére

    "Sajnos ez android specifikus nem LG. Az android os a másolásvédelem miatt tíltja ezen opciókat.'

    Erre had reagálja, mert ezt nem bírom szó nélkül, ez egy nevetséges érv és vicc is egyben.

    Számomra ez hasonlóan hangzik mint a következő:

    Szeretnél egy kombi autót venni, mert sokat szeretnél pakolni bele, a munka és a nagy család miatt. Elmész egy autókereskedésbe és meg is veszed, viszont hazaérve azt veszed észre, hogy a hátsó ajtót csak részben lehet nyitni (pl. csak a szélvédő alatti részt). Mindjárt rosszul vagy, mert éppen egy mosógépet szerettél volna vásárolni, de az így nem fér be, hiába a 20 millió literes csomagtartó. Felbőszülve visszamész és reklamálsz, hogy ekkora ajtón nem lehet bepakolni, erre a következő választ kapod. Sajnáljuk uram, de ez nem a gyártó hibája, ez a kombi szabvány, ami azért ilyen, hogy ne lehessen vele nagy dolgokat ellopni, mert mostanában nagyon elszaporodott a nagy cuccok lápása. Egyébként családi autónak ideális, mert a táskák és bőröndök beférnek, a plafonig is, csak egy bizonyos mennyiség után belülről kell pakolni. Egyébként nyugodtan tehet rá egy teljes hátsó ajtót, csak akkor bukta a garanciát.

    Na elmennek ezek oda ahová gondolom, nem csak az LG, hanem a Google is. Nem mondom, hogy nem jó a telefon, sőt szeretem nagyon, eddig semmi bajom vele, de ne döntsön senki helyettem, hogy bűnöző leszek-e vagy sem.

    Ezek után nekem ne szidja senki sem a Billi gyereket (MS) sem a Symban-os srácokat főleg úgy, hogy az androidnak az alapja egy free OS, Linux kernel fölött fut maga az Android.

    Ami a legnagyobb poén, hogy valójában ők is loptak, mivel "A fejlesztők Java nyelven írhatnak alá menedzselt kódot, az eszközt a Google által fejlesztett Java programkönyvtárokon keresztül vezérelve", hát igen és ezért egy fillér licenc díjat nem fizettek az Oracle-nek. Magyarán, "Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű". Nem engedjük, hogy bűnbe essél, majd mi lopunk helyetted is, mert lopni csak nagyban érdemes.

    bubus66 ez nem neked szól, csak folytatni kívántam ezt a témát, ezért írtam válaszként.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz bubus66 #3443 üzenetére

    Én tegnap egész nap szívtam a frissítéssel, pedig eddig soha nem volt vele probléma, a hiba az USB driver volt. Nem tudom miért de csak ezzel LGUnitedMobileDriver_S4981MAN38AP22_ML_WHQL_Ver_3.8.1. hajlandó frissíteni, különben állandóan kidobált frissítésből, mindenféle hülye üzenetekkel. Mondom eddig simán ment az előző USB driverrel is, de JB csak ezzel a legújabbal hajlandó felmenni.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz bubus66 #3446 üzenetére

    Innen töltöttem le tegnap, ez a hivatalos magyar oldal. Nálam csak ezzel ment, előtte ez volt fent LGUnitedMobileDriver_S4981MAN37AP22_ML_WHQL_Ver_3.7.2., ezzel állandóan kidobott, pedig V10H ezzel ment fel és ezt is a hivatalos magyar oldalról szedtem az előző frissítés előtt. Szerintem csak az újjal próbálkozzon mindenki, mert mással nem fog menni, én tegnap egy fél napot szívtam mire rájöttem a hiba forrására. Nálam a gyári LG szoftver állandóan meghalt (leállt hibaüzenettel) a frissítés megkezdésekor.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz bubus66 #5061 üzenetére

    bubus66-nak igaza van, nem érdemes vele szórakozni, be kell vinni egy szervizbe ott megcsinálják és marad a garancia. Egyébként a képen nagyon jól látszik, hogy nem csak az üveg sérült, hanem alatta a kijelző is (ez a felső részen lévő elszíneződésből jól látszik). A legnagyobb probléma a telefon vékonysága, nagy az esély rá, hogy a nyáklap is sérült a kijelzővel együtt.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Gzolo #5069 üzenetére

    Bocsi nem neked szántam a választ.

    Na akkor leírom, miért jó a szerviz (nem vagyok szervizes és nem is reklámozok szervizt, csak a tapasztalatokat írom le).

    Kb. 3 éve húgomnak volt egy E51-es Nokiája ami kb. 1-1,5 éves volt. A munkahelyén kicsit idegileg kikészítették és már alapból ideg volt, amikor próbált engem felhívni egy sürgős ügyben, de én nem vettem fel a telefont, mert a kabátomban hagytam és így nem halottam. A huszadik próbálkozás után annyira felspannolta magát, hogy amikor beszállt az autójába, az ülésre dobta a telefont, ami onnan elpattant és kijelzővel valami kemény műanyagnak vagy fémnek ütődött. A kijelző kb. olyan lett mint a kollégáé fentebb. A készülék működött, csak látni nem lehetett semmit a kijelzőn. Amikor találkoztunk megmutatta és megkérdezte mit csináljon vele, vegyen újat, vigye be a szervizbe, vagy majd én megcsinálom. Természetesen műszerész létemre én azt mondtam, jobban jár ha én rendelek hozzá egy kijelzőt, és majd kicserélem. Meg is néztem a neten, olyan 7-12 k környékén voltak az új kijelzők, de ugye akkor a gari ugrik. Gondoltam egyet és bementem a pécsi Nokia boltba, ami szerviz is, egy próbát megért. Megnézték a telót, csóválták a fejüket (vajon mi történhetett vele, mondtam leesett), majd azt mondák másnapra megjavítják ha jól emlékszem 10-12 k-ért. Mindjárt ott is hagytam, gondoltam ennyiért nem érdemes vele vacakolni, a netről kétes dolgokat rendelni stb. Természetesen azt mondták gari így marad, ha ők csinálják, csak ki kell fizetni az árát. Annyira jó fejek voltak, hogy először gondolkodtak azon is, hogy lehetne gariban megcsinálni, de hát a törést nehéz így benyeletni a gyártóval, ha lett volna rossz kijelzőjük, akkor megcsinálták volna.

    A lényeg most következik. Másnap kész lett a telefon, el is hoztam, nagyon jól működött első ránézésre. Pár héttel később húgom el kezdett panaszkodni, hogy vacakol a telefon, megszakadnak a hívások, nem mindig jó a mikrofon, eldobálja a térerőt stb. Visszavittem a Nokia szervizbe, ahol azt mondták, több mint valószínű a nyáklap is megsérülhetett az ütéstől, ezért vacakol. Szívesen kicserélték volna gariba, de azt mondta a srác, vigyük vissza T-be, ott valószínűleg kicserélik egy másik telóra, mert akkor már nem lehetett kapni az E 51-et (így jobban járunk). Meg is történt, vissza lett víve a T-be, ahol kicserélték egy vadi új E 52-re újabb két év garival. Természetesen a Nokia szervizben a gari papírra nem írták rá a törött kijelzőt, csak sima javítást, ezért nem is firtatták a cserét. Látták már javítva volt egyszer, gondolták akkor ők már nem szórakoznak ezzel, persze azt nem tudták, hogy a kijelzője lett eltörve és ezért sz@r az egész telefon.

    Ezek után el lehet dönteni, mi az olcsóbb, elvinni Józsihoz a telefonnepperhez, akinek az eredeti szakmája szakács, vagy cukrász, esetleg ács vagy kőműves, vagy okosan megbeszélve egy szakszervizzel kicseréltetjük velük nem sokkal több pénzért De meg lehet rendelni kétes helyről is a kijelzőt és minden szakképzettség, tudás és szerszám nélkül nekiugrani, hiszen egy szabad országban élünk. Persze ha balul sül ki a dolog, a tükör elé lehet állni és arcképen köpni saját magunkat, hogy mekkora pancserok voltunk.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz Gzolo #5073 üzenetére

    Örülj neki, hogy egyáltalán "okostelefont" kaptál, én pár éve egy 5800-as Nokiát vittem be javításra, amit kiküldtek Hollandiába és egy 20 Ft-os telefont akartak cserébe adni, ami úgy nézet ki, mintha a pöcegödörből vették volna ki. Illedelmesen csak annyit mondtam, hogy köszi van tartalék telefonom, majd küldjétek az SMS-t ha kész az enyém. Ennyit a pécsi T-ről, meg egyébként is ilyenek szinte mindenhol. Igen náluk néha rájuk kell borítani az asztalt, ha máshogy nem megy.

    Egyébként véleményem szerint érdemes inkább a márkaszervizekbe vinni ha van mint pl. a Nokiánál, ha meg csere a telefon, akkor ők úgy is kiállítanak egy papírt róla, amivel be lehet menni pl. a T-be, ott pedig nyalhatnak sót. Sajnos ha szolgáltatónál veszi az ember a telefont, akkor csak a szolgáltató jogosult a cserére, a függőség miatt, az más kérdés, hogy néha ők is csak függetlenre tudják cserélni. De az igazolást minden esetben ki tudja állítani a márkaszerviz a cseréről és ez ellen a szolgáltató nem tud semmit tenni, köteles elfogadni, mivel a márkaszerviz a gyártó "keze". Természetesen ilyenkor a szolgáltató pampog, hogy miért nem hozzá vitted ők is megvizsgálták volna (az én esetemben is ez volt), a válasz ilyenkor egy mosoly és "azért mert ehhez volt kedvem" (belül meg "egyébként bek@phatjátok"). És ami érdekes még, a márkaszervizben elém raktak kb. tíz telefont, mert olyan pont nem volt és megkérdezték, hogy arra az egy napra melyiket szeretném elvinni (volt olyan ami sokkal jobb volt).

    Na de nem akarom szét OFF-olni a topikot, a lényeg, hogy érdemes körülnézni a lehetőségek között, mert minden vert helyzetből ki lehet jönni jól és nagyon rosszul is.

    Az L9-et illetően pedig nagyon meg vagyok elégedve, még így fél év után is, nem bántam meg, hogy ezt választottam. Jobb, nagyobb tudású,minőségibb telefonok vannak ennél, de nem ezen az áron. Ár/érték/tudás/minőség arányban, szerintem még mindig ez az egyik legjobb a kategóriájában. Ha most kellene választanom, megint ezt választanám, pedig az életben nem volt LG telefonom előtte, sőt ettől a márkától mindig is elhatárolódtam, ha telefonról volt szó.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    Emberek mi történt itt tegnap óta? :(((
    Nehogy összevesszetek már a hozzászólásom miatt. :N

    mihione

    Amikor arról írtam, hogy az egyik legjobb (hangsúlyozom még egyszer, nem a legjobb, hanem az egyik legjobb) ár érték arányú a tudását stb. figyelembe véve, akkor nem számoltam bele a 4,3 colos kijelzőjű telefonokat.

    Hidd el nem egyik napról a másikra döntöttem, végigolvastam a számomra még megfizethető telefonok tesztjeit,véleményeket olvastam róluk stb. Ami döntő jelentőségű volt a hardver mellet, az a kijelző mérete volt (nem akartam kompromisszumokat kötni még ebben sem). Ezért nem lett pl. Samsung Galaxy S Advance, vagy Motorola Defy stb. A végső tényező pedig az volt, hogy a T-nél kapható legyen előfizetésre, ugyanis már több mint 15 éve vagyok előfizető ugyanazzal a számmal.

    Ez utóbbi tényezőt a T magasról le szokta sz@rni, annak ellenére, hogy még további 4 előfizetésem van náluk. Szerintem ez csak őket minősíti.

    Lehet, hogy hardverileg esetleg szoftverileg az Atrix 2 jobb és még olcsóbb is, de a kijelzője számomra kompromisszum a mérete miatt, magyarán a listáról kilőve. Felmerülhet egyesekben, akkor miért nem egy 4 magos csoda, miért ez. Nagyon egyszerű a válasz. kinőttem abból a korból, amikor az volt a fontos kinek erősebb az apukája, kinek van drágább biciklije, kinek jobb a Matchbox-a és kinek van több belőle. Amire kell arra elég a két CPU mag, az 1G RAM és a kijelzője 4.7 col mint a nagyoknak. Azért nem vagyok hajlandó plusz 50-70 ezret kiadni, mert 4 CPU mag van benne és most az a menő.

    Már említettem jó pár HSZ-el ezelőtt, hogy az elsők között volt meg a telefon Magyarországon, tehát nálam régebb óta nem sokan nyüstölik. Ennek ellenére nagyon meg vagyok vele elégedve minden tekintetben és egy pillanatra sem bántam meg eddig, hogy ezt választottam. Pedig a több mint 15 év alatt megfordúlt a kezem között pár telefon. A féltégla méretű Ericsson-tól kezdve (amibe bankkártya méretű teljes SIM ment bele) a kb. gyufásdoboz méretű SonyEriccson-ig bezárólag, szinte minden létező (a T-nél kapható) gyártótól, különféle operációs rendszerekkel felszerelve.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

  • seawolf570

    aktív tag

    válasz AxBattler #5626 üzenetére

    Szia.

    Nem akarom ismételni magam Collos23-nak szintén ez volt a kérdése. Itt olvashatod rá a válaszomat. Ezt még decemberben ICS alatt teszteltem. Remélem tudtam segíteni.

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

Új hozzászólás Aktív témák