Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkDeer

    senior tag

    válasz zzola #8387 üzenetére

    Jogos a kérdés, és nem egyértelmű a válasz.
    Az Optimus G előtt is több LG mobilom volt, és azok sem mind európai piacosak voltak, de KDZ-vel rátelepítve egy eu-s romot mind tökéletesen működtek.
    Ezen felbuzdulva vettem ázsiai G-t, mert jóval olcsóbb volt mint az eu-s verzió.
    Ha előre tudom, hogy ezzel nem lesz jó a gyári rom akkor nem ezt vettem volna.
    De ezt a GSM boltosok sem tudják, hiszen ők is eu-s rommal adják el az ázsiai készülékeket, én is F-es eu-s rommal kaptam meg a szingapúri G-met.
    Valami szoftveres hiba van a gyári eu-s romokban ami miatt nem működnek ázsiai készülékeken.
    De mivel a hiba csak szoftveres nem hardveres, emiatt nagy valószínűséggel javítható, csak meg kell találni a megoldást.

  • Pampipapi

    tag

    válasz zzola #8387 üzenetére

    Ezen hiba kapcsán gyári ROM-ként emlegetett ROM-nak az számít ami a gyártótól származik... Persze érzem én az iróniát a kérdésben, de azért is hoztam fel a HTC-s példát ami gyártói garis, mert érzékeltetni akartam, hogy veheted legális forrásból, akkor is elég sérülékeny a rendszer (android).
    A másik, hogy nem akarok megbántani senkit, mert segítőkész emberek írnak javarészt, de több ezer hozzászólás születik, hogy milyen jó a készülék, de amikor kiugrasztja vki a nyulat a bokorból, akkor azért kiderül, hogy sokan küzdenek egy adott problémával.
    Ez csak ezért rossz, mert megtévesztő. Ha ténylegesen tudom előre, hogy a GSM boltos készülékkel várható probléma (nekem 2 db G-ből 2 rossz) akkor nem veszem meg ott. Ma lesz az 5. alkalom, hogy megyek (most a pénzért). Nekem még most sem egyértelmű, hogy csak a GSM boltos telefonok lehetnek rosszak (de lehet, hogy így van!)
    Szerintem sokan nem is foglalkoznak egy ilyen "apró" hibával, hozzá van már szoktatva a társadalom ilyesmihez (pl. autóipar, ebbe mélyebben belelátok).
    Örül az ember az új funkcióknak, de vele együtt kap egy csomó nyavaját (igen, általánosítok :) ).

Új hozzászólás Aktív témák