Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Chevalier #39024 üzenetére

    "Volt a G2nek "térbeli" panoráma funkciója, kár hogy G3-tól már nem elérhető"

    Ennek nem sok köze van az eredeti felvetésemhez. Nekem a normál panoráma is elég lenne, de jó lenne ezt manuális mód mellett is készíteni, vagy legalább az automata módban legyen egy AE-Lock, mert bosszantó, hogy pásztázok panorámázás közben és máshogyan exponálja a kép egyes részeit. Amit persze utólag próbál kompenzálni, de nem mindig sikerül, ha igen, azt is pocsék minőségben. Továbbra sem értem, hogy miért fájna a panoráma funkciót betenni a manuális módba. De amúgy a térbeli panoráma sem lenne rossz, néha jól jönne az ultra-wide objektív helyett, de persze akkor a kutya sem venné az újabb dupla kamerás LG telefonokat, ugyebár... :)

    "Ezzel pont kénytelen vagyok vitatkozni ugyanis nagymamám sikerrel tudta kezelni a Point-And-Shoot módot így van létjogosultsága."

    Ha valakit a képernyőre tapizás helyett a kamera gomb lenyomása már nehézség elé állít, annak a telefon általános kezelése se fog menni. Persze oké, legyen ilyen mód is, néha jól jön, csak nem értem, hogy miért nem lehet akkor emellett a középső (szintén automata) mód csak egy kicsivel okosabb. Egy AE-Lock vagy Exp. korrekció senkit nem vágna földhöz, akit meg igen, az menjen át a teljesen fapad automata módra.

    "A V10 appjával 60fpsben mesés dolgokat lehet lőni (telefonos szinten persze), én premier proban szoktam visszavenni 30fps re"

    De nem gáz, hogy minden egyes nyomorult gyártó telefonja ezt magától megcsinálja és nem kell a lassított videót egy szerkesztő-vágó szoftverrel lelassítani? Akkor ennyi erővel ne legyen automata fehéregyensúly sem, lehet azt állítani utólag is RAW-ból, az már mellékes, hogy baromi kényelmetlen.

    Nekem konkrétan ez a szakmám, hivatásom, tudom jól, hogy mi mindent lehet utólag szerkeszteni, de attól még nekem marhára nincs kedvem hozzá. Én csak azt látom, hogy az összes létező ismerősöm úgy vesz fel lassított videót, hogy az azonnal használatra kész és teszi fel Instagramra vagy ahova jól esik. Én meg inkább tojok az egészre, mert nincs türelmem még külön megszerkeszteni.

    Az LG képes összerakni egy szerethető telefont, amiben tök okos és egyedi fejlesztések is vannak, de sokszor az ember agyára megy azzal, hogy az ilyen apróságok kidolgozásánál már csak a beleszarás ment.

    Elképzelem a párbeszédet két mérnök között, ahogy agyalnak a tervezőasztal felett:

    - Lesz ebben lassított felvétel?
    - Hát persze, 60 fps-t tud majd Full HD-ban, azt is csak hekkelt kamera alkalmazással.
    - De izé, nem kéne a lassított felvételt lassítva elmenteni, mint az összes konkurensünknél?
    - Dehogy, a felhasználók majd importálják Premiere Pro-ba és megszerkesztik utólag, aztán visszamásolják telefonra, hogy feltehessék Instagramra.
    - Ez elég felhasználóbarátan hangzik.
    - Szerintem is.
    - Nem is értem, hogy az összes létező konkurensünk miért csinálja másképpen. Kis buták.

Új hozzászólás Aktív témák