Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz csab2 #201 üzenetére

    Szeretem, hogy annyira okosak vagytok, csak keresni utáltok a guglival. :W
    Mindig meg tudjátok magyarázni mi a külföldről behozott, meg április 30.-ától lesz kapható, mindezt olyanok szájából, akik még egy telefont nem hoztak be külföldről és gondolom gsm boltban egy percet sem dolgoztak

    KM900 gyártói, LG garancia

    Igaz nincs április 30, de azért nálam már megveheti aki akarja és szerintem még legalább 10 másik boltban is, ha az enyém nem szimpi. :)

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    Egyébként az is megérne egy misét, hogy miért terjednek olyan infók erről a piacról, aminek semmi köze az igazsághoz, gondolom valakinek a barátja egyszer dolgozott 1-2 napot valahol és osztja az észt.

    Azt nem vitatom, hogy vannak inkorrekt kereskedők is, vannak bizony szép számmal, de azért mert valakinek a lova sánta még nem minden ló sánta és azt kijelenteni, hogy minden ló sántán importált háziállat egy kicsit erős túlzás, nem? :D

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz csab2 #208 üzenetére

    Igazad van, a "szürke importból" behozott készüléket az LG nem fogadja el Mo.-on.
    Sőt több gyártó sem fogadja el.
    Egyébként akit érdekel itt van a Nokia állásfoglalása ez ügyben:

    Érdemes elolvasni
    GYIK

    Nem akartam én neked esni, csak a gyártó által bejelentett időpontok, sokszor olyanok, mint a mesebeli királyfik. :)

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz csab2 #220 üzenetére

    Lopottmotornak: szerintem biztos, hogy lesz fekete is, csak ki kell várni.

    csab2-nek és Kárpáti LG értékesítési gurunak:

    Ezt már többször elmondtam ebben a fórumban, a hazánkban forgalomba hozott telók többsége, jelentős többsége, nem a gyártóktól van, Kárpáti persze lenyilatkozza, mert mit mondjon?
    Mondja azt, hogy az értékesítésekhez semmi közük és mindenki átnéz rajtuk a 125k-s árukkal? A Nokiában mennyi egy 5800 és ismer valaki bárkit is, aki ott vett telót?
    A gyártók totál eltolták az értékesítést, senki sem vesz tőlük semmit.
    Ahogy már említettem van több nagyker is (strongandunique , rightphone), ahol hivatalosan már kapható, egyelőre csak a silver, de lesz ez még lopottmotornak feketében is.
    A sau-ban a készlet pillanatnyilag több, mint 50 és az ára (figyelem Kárpáti!) 100k alatt van!

    És ki adta el ezeknek a nagykereknek azt a sok km900-at?
    Az LG, Kárpátival az élen. Szóval megy a hülyének nézés, ha kellett volna 24.-én, tegnap vehettem volna akár 70 db.-ot is, április 30.-a ide vagy oda.

    A rightphone-ban a készlet (most csekkoltam 26-50 db között van), ára 100k alatt.

    Kárpáti mongyon le! :DD

    Persze valamivel etetni kell a T-Mobilet is, akik azt hiszik kizárólagos jogot kaptak, mint az Apple-re, közben az nem vesz máshol Iphonet, aki nem akar! :C

    Szóval trémobiléknak is kell a szöveg, mitől tudja majd az lg eladni nekik 80k körül a butítottat, hiszen mondhatják, hogy 125k a független, trémobil meg megeszi a maszlagot.

    [ Szerkesztve ]

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz Lopottmotor #225 üzenetére

    Persze, Te nem vehetsz, viszonteladónak kell lenned.
    Csak azért hoztam fel példának, mert az LG azt mondta nem kapható hivatalosan 04.30.-a előtt, erre én meg azt mondom, hogy mint viszonteladó simán tudok venni, ezáltal adni is.

    Sokszor olvastam már, hogy: "ekkortól kapható hivatalosan, az biztos kintről van, importos".
    Erre is jó példa ez, a közelmúltban talán a Nokia 6650 az, amit sikerült benntartani annál a cégnél, melynek szánták. (tréfamobil)

    Mit mond Kárpáti?
    "Hazánkban április 30-tól lehet megvásárolni az LG Arena KM900-as modellt a T-Mobile szolgáltatónál, kártyafüggetlenül pedig az LG Mobile márkaboltban 124.990 forintos áron." - mondta Kárpáti Zoltán, az LG magyarországi GSM értékesítési vezetője."

    Ebből következne, ha ilyet akarsz, akkor vagy legyél 30-as vagy vegyél az LG-től.
    Ehhez képest vehetsz vagy 30 helyen és még van 5 nap a hó végéig.
    Okos portálok meg teret adnak a jól értesülésnek.

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz joey04 #227 üzenetére

    Még sosem került szóba, kísérlet sem volt rá egyik gyártó részéről sem.

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    Gondoltam eloszlatok jó néhány félre értést. :)

    A telefonok származásának eltérése
    Normál esetben háromféle telót forgalmaznak a boltok, ezek as, eu, mgar.
    Vannak ettől eltérő jelölések is (I-phone us pl.), de az a három a gyakori.
    Kezdjük as-sel.
    A telefon gyártásra ázsiai, ez elsősorban Nokiánál érdekes, ugyanis:
    Samsung: többnyire egyébként is ott gyártják őket, még az mgart is. A gyártás helyére sokszor nem találsz utalást, csak annyit, made by Samsung. Gyakori gyártási hely Korea, az itt gyártott telókat a boltok eu-s jelöléssel forgalmazzák, bár Korea is Ázsia ugye. A telefonok sw-jét többnyire békén hagyják, mert a magyar is benne van.
    Ez nem feltétlen előny, mert a gyárból öreg sw-vel jön ki a cucc, ha magyarozni kellett volna a vevő jobban járna, mert igaz egyesek szerint az sufni tuning, de valójában profik csinálják és sokszor a legújabbat teszik rá.
    SE: szintén ez igaz erre is. A magyar telókat is gyárthatják Ázsiában, sokat Kínában.
    Magyarozni többnyire kell őket.
    Moto, LG: ázsiai cucc, a Motorolák kínaiak, az LG-k koreaiak, ettől még lehet magyar garis is, eu-s is.
    Ezek miatt az ellentmondások miatt sokszor nem a gyártást nézik a boltok, hanem a forgalomba hozást, aszerint osztályozzák eu-ra vagy as-ra.
    Nokia: Itt van a legnagyobb gond, minőségi eltérés tapasztalható az as (mady by Nokia) jelölésű telóknál, ezektől érdemes tartózkodni, még akkor is, ha az as telók a legolcsóbbak (vajon miért?) és sokszor gazdagabb felszereléssel adják.
    Eu-s termékek:
    Vannak típusok melyeket beszerzési helytől függően magyarozni kell, eloszlatva a kételyeket a Bécsnek szánt E51 semmivel sem gyengébb minőség, mint a magyar, senki sem hiheti, hogy a gazdag magyarnak jobbat gyártanak, mint a szegény osztráknak, elsőre is hülyeségnek tűnik a felvetés.
    Az eltérések eu és mgar között.
    A használati eusban idegen nyelvű, nem magyar. A product code-ja sem, tehát netes updatenél alapból ugrik a magyar nyelv, ha nincs átírva a kód, ez attól is függ honnan származik a teló, angol mindig lesz benne egyébként.
    Bolti garanciát kapsz.
    (Ennyi az eltérés, nem több!)
    Mielőtt azt gondolnád, hogy sufniban javítják:
    a legtöbbször ezt is szakszervizben javítják, csak nem Te viszed be, hanem a boltos.
    Papíron neki sem csinálnák meg, de ugye mindenhol emberek dolgoznak, megy a fusi, meg a privát meló, ugyanazzal a szerszámmal, felszereléssel, alkatrészekkel csinálják azt is.
    Akinek nincs haverja, ismerőse bent a szervizekben, az nem is igazi boltos...
    Persze itt jön a legnagyobb gond, vannak boltok, ahol a bolti gari egyenlő a semmivel, tojnak a szakszervizre, tákolják a telót, barkácsolnak, házi hangszóró csere stb.
    Akárcsak például az autószerelés ez is bizalmi kérdés, ahol eddig vetted és rendben volt minden ott vehetsz eusat, ahol nem tudod, ott rizikó. Én nem tákolom a telókat, de nyilván mindenki ezt mondja, itt jön be a referencia, kit tudsz megkérdezni stb.
    A gyártás helye: általában a Nokia típusonként osztja el a gyártás helyét, nálunk 6300-át, 6220-at sokat gyártanak, a német piacra menő 6300-ák tőlünk vannak.
    A nagy telók pl N95, N82 stb finnek (ritkán német), a kicsik 1200, 1208 pedig román, még ha magyar garis is.
    A 8800 arte szériát a Nokia kizárólag Koreában gyártja, az összeset, tehát az mgar is ázsiai. :DD

    novinyul Az mgaros telók gari levele. Valóban elvileg benne kellene lennie.
    Azért egy kis tanmese.
    Xy külföldön látta meg a napvilágot, de ott tré az élet, idejött megélni.
    Sok telót vesz (100-asával), ezért kedvező árat kap, nagyon. A teló mondjuk MediaMarktban 100e áfásan.
    Elmegy a helyre, ahol adnak telót, sokat.
    Kér 100db KM900 mgart. Meg 100db w910-et.
    xy megkapja 80-ért, nettóban, ami MM-nél 100k, és nettó, mert a telót "viszi" haza. Kap bele idegen nyelvű garpapírt.
    Ezen garpapírt nem fogadják el nálunk, mert mondjuk hobit nyelvű, hiszen emberünk "viszi" a telót hobitországba. Ilyenkor mi is van? Az SE pl egyszerre 3-4 országba is szánja a telót, ezért látod a dobozon az ország kódokat (HU, CS, PL, SK), később dől el milyen garpapír lesz benne.
    XY eladja telókat QW boltosnak, olcsón, hiszen olcsón vette.
    Ezáltal Te, mint vásárló megkapod kvázi áfa nélkül a telót, csodák nincsenek, nem véletlenül olcsóbb valami 20k-val, mint máshol. Ennek egyetlen hátránya van, a dobozban nincs garpapír.
    Első szervizre viszed vissza a boltba, pedig mgar. (Nem mindent, csak lg, se, néha moto.)
    Sokan felhördülnek, aha, be vagyok csapva!?
    Nem, nem vagy, csak ára van annak, hogy valami olcsóbb, ezért veheted meg kedvező áron.
    Mi van, ha elromlik?
    Boltba vissza, boltból xy-hoz, aki mit tesz?
    Beviszi a helyre, ahol sokat vett, ahol kap egy gyári garlevelet az ismerőstől, hiszen gondolkodjunk csak! A gyári szerviz nem tudja, hogy a teló helye hobitország lenne, mivel eladta a gyár a helynek, ahol xy sokat vett. Hogy onnan hová ment a teló nem érdekes.
    Garpapírral szerviz, megjavítják, első szerviz után, Te mint vásárló kézbe kapod a gyári garpapirt és mehetsz annyiszor szakszervizbe egyedül, ahányszor csak akarsz. :C
    Ezért megmosolyogtató amikor azt olvasom, hogy körüljártuk a 0% áfás 0 perces használt témát. Lásd árgép pl. Fogalmuk sincs mi van. Ha megszűnne ez a 0% áfás, 0 perces használt téma, akkor minden telónak kb 20-25%-kal felmenne az ára és no para, lenne benne garipapír.
    Nézd meg mennyiért ad a Nokia Mo. egy adott telót!
    Annyiért vennéd Te is vagy nem vennél. Akkor az MM meg az LG 125k-s ára lenne a normál ára a km900-nak, Ti vásárlók járnátok a legrosszabbul, lehetne zsebbe nyúlni, ugyanis most gyakorlatilag a hivatalos nagykerek ára körül van a kisker ár. :Y
    Gondolom továbbra is lesznek kétkedők, meg okoskodók, azért egyszer legalább elmondta nektek valaki.
    Természetesen vannak esetek, amikor valaki annyiért tudja adni 20% áfával, mint mások 0-val, belenyúlt egy Metro, PhotoHall akcióba stb (sokszor bele lehet, figyelni kell) , ekkor lesz benne garpapír, de többnyire az van, amit leírtam.

    csab2-nek
    A gyártó nem tilt meg semmit, jogszabályi feltételei sincsenek meg ennek, mi alapon tiltana? Nem kommunizmusban élünk, a diktatúrákban lehet tiltani ilyet. Elvileg az üzleti partnereinek kiköthetné, hogy ne árulják, de ez csak egy egyszerű szerződés lenne közöttük, polgári peres úton követelhetné annak betartását, erről kár is beszélni, kivitelezhetetlen.
    Mindenki azt árul és akkor, amikor akar, ha egyébként a tevékenysége törvénybe, jogszabályba nem ütközik.
    Az alma illegalitása.
    Legális annyit jelent, hogy nem törvénybe ütköző, nem tiltott.
    Legálisan az almát csak a t-mobilnál lehet kapni?
    Ezt ki mondta?
    Ha behozol egyet kintről és eladod, akkor illegálisat teszel?
    Ezt gondold végig még egyszer, egyébként meg, amíg nem azt a pár kivételt árulod, amit tilos vagy engedélyhez kötött, SEMMINEK AZ ELADÁSA NEM ILLEGÁLIS. (jövedéki termék, drog, fegyver, ember stb)
    Az alma kikötheti, hogy csak a 30as telókat javítja gariban, egyébként szerintem ez is megtámadható perben.

    Szerintem nagyjából ennyit érdemes tudni a származásáról a terméknek.

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz Lopottmotor #275 üzenetére

    Ezt már megint ki mondta???? :W

    Van részletfizetés és nem kerül 20k-val többe, hanem ugyanannyiba.
    Az áruvásárlási gyors kölcsönnél a boltosnak nagyjából tök mindegy a dolog, hiszen pl az Otp kifizeti a telefont kb 4-5 nap múlva.

    Nálam pl pont ugyanannyi hitelre is, mint nem hitelre.

    Azért nem semmi mennyi tévhit van egy-egy ilyen fórumon, amióta idekerültem csak kapkodom a fejem.

    Hitelre drágábban adni valamit, mint nem hitelre jogszabály ellenes.

    [ Szerkesztve ]

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    Legalábbis, ha arra gondoltál.
    126k hitelre nagyon sokra jön ki a végén.

    [ Szerkesztve ]

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz -XadAnuX+ #281 üzenetére

    Szerintem az E51 is az volt, mint telefonba nehezen lehetne belekötni.

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    Egy kis infó:

    Az elmúlt egy hétben két vevőm is visszahozta és eladta az Arénáját, nem voltak elégedettek.

    Érdekes...

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz jooker82 #681 üzenetére

    A Viewty smartot még nem tudom, az Arena hamarosan 90k alatt lesz, igaz nem az mg, de az eu-s már most is csak 91900.
    Mivel nem fogy úgy, mint ahogy vélelmezhetően az LG szerette volna (tudom, nektek fanoknak ez hihetetlen ;) ), rohamosan esni fog az ára szerintem.
    Egy ilyen kategóriához dukált volna egy normális gps, ez sem segíti az árának a tartását.
    Az is elég érdekes, hogy majd 100k-ért nem fért bele egy kb 200Ft előállítási költségű memóriakártya a pakkba.

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz erdoke #685 üzenetére

    Hát, az 5800 16000-el olcsóbb és 8Gb jár hozzá.
    Egyébként a vevők jó nagy része vesz memkarit (vagy tesz a telefonba), akik pl N96-ot vesznek, pedig az 16GB, mellesleg egy 8Gb-s kártya ára kisker áron 4000 Ft, (ennyiért adok én neked), akkor gondolhatod mennyiért veszem, nem igazán látom be, mennyiben növelte volna az árát a készüléknek egy 1500-2000Ft-os tartozék. ;)
    Szóval a tapasztalat szerint a népek tesznek karit a 8 illetve 16 Gb-s készülékekbe is, könnyebb kezelni, sokan utálják gépre dugni stb. (nyilván nem az itteni pc és tel gurukra gondolok, de azért belőletek van kevesebb, lássuk be. :D )

    A másik dolog, amit jooker írt: Szerintem amugy jobban fogy mint anno a viewty.Már csak a hsz okból is látom.

    Sajnos közel sem fogy úgy. Te a hszekből a következőt látod:
    Az az 8-10 FAN, aki itt van (vagy 20, mindegy) mind szeretne venni vagy vett vagy fog venni.
    De a fogyás az más. Ha bemész egy lányiskolába, ott mindenki lány, azért fiúk még vannak, nem? :)) De nem akarom bántani a telt, csak gondoltam infót adok, hátha érdekes számotokra ez is. Szóval nem fogy, válság van, drága és nem keresik úgy, mint annak idején a KU990et.
    Mind a KF750, mind a KC910 túl közel van (kiadásilag), azok sem futottak be nagy karriert, ks20 dettó sajna.
    Persze nektek cool meg minden, kezelni is tudjátok, de ennél többet kellene elpasszolni belőle, hogy siker legyen.
    Írtam, hogy ketten is visszahozták, olvassátok el ezt, most jött:
    "Tiszteletem,vevő lennék egy ilyen telefonra készülékbeszámítással. (N96-ról ír - fejedlm) .Van egy Újszerű LG Arena Km900-am,fóliás,fulldobozos.Gondolom a csere helyileg Budapesten történne,ezért fel is tudnék menni.Ráfizetni csak csekély mértékben tudnék,ha kellene.Válaszukat előre is köszönöm.
    Üdv"
    Indoklás nincs, amint látjátok (rákérdeztem, ha megírja, megírom), de egy hét alatt ez a harmadik. Ez is azt mutatja, aki nem zseni a telókhoz, annak gondja van vele. (fejvakarós smiley...)

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz verser233 #692 üzenetére

    Természetesen csökkentett áron, a vevő hibás üzleti döntéséért saját magának kell viselnie a felelősséget. (nem tetszik, nem erre gondoltam stb..)
    20k körül lehet így bukni egyébként.

    erdoke:

    A készülékeket nem az általad említett memkártyákkal árulják, nem is értem minek összekeverni a szezont a fazonnal.

    Egyébként továbbra is csak annyit mondok, rajtatok fanokon kívűl a többségnek egyelőre nem kell, felső kategória ide vagy oda.
    5800 lehet nyüszögő műanyag, de egyet sem hoztak vissza. (azaz a tömeg igénye messze más, mint a "félisteneké". ) :P

    [ Szerkesztve ]

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

  • fejedlm

    csendes tag

    válasz erdoke #732 üzenetére

    A félisten egy szójáték volt, a prohardver rangodra utaltam, semmi többre. :DD

    Értelmes kérdésre értelmes válasz.

Új hozzászólás Aktív témák