Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Bounti #1994 üzenetére

    Hali!

    T-Mobile-nál a GSM 900 MHz-es frekvenciája biztosan jó lesz. :K Lásd Wikipédia: T-Mobile: "900 és 1800 MHz-es frekvencián nyújt minőségi GSM szolgáltatást".
    Szólj, ha ki tudtad kapcsolni a többi sávot, engem is érdekelne. :) (Még nem próbálkoztam vele, lehet, hogy majd én is kipróbálom.)
    Szerintem egyébként a GPRS-elérést érdemes kikapcsolni, és átállítani arra, hogy csak szükség esetén keresse, mert ez is sokat segíthet az akksi terhelhetőségén: Beállítások » Kapcsolatok » GPRS kapcsolat » Szükség esetén.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Bounti #2000 üzenetére

    "Na pl ez nem igazán függ attól, hogy te milyen telókat favorizálsz... (persze függ egy cseppet a rendszertől amit futtat...)"
    Nem értem a problémádat a mondatommal. Ki mondta, hogy az akksi terhelhetősége attól függ, milyen telót favorizálok? :F Mi abban a "nem korrekt", hogy leírtam a tapasztalatomat, miszerint a Sony Ericsson és Nokia telefonok jobban bírják a terhelést? Én eddig ezt tapasztaltam, és kellemetlenül csalódtam, amikor 2, max 3 napon belül már tölteni kellett a KP500-at, tök új állapotában is, ha valamivel terheltem. És nyilván pl. nem hallgatok egész nap zenét, csak amikor utazom.

    Szerk.:
    (#2001): Miért, ez illegális? :F Én nem tudok róla, de szólj, ha tudsz valamit. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Bounti #2003 üzenetére

    "hogy mennyit bír egy teló, az nem függ attól (legtöbb esetben), hogy milyen gyártmány."
    Miért ne függhetne... Adott gyártó adott akkumulátorokat bocsát ki, adott cég adott akksigyártótól rendel, és így tovább... Nyilván az akksi specifikációitól függ, mennyit bír, nem a gyártótól, de gyártó meg nyilván adott terméket készít el, annyira nem bonyolult a képlet... :D
    Szóval ez alapján is simán elképzelhető, hogy a Nokia jobb minőségű akksikat rendel, mint mondjuk az LG, mert nem épp ezen szeretne spórolni. Amúgy is a Nokiák híresek a rendkívüli élettartamukról, legalábbis a régebbi típusokra ez mindenképp igaz (jó gyártótól rendelték az akksit is): haveromnak most elcsesződött a telója, és elővette a "százéves" Nokia 5110-esét, ami még mai napig tökéletesen működik... :Y
    Szerinted erről az LG-telóról mit fogsz tudni elmondani 10 év múlva? Emlékezni fogsz rá egyáltalán, hogy volt ilyen telód? :DDD

    A sávállítós ötletet nagyon köszönöm, a többieknek meg csak ennyit mondhatok: 1809#*500#
    Én kockáztattam. ;]

    Sk8erPeter

  • Teszla_

    senior tag

    válasz Bounti #2006 üzenetére

    Szerintem is nagyon nagy jelentősége van annak, hogy ki melyik funkcióját mennyire használja a telefonnak. Saját tapasztalatom ezt mutatja legalábbis.
    A Kp502-nek elég nagy kijelzője van és ha világít, elég sokat zabál, tehát ne csodálkozzunk, ha hamar merül. Én ezért is használom 40%-on a fényerőt. Nyerek vele néhány órát. De minden telóm kijelzőjét lecsavarom addig, amíg még nem zavaróan sötét.
    Bluetooth ma már nem fogyaszt annyit mint régen. Anno az N-gage-et 1 nap alatt legyilkolta, ha egész nap be volt kapcsolva.
    Aki meg zenét hallgat rajta, az ne várja, hogy sokáig húzza majd a telefon.

    Bár van ellenpéldám is erre, ami azt mutatja, hogy egy jó optimalizálás csodákra képes. Ezt wifivel kapcsolatban tapasztaltam. A hp 514vm bírta 5 órát wifivel, a nokia 9300i meg egy órát se. A hp procija 200mhz, és 176x220-as kijelzője van, a nokiának 150mhz-es a procija és 640x200-as a kijelzője. De ettől még bírhatott volna többet a 9300i.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Bounti #2006 üzenetére

    Teszla_, Bounti: ezt most kettőtöknek írom, mert végül is egy témáról beszélünk. :) Teljesen igazatok van abban, hogy egy szar teló alapján nem szabad leírni egy márkát, úgy tűnik, csak a düh beszélt belőlem. :D Egyébként ilyenben sem szabad általánosítani, ez való igaz. Teszla_, ha azt mondod, volt már másik LG-telód, aminek teljesen jó volt a szoftvere, és ilyen hülyeségek nem voltak nála, akkor elfogadom, hogy csak ezt a terméket sikerült kicsit elcseszerenteniük. :D Biztos a tesztelés során elég sok dolog felett átsiklottak, kisebb költségvetést szántak ennek a telónak a megfelelő tesztelésére, fejlesztésére.
    Azért ne tűnjön úgy, hogy csak a rosszat látom, mert nem így van. :) Filmnézésre pl. szerintem meglepően jól használható, nagyon örültem neki, amikor először kipróbáltam a konvertált film lejátszását, és tökéletesen elfogadható minőségű volt, még a felirat is nagyon jól olvasható volt rajta.
    Szóval bocsi, kicsit elragadtattam magam, túlságosan csak a negatívumokra koncentráltam. :P
    De azt továbbra is fenntartom, hogy amiket a hosszú hsz.-emben leírtam, igen zavaróak, azon még lehetett volna csiszolni, és programozási szempontból nagyon egyszerűen megoldható problémának tűnnek, persze leszámítva a hardverkezelés részét (lassú reagálás, lassú animációk), nyilván lassabb, gyengébb adottságú hardverből jó programozónak is nehéz kihoznia a maximálisan elérhető sebességet.
    Egyébként még a kamerával van bajom, nagyon gyenge képeket készít beltérben, mesterséges fénynél, és nincs autofókusz (SE-nál szokott lenni újabb készülékeken, hasonló árkategóriában is tudtommal).

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák