Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daniel909

    addikt

    válasz Zsohi #13 üzenetére

    az a baj h az éggel sokszor nem tud mit kezdeni és nem tudsz teljes egészet fotózni.

    YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

  • Dany007

    veterán

    válasz Zsohi #13 üzenetére

    És ez a linkelt kép is 360 fokos? Mert abszolút nem látszik. Sima panorámának tűnik, vagy még annak se. Meg a mérete is kicsi ahhoz szvsz.

    Csak mert nekem is u.a. a véleményem mint az előtted szólónak.
    Itt a cikben linkelt képek finoman fogalmazva is csúnyák. Nem a készítők miatt, hanem mert ez ilyen. Egy kör alakban fotózol az átlagos körülmények között nem lesz teljesen sík. Már hagyományos 180 fokos panorámánál is érezhető ugye ez a torzulás, lesz egy kis ív a képben. Ami még elmegy. Az összhatást nem rontja le nagyon. Na de ennél már egy kicsit túlzás.
    És ha már életszerű körülmények. V.színű állvány nélkül nem tudod olyan pontosan tartani a kamerát, mint ahogy azt kéne. Itt 360 foknál ez meg mégjobban meglátszik. Ráadásul a szoftver is elég csúnyán rakja össze a képeket. Ez is jól látszik a tesztfotókon.

    Ergo érzésem szerint ez most az amit sok Apple fícsörre is mondani szoktam, parasztvakítás. Tök jó meg szép meg lehet vele vagizni, de a valóságban semmi gyakorlati haszna nincsen, mert 10 képből talán egy lesz értékelhető vagy az sem.

    Én azt hittem, hogy legalább olyan panoráma mód lesz ami kihasználja a komplett kamera felbontást és panoráma mód esetében összeadódnak a pixelek. És akkor egy bazinagy kép a vége. Asszem az i5 már így fotóz ilyet. Na ennek lenne értelme. Hiszen a panoráma képeken általában jó nagy teret rögzít az ember. Amit érdemes lehet nagyméretben is kinyomtatni, vagy épp megnézni közelről a részleteket is.
    Viszont pl az én Xperia P-m olyan panorámát készít, ami csak 1080p magas és 4912 széles. Sokkal jobb lenne ha mondjuk a 180 fokhoz szükséges 5-6 képet teljes 6-8Mpx-el fotózná majd azokat rakná egymás mellé.

Új hozzászólás Aktív témák