Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ursache

    senior tag

    válasz ko9 #20602 üzenetére

    Na, most van időm!

    Először is leszögezném, hogy a blabla szöveg (NEM VÁLLALOK ÉRTE FELELŐSSÉGET), itt is érvényes!!! Természetesen nem arra játszom, hogy direkt elrontsd a telefonod, nem szerzek örömöt mások kárából! Teljes szívemből szeretnék segíteni, de nem vagyok szakember! Én olyan alapon mentem, hogy próbálkoztam, felesleges (és talán nagyon veszélyes) műveletek sorozatát hajtottam végre. Utasításokat követtem.

    Kis- és nagybetűk eltérőek egymástól!!!

    1. lépés: Töltsd le a szíved által választott firmware-t (XXX.kdz).

    2. lépés: Töltsd le az LG-Utils 4.2-es verzióját. (Ha nem működne a link akkor: legelső

    3. lépés: Ellenőrzöd, hogy a IFWD_DownloadDll.dll verziószáma a legfrissebb: 4.4 (valószínűleg igen, mert az általam linket verzióban az van, de ha netán... [ez azért kell, mert alapból LG KP500-hoz van ez az applikáció, ámbár a legfrissebb dll-lel tudja kezelni az LG KM900-at])

    4. lépés: Megnyitod az KP500-Utils-EN.exe filet, majd "i" opciót választasz.
    a, betallózod a .kdz filet. Pl: C:\asd\KM900\V10P_00.kdz
    b, (automatikus lépés) ha mindent jól csináltál, akkor a .kdz fileod mellé, létrehozott egy .cab kiterjesztésű filet.

    5. lépés: A .cab filet kibontod egy általad létrehozott új mappába. Egyszerűen megnyitod, akár sajátgép, akár total commander, másolás, beillesztés. Ha végeztél a művelettel, akkor valószínűleg kaptál 5 db filet. (Nekem 5db van, persze miért ne lehetne eltérő!)

    6. lépés: A .kdz filet másold be melléjük.

    7. lépés: KP500-Utils-EN.exe ismét előtérbe helyezed (vagy megnyitod, ha bezártad), majd a "H" opciót választod.
    a, az előbbi 5 fileból az egyik a Inf_WebDnld.dll, amelyet betallózol neki.
    b, az előbbi 5 fileből az egyik a XXX.wdb file (XXX = verzió), amelyet betallózol neki
    c, megadod neki a PONTOS firmware verziót!
    d, (automatikus lépés), ha mindent jól csináltál, akkor különféle fileokat hozott létre a program az adott mappába, elvileg 10db filet, 01-10-el kezdődő filenevekkel.

    8. lépés: Letöltöd és felinstallálod a legfrissebb FlashTool E2-t.

    9. lépés: Indítsd el a FlashTool E2-t, majd File > Settings. Auto Start fülön DSR / USB detection-t kiválasztod. Setup fülön pedig az Enable Binary Mode-t. "Leokézod" a panelt.

    SZEDD KI AZ AKKUMULÁTORT ÉS A SIM-KÁRTYÁT!

    10. lépés: Átváltasz Binary fülre, majd az Upload menüpontot választod
    a, FLASH Type-nál kiválasztod a NOR-t, majd Project (Hardware Setup)-nál pedig a Use External File-t
    b, betallózod a 01_psi_large_block_16_bit_paging.flb nevű filet.
    c, Destination Binary File-hoz tetszőleges útvonalat adsz (ide lesz mentve a binary file, ami fogalmam sincs mire jó, azt tudom, hogy ebben kell hexadecimálisan matatni ahhoz, hogy a T-s korlátozást felold)
    d, Start Address: "0x544FC000" Length (bytes): "0x00014000"
    e, Communication Driver-nél, legyen kiválasztva az Infineon USB Driver
    f, ha minden be van állítva, akkor Start gomb. Majd ha feldobott egy másik panelt, akkor csatlakoztatod a telefont.
    g, ha kész a művelet (kiírja, hogy Disconnect phone), csatlakoztasd le a telefont, majd ellenőrizd, hogy megvan-e a binary file.

    11. lépés: Ugyanezt megcsinálod a NAND-dal is Upload fülön (nem tudom mi a különbség, de legyen meg mind a kettő... [lehet, csak a metódus más: más file kell hozzá, de engem nem érdekel, ~25 mega elfér pluszban...])
    a, beállítások ugyanazok
    b, EBL Reference File, hoz betallózod a 06_BB_MPEH.fls filet
    c, Start, s az előző metódus mintájára elvégzed/elvégezteted a műveletet.

    12. lépés: Átváltasz Binary fülre, majd az Erase fület választod.
    a, FLASH Type-nál kiválasztod a NOR-t, majd Project (Hardware Setup)-nál pedig a Use External File-t
    b, betallózod a 01_psi_large_block_16_bit_paging.flb nevű filet.
    c, Erase Whole chip checkboxot pedig bejelölöd.
    d, Communication Driver-nél, legyen kiválasztva az Infineon USB Driver
    e, HA!!! mindent beállítottál a leírtak alapján, akkor Start, majd csatlakoztatod a telefont.
    f, ha végzett, akkor lehúzod a telefont.

    13. lépés: Ugyanezt elvégzed a NAND-dal is. A beállítások ugyanazok. Start, telefont csatlakoztat, végzett, lehúz.

    14. lépés: Binary módban Download fül, kiválasztod a NAND-os binary fileod, beállítások ugyanazok, mint idáig, az eljárás sem változott... Start...

    15. lépés: NOR-ral is megcsináljuk, beállítások nem változnak. Start...

    16. lépés: Átváltunk NORMAL fülre, majd a .wdb-ből létrehozott fileokat (amelyeket külön mappába helyeztünk el), betallózzuk (vagy behúzzuk). Beállítások alapok, jöhet a Start, telefon feldug, 15-20 percet fog igénybe venni a művelet, ha végzett, akkor vadonat új friss szoftver lesz a telefonon.

    Szummázva: letöltjük a firmware-t, .cab-bá "konvertáljuk", amiből kiszedjük a fontos fileokat, majd biztonsági mentéseket (NOR, NAND), hozunk létre, kitörljük a chip(ek), tartalmát, majd ismét feltöltjük, s végül rátesszük a firmware-t.

    Ha bárhol elakadtál, esetleg valamiben nem vagy biztos AZONNAL írj, ne csinálj butaságot :K

    Remélem hasznos a leírás... ~57 percig írtam :U

    https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

Új hozzászólás Aktív témák