Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bollokcs80

    Korrektor

    válasz hodostamas #917 üzenetére

    Én pont ezért vagyok baromi elégedett, úgy érzem, hogy az LG-nek nem csak a legújabb-legdrágább készülékek eladása fontos, hanem igyekszik minél több készüléket támogatni/frissíteni és minél több vevőt "kielégíteni" (sic!) :)

    Ahogy elnézem, sok munkát ölhettek a frissítésbe mert a launcherben is elég sok változás van. Közzéadom amiket én tapasztaltam, hátha hasznos lesz másnak is:

    A frissítés kábelen keresztül 25 perc alatt lezajlott, ebből 15 perc maga a frissítés letöltése ( UPC ADSL 29-es körzet - ez van :DDD ). Újraindítás után egyből használható is volt, hardware resetet nem csináltam, de átálltam az új futtatókörnyezetre (+1 restart, 4-5 perc optimalizálás).

    A hardveres dolgok:

    Tapasztalataim szerint a belső tárhelyen kb. 300-400 megával kevesebb hely lett, nem tudom hogy a rendszer vagy az új hozzáadott programok miatt.Kis takarítás után ebből kb 100-140 MB visszanyerhető.

    A KnockOn nekem elég hektikusan működik, felébresztésnél kb. ötből kétszer, de olyan erősen kell koppintani, hogy már elkezdtem félteni az üveget. :) Lezárásnál azonnal reagál.

    Valamit bütykölhettek a fényerőn is, mert korábban 25%-on használtam, most pedig 0%-ra(!) levéve is tökéletesen látható minden.

    A szoftveres rész:

    Én a magam részéről egetverő gyorsulást nem érzek, de tény, hogy 100-120 megával kevesebb RAM-ot eszik. A felület tényleg elegáns és letisztult lett, bár az ikonok kicsit szögletesek. Van néhány új widget is, az FM rádióé kimondottan jópofa és hasznos.

    (Itt jegyezném meg, hogy a frissítés után csak két téma maradt, a "húzós" képernyőzárnál szintén csak két effekt elérhető, illetve nincsenek előre összerakott záróképernyők - mivel most már ki lehet rakni a widgeteket.)

    A programokban kisebb finomítások vannak, plusz felrakja a Drive-ot és a Quickofficet (én előbbit ESF-ből használom, utóbbi meg amúgy is fent volt), a Hangouts-ot nem állítja be az SMS-re alapértelmezetten. Az Exchange kliensnél végre egyszerűen állítható, melyik mappákat szinkronizálja - nagyon régi problémám volt, nagy piros pont érte. :C

    Két saját programom (Quicker, 3G Watchdog Pro) valamiért "eltűnt", de egy újratelepítés után mindkettő működött rendesen.

    A SmartShare szerintem kényelmesebb volt az alkalmazásokban, most menüben kell turkálni utána.

    A nyomtatást még nem tudtam kipróbálni, erről várnék tapasztalatokat.

    Az LG saját alkalmazásai kibővültek, kaptunk pár új programot/kiegészítőt és az ezt kezelő program is más lett (Frissítési/App központ). Én 4.1 alatt ezeknek a 99%-át leszedtem, erre most mindet visszarakta. :U Itt zavar az, hogy ezeket a programokat nem lehet leszedni, nekem a Rendszerbeállítások/Alkalmazások részben sikerült csak eltávolítani/letiltani. Nagyrészt szerintem ez az oka a fentebb említett helyfoglalásnak, ezek az appok kicsit sok helyet zabálnak (egy AccuWeather 41 MB? - nemár! :F)

    Összességében nagyon elégedett vagyok, ajánlani fogom az LG-t mindenkinek. :R Life's Good! :))

    B.Cs.

Új hozzászólás Aktív témák